BK Havl. Brod - Kouč juniorky Cachnín: Chceme, aby kluky hokej hlavně bavil!
Kouč juniorky Cachnín: Chceme, aby kluky hokej hlavně bavil!

Kouč juniorky Cachnín: Chceme, aby kluky hokej hlavně bavil!

18.09.2020 | Ladislav Vácha

Rozhovor s trenérem juniorky Richardem Cachnínem

Má před sebou další velkou výzvu! Zkušený kouč Richard Cachnín znovu povede z pozice hlavního trenéra do boje extraligovou juniorku, jejíž kádr se ve srovnání s minulou sezonou hodně obměnil. Bývalý vynikající útočník byl s prací svých svěřenců v letní přípravě spokojený a pevně věří, že v týmu třímá velký potenciál. „Řekl bych, že se tady sešla velmi dobrá parta kluků z Vysočiny. Hlavně chceme, aby kluky hokej bavil. Chceme vytvořit dobrý tým a mít radost ze hry, abychom si mohli po sezoně říct, že jsme tomu dali tolik, kolik jsme chtěli,“ hlásí šéf střídačky nejstarší mládežnické kategorie Bruslařů.

 
Kouči, máte za sebou letní přípravu. Jak ji z celkového měřítka hodnotíte?
Určitě ji hodnotím pozitivně. Líbilo se mi, že byla dobrá účast na trénincích. Mužstvo se nám samozřejmě hodně obměnilo. Navázali jsme spolupráci s Jihlavou a máme tady nově kluky ze Světlé a z Ledče. I když je teď nepříznivá situace ohledně onemocnění Covid-19, zachovali jsme pětidenní tréninkový režim. Kombinovali jsme přípravu v tělocvičně, v posilovně a v písku, do toho jsme hráli různé hry. Myslím si, že to mělo stoupající tendenci a mně se to zamlouvalo. Řekl bych, že se tady sešla velmi dobrá parta kluků z Vysočiny.

Jak už jste zmínil, tým se vám ve srovnání s minulou sezonou hodně obměnil. Sice jste nakonec o kousek nepostoupili do play off, ale finiš základní části jste měli fantastický. Jak moc těžké podle vás bude na to teď navázat?
Samozřejmě jsme prošli velkou obměnou a máme tady teď mladé mužstvo. Důležité je to, že se v této sezoně nebude padat. Nemáme v týmu moc hráčů ročníku 2001 a tím pádem budou hrát ti mladší. Z minulé sezony už jsou ale docela dost otrkaní, protože dostávali na ledě dost prostoru. Neměli jsme totiž tak početný kádr. Věřím, že teď se to dobře doplnilo. Můžeme využít hráče z Jihlavy formou střídavých startů a máme tady i kluky na hostování.

Ze Světlé nad Sázavou nám přišli čtyři hráči: Kalenský, Pokorný, Souček a Egart. V přípravě se jevili velice slušně. Je to pro ně určitě něco jiného. Tady se trénuje čtyřikrát týdně a do toho se budou hrát dva zápasy. Pro kluky je tak určitě trochu náročnější skloubit hokej se školou. Jsem mile překvapený z toho, jaký jeví zájem tady v Brodě hrát. Dovolím si tvrdit, že jeden nebo dva z nich brzy nakouknou i do dospělého hokeje. A to nejen ve Světlé, podle mě mají do dvou nebo do tří let šanci se prosadit do áčka i v Brodě.

Trenér Richard Cachnín v minulé sezoně koučoval juniorku i A-tým Bruslařů

Jakým stylem hry se budete chtít v nové sezoně prezentovat?
Já vyznávám útočný styl hokeje, ale jak se říká, kdo nemá obranu, nemůže hrát hokej. To se nám stávalo v některých přípravných zápasech, že jsme dávali celkem hodně gólů, ale také jsme jich dost dostávali. Věřím, že je v týmu dobrý potenciál. Navíc si myslím, že máme velmi kvalitní gólmany, což v této sezoně bude v naší soutěži asi málokdo mít.

Podařilo se mi sehnat Hynka Petržílku, který už je brodským hráčem. Už v minulé sezoně za nás odchytal pár zápasů a ukázal svoji kvalitu. Méďa už přešel stabilně do áčka. Jsou tady i mladý Váchyč, který tady už v minulém ročníku chytal, a mladý Kukačka, který v přípravě odchytal výborné utkání. Máme tady také Erika Bieleckého, kterému možná vyřídíme střídavé starty, aby byli kluci pořád v permanenci. Jsem zastáncem toho, že budou hrát a chytat všichni, kteří si to svou prací zaslouží. Zápasů bude hodně a šanci dostanou.

V týmu jsou i dlouholeté stálice jako Košťál, Pártl, Trupl nebo Vacík, z nichž jsou někteří ročník 2002. Dá se říct, že teď bychom mohli začít těžit z toho, že tito mladí kluci hrají juniorskou soutěž už dlouho a jsou otrkaní?
Ano, ale bohužel se nám nevyhnula ani zranění. Dlouhodobě je zraněný Vláďa Juřica a Patrik Vacík, který byl na zkoušce v Mladé Boleslavi, si poranil koleno. Vrátil se zpátky, odtrénoval jen jeden týden a odehrál jediný zápas. Uvidíme. Věřím, že kluci se dají zdravotně do kupy. Maličko nám v přípravě pokulhával Koště, ale musí si to srovnat v hlavě, aby byl platným hráčem. Je to hráč dorazového ročníku 2001 a měl by být lídrem mužstva.

K velkým oporám juniorky by měl patřit i šikovný útočník Filip Pártl
(Foto: Markéta Křížová)

Jak vypadá situace ohledně gólmanů?
Jak už jsem říkal, Méďa je stabilní hráč áčka a s A-týmem chodí občas trénovat i Hynek Petržílka. Právě on by měl být jedničkou, ale uvidíme, jak to bude, sezona je hodně dlouhá. Další kluci určitě také dostanou příležitost ukázat se.

Probírali jste už s trenéry A-mužstva a dorostu, jak bude vypadat spolupráce s půjčováním hráčů?
Uvidíme, sezona se teprve rozebíhá. Záleží také na tom, jak se bude vyvíjet situace okolo pandemie, některá utkání se mohou i odložit. Já budu zastáncem toho, abychom si některé utkání s někým radši předehráli. Spolupracovat s ostatními kategoriemi budeme určitě, já se tomu nebráním. Budu otevřený. Někteří trenéři áčka se tomu bránili a juniory si moc nevytahovali, ale já jim vyjdu určitě vstříc. Když bude vidět, že některý hráč na to má potenciál, ať jde klidně za áčko hrát. Vůbec s tím nemám problém, ba naopak.

Brankář Hynek Petržílka by měl být v juniorce jedničkou, v přípravě naskočil i za áčko
(Foto: Markéta Křížová)

Soutěž zahájíte doma proti Kralupům nad Vltavou, které už znáte z minulé sezony. S čím byste na ně měli vyrukovat a co od soupeře očekáváte?
Myslím si, že v minulém ročníku to byl jeden z kvalitních týmů, který měl zažitý svůj herní systém. Odešel mu trenér, ale nevím, jak moc mu zůstal tým pohromadě. Co jsem sledoval soupeřovu přípravu, tak to měl trochu jako na houpačce. Může přijít obměna a vymění se tam třeba osm hráčů. Mužstvo tím pak může dostat úplně jinou tvář. V minulém soutěžním ročníku to byl nováček soutěže, ale byl dobře zásobený hráči z Kladna a z Prahy. Kralupy určitě budou mít svou kvalitu. My každopádně budeme chtít hrát svůj hokej a vyhrávat doma v Kotlině, kde jsme v minulé sezoně moc bodů nepoztráceli. Chceme, aby sem soupeři nejezdili vyhrávat a body tady zůstávaly.

S jakým cílem půjdete do nové sezony?
Naším cílem bude to, aby hra měla hlavu a patu a kluci se postupně zlepšovali. Hlavní je to, aby to kluky bavilo a měli radost ze hry. Někteří se budou chtít hokejově posunout někam dál, jiní se zase soustředí hlavně na školu. Do hlav hráčům člověk nevidí. Jak jsem ale říkal, hlavně chceme, aby kluky hokej bavil. Chceme vytvořit dobrý tým a mít radost ze hry, abychom si mohli po sezoně říct, že jsme tomu dali tolik, kolik jsme chtěli. Pak uvidíme na konci sezony, jaký výsledek z toho vypadne.
 
Aktuálně na webu
Kulich: Brod je můj hokejový domov! Trenérský vzor? Radovan Biegl!

Kulich: Brod je můj hokejový domov! Trenérský vzor? Radovan Biegl!

(pátek 23.10.) Je to až dojemný příběh. Ještě v roce 2016 chytal Tomáš Kulich extraligu za starší dorost...

 
Hynek Petržílka: Šance v áčku? Moc si jí vážím! V Brodě cítím podporu

Hynek Petržílka: Šance v áčku? Moc si jí vážím! V Brodě cítím podporu

(čtvrtek 15.10.) V současné době patří mezi velké naděje havlíčkobrodské gólmanské školy. Hynek Petržílka má být...

 
Kolikrát jsem hrozný kopyto, směje se Kalenský. V Brodě se mu líbí

Kolikrát jsem hrozný kopyto, směje se Kalenský. V Brodě se mu líbí

(středa 14.10.) Juniorka zareagovala na úvodní smolné porážky tím nejlepším způsobem, když vyhrála čtyřikrát v řadě...

 
Šesťáci rozstříleli Světlou! Rozhodli osmi góly v řadě

Šesťáci rozstříleli Světlou! Rozhodli osmi góly v řadě

(úterý 13.10.) Havlíčkobrodští mladíci ze 6. třídy začali derby Vysočiny proti Světlé nad Sázavou famózně a ve 13....

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 12:00 | Jun.
BK Havlíčkův Brod
HC Kobra Praha