BK Havl. Brod - Kluci nechají na ledě úplně všechno, slibuje trenér Michal Konečný
Kluci nechají na ledě úplně všechno, slibuje trenér Michal Konečný

Kluci nechají na ledě úplně všechno, slibuje trenér Michal Konečný

18.09.2021 | Ladislav Vácha

Rozhovor s hlavním trenérem Michalem Konečným

Už v sobotu večer to v Kotlině vypukne! Havlíčkobrodští hokejisté vyzvou na souboj Řisuty a zahájí tak nový druholigový ročník 2021/2022. Cíl je jasný – v silné skupině Jih se za každou cenu probojovat do prestižního play-off! „Jednu věc můžu slíbit. Nic nevypustíme a každý zápas odmakáme naplno. Kluci nechají na ledě úplně všechno. Pokud se nám nějaký zápas nepovede, určitě to nebude tím, že by se na to někdo vykašlal,“ hlásí před sezonou hlavní kouč Michal Konečný.

 
Kony, začněme od suché části letní přípravy. Jak jsi byl spokojený s prací kluků?
Byli jsme domluvení, že povedu jeden trénink týdně, většinu suché části letní přípravy vedl Meky. Myslím si, že to proběhlo v pohodě. V první půlce byla lepší docházka, pak to bylo trošku horší, ale musím uznat, že kluci opravdu makali.

V tomto roce se šlo brzy na led, kluci měli dobrovolné tréninky a účast na nich byla dobrá. Určitě to byla oproti minulé sezoně výhoda...
Myslím si, že to byla velká výhoda. Tím víc, že kluci kvůli covidové pauze dlouho nehráli hokej. Sáhli si na to dřív a bylo to znát. Bylo to dobré i vzhledem k prvnímu přátelskému zápasu s Jihlavou. I přesto byl začátek takový kostrbatý. Bylo znát, že kluci dlouho nehráli zápas. Hlavně gólmani s tím měli velké problémy. Postupem času se to ale zlepšovalo.

Nakousl jsi přátelské zápasy s Jihlavou, určitě budeš souhlasit s tím, že to pro nás byla hodně dobrá prověrka...
Určitě, protože s Jihlavou to byl bruslivý hokej. S Mekym jsme se domluvili na tom, že přesně tak chceme hrát, aby to nebylo jako v padesátých letech, kdy se hrálo ve stojce, to už dávno pominulo. Samozřejmě jsme počítali s tím, že hlavně ze začátku se budou v naší hře objevovat chyby. Kluci ale prostě musí být v pohybu a musí bruslit. Myslím si, že právě to přípravné zápasy s Jihlavou splnily, a to bez ohledu na výsledek.

Celkově si myslím, že přípravné zápasy jsme hráli proti kvalitním soupeřům. Pokud pomineme již zmiňovanou Jihlavu, hráli jsme i proti Žďáru nad Sázavou, Dvoru Králové nebo Kometě Brno B. Souhlasíš?
Hráli jsme s velmi kvalitními druholigovými týmy. Myslím si, že se nedá říct, že bychom v nějakém zápasu vyloženě propadli. Měl jsem radost hlavně z posledního přípravného utkání ve Velkém Meziříčí, kde jsme hráli takový hokej, jaký bych si představoval. Je jasné, že to asi nepůjde pokaždé, ale přijde mi, že kluci už pochopili mou filozofii. Věřím, že jsme našli společnou řeč v tom, jakým hokejem bychom se chtěli prezentovat.


Co se ti na hře tvého týmu v přípravě nejvíc líbilo a na čem je ještě potřeba nejvíc zapracovat?
Určitě musíme celkově zapracovat na obranné činnosti. V tom máme rezervy. Všude, kde jsem nastoupil, jsem říkal, že se mi líbí víc výsledek 9:8 než 1:0. To je pravda, protože hokej se hraje na góly a hlavně pro fanoušky. Nicméně i obrana má svůj řád. Něco jsme si k tomu ale řekli a v posledních zápasech kluci ukázali, že to jde. Samozřejmě nás v těch zápasech hodně podrželi gólmani, což je základ.

Když už jsme se dostali ke gólmanům, jak se ti líbily jejich výkony?
Byl jsem mile překvapený, i když kluky samozřejmě známe. Jak Méďa, tak Chali podávali vynikající výkony. Pevně věřím, že jim to vydrží i do sezony. Jsou to mladí kluci, kteří v hokeji chtějí něco dokázat. Věřím tomu, že to bude fungovat a gólmani nám budou oporou.

Teď jste měli týden volna. Co jste se snažili před začátkem soutěže natrénovat?
Jedeme pořád ve stejném režimu. Hlavně se snažíme, abychom měli tréninky v dobrém tempu. V poslední době se snažíme pilovat hlavně obranu. Můžete trénovat, co chcete, ale při zápasech pak rozhodují maličkosti. Hlavně nám jde o to, aby kluci věděli, co mají dělat v obranné činnosti. Může vám to ale nabourat jedna nebo dvě situace a potom už spoléháte na to, kdo jak je na tom individuálně. Hokej je v dnešní době instinktivní sport. Můžete si různé věci kreslit, ale hra se může hrozně rychle změnit tak, že je na to potřeba reagovat až podle průběhu. Proto je dobré mít čtyři kvalitní lajny, aby v týmu byla dobrá konkurence.

Nemáš trochu strach, aby se sezona dohrála a neuťala se znovu předčasně kvůli nepříznivé covidové situaci?
Nemám, protože většina kluků je očkovaných. Nijak to neovlivníme, ale vůbec nad tím nepřemýšlíme. Věřím, že soutěž se dohraje. Mrzí mě minulá sezona, protože to vypadalo, že s kluky jsme našli společnou řeč a že to může fungovat. Hlavně mladým klukům bude ten nedohraný soutěžní ročník chybět. Věřím, že se s tím ale popereme a bude to dobré.


Jakou hrou se v sezoně budeš chtít se svým týmem prezentovat?
Každý říká, že chce hrát atraktivní hokej pro diváky. Je jednoduché to říct, ale těžší to potom předvést na ledě. Já ale věřím, že tady máme hráče na to, abychom hráli bruslivý hokej. Jednu věc ale můžu slíbit, a to, že nic nevypustíme a každý zápas odmakáme naplno. To už jsem říkal před minulou sezonou a myslím si, že jsme to od začátku ukazovali. Na to jsem hodně alergický a háklivý. Máme v tuto chvíli dost široký kádr, takže kdo nebude hrabat na sto procent, půjde na bidýlko a bude mi muset dokázat, že na to má. Jména mě v tomto ohledu nezajímají.

Na marodce jsou obránce Jirka Benák a útočník Kuba Koštál. Jak to s nimi vypadá?
Věřím, že Jirku Benáka bychom za dva až tři týdny mohli mít k dispozici. Kuba Košťál utrpěl zranění oka a bude to určitě dlouhodobějšího charakteru. Všichni mu moc přejeme, aby byl co nejdříve v pořádku.

V prvním kole přivítáme doma Řisuty. To bude určitě hlavně po psychické stránce moc důležitý zápas, souhlasíš?
Řisuty mají v týmu spoustu mladých hráčů z Kladna. Druhou ligu tam hrají už dlouho. My samozřejmě chceme, stejně jako v každém utkání, zvítězit. Ke druhému kolu pojedeme do Tábora a chceme uspět i tam. Myslím si, že máme dostatečně silný tým na to, abychom se nemuseli nikoho bát.

Přijde mi, že máme hodně silnou skupinu. Určitě nasbíráme hodně cenných zkušeností, co myslíš?
Řekl bych, že určitě. Nejlepší čtyři týmy z každé skupiny postoupí do play off a já v tuto chvíli vůbec nedokážu odhadnout, kdo by se tam nedostal. Podle toho, jak se kluby prezentují, nás čeká opravdu vyrovnaná skupina.


Nastoupí už proti Řisutům Richard Cachnín a Adam Dvořák?
Jsme dohodnutí tak, že oba mají nastoupit. To je pro nás skvělá zpráva.

Určitě jsi rád, že už na hokej můžou chodit fanoušci...
Určitě. Hlavně si myslím, že i v Brodě dokáží fanoušci vytvořit parádní atmosféru. Chtěl bych je touto cestou požádat, aby když se nebude tolik dařit, tyto mladé kluky nezatracovali. Můžu slíbit, že kluci nechají na ledě úplně všechno. Pokud se nám nějaký zápas nepovede, určitě to nebude tím, že by se na to někdo vykašlal.

Dokážeš si představit, že bychom se v brzké době poprali o postup?
Určitě, proto se ten hokej dělá. V této sezoně to bude samozřejmě neskutečně těžké, proto chceme naše mladé kluky co nejvíc ohrát. I v příštím soutěžním ročníku to může být určitě hodně zajímavé. Mě těší to, že mi volá spousta hráčů, že by chtěli hrát za Havlíčkův Brod. Zázemí a další podmínky, teď nemyslím finanční, jsou tady pro to vynikající. To znamená, že když sem budou mladí kluci chtít chodit hrát a vyhrají se tady, je to jedině dobře. Já tvrdím, že Brod do první ligy jednoznačně patří. Čím dřív se nám povede postoupit, tím to bude lepší. Určitě se nechceme pořád plácat ve druhé lize. Vím, že to zní blbě, ale chce to trošku trpělivosti, protože to může nějakou dobu trvat. Tyto velkohubé řeči nemám rád, ale uděláme pro to maximum. Tým se tady hodně změnil a jsou tady šikovní mladí kluci, na kterých se dá do budoucna stavět. Myslím si, že jádro týmu by mělo být brodské. Je hodně kluků, kteří z Brodu odešli, a mám informace, že by se sem chtěli vrátit. To je velmi pozitivní zpráva. Když se tito kluci vrátí, bude to jedině dobře. Brodský hokej do první ligy skutečně patří.
 
Aktuálně na webu
Šesťáci dál válí! Ve Velké Bíteši vyhráli už sedmý zápas v řadě

Šesťáci dál válí! Ve Velké Bíteši vyhráli už sedmý zápas v řadě

(úterý 19.10.) Na parádní vlně se vezou naši šesťáci! Ve Velké Bíteši zvítězili 14:7, když se jim famózně povedla...

 
Osmáci stáhli velkou ztrátu a z Velké Bíteše si přivezli bod

Osmáci stáhli velkou ztrátu a z Velké Bíteše si přivezli bod

(úterý 19.10.) Hráči 8. třídy se představili na ledě Velké Bíteše, kde se jim vůbec nepovedla první půlka zápasu....

 
Lukáš Endál v Brodě! Nyní ale s kohoutem na hrudi

Lukáš Endál v Brodě! Nyní ale s kohoutem na hrudi

(úterý 19.10.) Je to tu! Kotlina zažije druholigový hokejový svátek. Do Havlíčkova Brodu totiž přijede Tábor v...

 
Šesťáci si v derby zastříleli! Suverénně smetli Chotěboř

Šesťáci si v derby zastříleli! Suverénně smetli Chotěboř

(pondělí 18.10.) Hráči 6. třídy se střetli na domácím ledě s Chotěboří a svému regionálnímu rivalovi nedali vůbec...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Tábor