BK Havl. Brod - Konečný: Dlouhá pauza? Nebudeme brečet, musíme si s tím poradit!
Konečný: Dlouhá pauza? Nebudeme brečet, musíme si s tím poradit!

Konečný: Dlouhá pauza? Nebudeme brečet, musíme si s tím poradit!

04.12.2020 | Ladislav Vácha

Rozhovor s trenérem A-mužstva Michalem Konečným

Druhá liga je obvykle touhle dobou v plném proudu, ale teď kvůli onemocnění COVID-19 stojí. Znovu se rozeběhne nejdříve v lednu. Pozitivní zprávou je to, že Bruslaři už mohli alespoň začít trénovat. Trenér Michal Konečný pevně věří, že jeho svěřenci se rychle dostanou zpět do tempa. „Je to pro nás pro všechny nová situace, že se znovu začíná po dvou měsících, ale musíme to prostě zvládnout,“ velí zkušený kouč, který chce zapracovat hlavně na defenzivě.

 
Kony, s týmem jste se sešli takřka po dvou měsících. Jak jsi dlouhou pauzu od hokeje trávil?
Dělal jsem na baráku a trávil jsem hodně času s vnučkami. Bohužel, musel jsem doma řešit i rodinné problémy. Je to najednou hrozný nezvyk, v tomhle období nic nedělat. Hokej už mi hrozně chybí. A věřím, že i klukům. Proto jsme rádi, že už jsme začali alespoň trénovat. Uvidíme, jak to bude dál.

Několik zápasů jsme před tou nucenou přestávkou stihli odehrát. Určitě jsi přemýšlel nad tím, co bychom měli v naší hře zlepšit...
Stoprocentně. Já jsem takový typ člověka, že to mám pořád v hlavě. Hlavně náš poslední zápas na ledě Kobry Praha, kde jsem se hrozně rozčílil. Nechci se na to vymlouvat, ale asi pět kluků nám hned po tom utkání zalehlo. Ten můj výstup mě pak samozřejmě mrzel, ale to prostě k hokeji patří. Na týmu už v té době bylo vidět, že ta nemoc tam je, protože někteří kluci hráli hluboce pod svými možnostmi. I v tom byl asi velký problém.

Dostali během přestávky hráči nějaké individuální plány, na čem mají pracovat, aby se alespoň trochu udrželi v tempu?
S kluky jsme v kontaktu byli. Oni sami ale nejlépe ví, že to nebude jednoduché, když nebudou nic dělat. Většina z nich navíc chodí do práce. Bohužel, nesmělo se dělat skoro vůbec nic, protože to bylo zakázané. Možná je v tomhle dobré, že ta pauza do dalšího zápasu bude ještě nějakou dobu trvat. Věřím, že kluci se do toho hodně rychle dostanou.


Může se trénovat za zvýšených hygienických opatření, a to maximálně v desetičlenných skupinách. Je to podle tebe velký problém? Přece jen nějaké herní činnosti se budou trénovat asi o něco hůř...
Je dobré, že alespoň můžeme trénovat po dvou lajnách. Tak se trénuje třeba v srpnu v profesionálních klubech, že dvě lajny jsou na ledě a dvě se zatím připravují na suchu, třeba v posilovně. Myslím si, že až takový problém by to být nemusel. Samozřejmě to takhle asi nemůžeme dělat třeba měsíc, protože v deseti lidech je to přece jen trochu něco jiného. Řekl bych, že v nejbližší době to ale není nic proti ničemu, ba naopak.

Po té dlouhé přestávce určitě budete oživovat základní hokejové návyky, ale jak už jsi řekl, čekat na další utkání se ještě nějakou dobu bude. Na co se chceš v další části přípravy nejvíce zaměřit?
Do soutěže jsme vstoupili docela dobře, ale nepovedly se nám poslední dva zápasy. Myslím si, že celkově musíme zapracovat na defenzivní činnosti. Já hodně preferuji útočný styl hokeje, ale je pravda, že nám to směrem dozadu docela skřípalo. Ta poslední utkání už nebyla v defenzivě tak dobře odmakaná. S obrannou činností si musíme poradit lépe.

Musel jsi řešit nějaké omluvenky, nebo máš k dispozici kompletní tým?
Ve čtvrtek přišli na trénink, vyjma Kuchtiče, který má nějaké pracovní povinnosti, a Dvořky, všichni. To je milá zpráva.


Podle původního plánu by se mělo začít hrát v lednu, ale už teď se asi dá očekávat, že soutěž se bude muset nějakým způsobem zkrátit, protože neodehraných zápasů je už hodně...
Stoprocentně. Myslím si, že to by se určitě mělo zvážit. V téhle soutěži, když kluci chodí vedle hokeje do práce, není možné hrát v takovém tempu jako v extralize nebo v první lize. To prostě v žádném případě není možné, takže si myslím, že soutěž se určitě zkrátí. Důležité je, aby bylo zachované play off, protože to je pro všechny největší tahák. Věřím, že se opatření časem ještě více uvolní a na konci sezony už se třeba bude hrát před fanoušky. Teď je těžké to předvídat. Každopádně doufám, že play off se hrát bude.

Na druhou stranu bude asi dobré, že kluci budou po té dlouhé pauze hodně natěšení...
Doufám. Kluci se sešli v dobrém počtu, v kabině už jsou zase slyšet nějaké srandičky, to už nám také chybělo. Myslím si, že si s tím každopádně nějak poradíme. Nedá se nic dělat, taková situace prostě teď je a nemůžeme nad tím brečet. Nejsme jediní, ostatní jsou na tom stejně. Je to pro nás pro všechny nová situace, že se znovu začíná po dvou měsících, ale musíme to prostě zvládnout.
 
Aktuálně na webu
Prohlášení klubu BKHB k současné situaci

Prohlášení klubu BKHB k současné situaci

(úterý 26.1.) Pokud vláda ČR schválí od 1. 2. 2021 novou verzi protiepidemického systému PES, v případě že bude...

 
NOVINKA: Poslechněte si podcast s Alešem Padělkem

NOVINKA: Poslechněte si podcast s Alešem Padělkem

(středa 20.1.) Máte rádi podcasty? Připravili jsme pro vás první díl, ve kterém jsme si déle než hodinu povídali s...

 
Cachnín posílí Jihlavu. Je to motivace pro všechny, hlásí Kozlík

Cachnín posílí Jihlavu. Je to motivace pro všechny, hlásí Kozlík

(pondělí 18.1.) Druhá liga stále stojí a zdá se nepravděpodobné, že by se tato sezona nějakým způsobem dohrála....

 
Bruslaři našli silného partnera. Představujeme firmu Blachotrapez

Bruslaři našli silného partnera. Představujeme firmu Blachotrapez

(úterý 5.1.) Vedení Bruslařského klubu Havlíčkův Brod navázalo navzdory probíhající pandemii důležité...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv