4. 12. 2012 | Pavel Buňat, Adam Karas

Liga pokračuje už ve středu, formu Havlíčkova Brodu doma prověří Most

Tři zápasy, tři výhry. Taková je bilance Havlíčkova Brodu z venkovní mise na kluzištích Písku, Berouna a Hradce Králové. Po jedné kanonádě a dvou těsných výhrách se svěřenci Jiřího Recha vracejí zpět na domácí led, kde vyzvou průběžně dvanáctý HC Most. Díky úspěchům z minulých kol mohou opět pomýšlet na návrat mezi lepší polovinu prvoligových mužstev. Utkání proti houževnatému a pro Rebely nepříliš oblíbenému soupeři startuje v předvečer Mikulášova svátku, ve středu 5. prosince v 17.30 hod.

HC Rebel vs. HC Most

12-1-2-13 bilance 6-4-1-17
9., 40 bodů umístění 12., 27 bodů
81:93 skóre 73:104
10:4 (Beroun) nejvyšší výhra 5:0 (Písek)
12,82 % využití přesilových her 20,38 %
32 gólů v přesilovce 20
2:8 (Kadaň) nejvyšší prohra 1:7 (Jihlava)
Ladislav Rytnauer 28 bodů (11+17) nejproduktivnější hráč Ladislav Gengel 25 (14+11)
Ladislav Rytnauer 11 gólů nejlepší střelec Ladislav Gengel 14 gólů
Ladislav Rytnauer 17 asistencí nejlepší nahrávač Ladislav Gengel 11 asistencí
Radim Ostrčil 8 bodů (3+5),
Marian Morava 8 bodů (2+6),
Tomáš Protivný 8 bodů (4+4)
nejproduktivnější obránce Kamil Charousek 18 bodů (9+9)

Most sáhl k výměně trenéra

V loňské sezoně poslední Most podává v letošním ročníku o poznání lepší výkony. Aktuálně jej najdeme na dvanáctém místě, když dokázal porazit kupříkladu Hradec Králové, Litoměřice, Havlíčkův Brod a o bod obral i favorita z Ústí nad Labem. V rozmezí od 20. až 27. kola však přišla osmizápasová série bez jediné výhry, a tak se vedení mosteckého klubu rozhodlo k razantní změně v podobě odvolání hlavního trenéra Václava Baďoučka. Tým převzal dosavadní asistent Kamil Kašťák a hned při premiérovém vystoupení slavil úspěch. V dosud posledním kole uspěl Most doma proti Medvědům Beroun. Mostečtí ale stále mají co zlepšovat především v obraně – se 104 obdrženými góly mají třetí nejhorší obranu v lize. V útočné činnosti pak jsou pak čtvrtí od konce (73 vstřelené góly).

Rebelové mají soupeři co vracet

znak týmu 2 : 1 znak týmu

V zápasech s Mostem letos v obou případech zvítězil výhradně domácí tým. Byť na severu Čech nebyli Rebelové daleko od bodového úspěchu. Již ve dvanácté minutě se radovali z přesilovkového gólu, když u tyče číhající Martin Ondráček bez problémů doklepl touš do sítě. Domácí však dokázali rychle srovnat krok. Na začátku 17. minuty využil zastínění brankaře hostů Jan Hranáč a od modré trefil přesně horní roh Dolejšovy branky. Následně svižně hraný hokej plný šancí nebyl dlouho schopen nabídnout tolik kýženou branku ani na jedné, ani na druhé straně. Povedlo se to až pět minut před koncem normální hrací doby Jindřichu Kotrlovi, který z ostrého úhlu doklepl za Dolejše odražený kotouč. Využitá přesilová hra se nakonec ukázala jako klíčový moment utkání. Domácí hokejisté uhájili na vlastní půdě všechny tři body.

Branky a nahrávky: 17. Hranáč (T. Rohan, Bojer), 55. Kotrla (M. Rohan, Tauš) - 12. Ondráček (Polodna, Rytnauer). Rozhodčí: Horák - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 206. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Poslední kolo: Po osmi porážkách domácí výhra

znak týmu 4 : 1 znak týmu

Po osmi porážkách v řadě potřeboval Most nutně body. Ve 28. kole se představil na ledě severského celku tým Berounských medvědů, který je v současné době na předposledním místě tabulky, 7 bodů za jeho soupeřem. Most na svého soupeře vletěl jako uragán, po třech minutách zápasu vedl již 2:0 zásluhou Bohumila Slavíčka a Tomáše Rohana. Poté se do 47. minuty téměř nic nedělo, v tuto dobu snižoval hostující Tomáš Kaláb na 2:1. Berounští rázem ožili a mohli i vyrovnat, kdyby Tomáš Polák proměnil svou tutovku. Domácí si ale dobře rozehraný zápas již nenechali utéct, v 56. minutě jim vrátil dvoubrankové vedení Jindřich Kotrla a do prázdné brány pečetil na samém konci zápasu Bohumil Slavíček. Skóre se tak zastavilo na stavu 4:1 a hrstka Mosteckých tak mohla slavit po dlouhé době zasloužené vítězství.

Třetiny: 2:0, 0:0, 2:1 Branky a nahrávky: 2. Slavíček (Kuběna, Nedrda), 3. T. Rohan (Čurilla, Hranáč), 56. Kotrla (T. Rohan , Čurilla), 59. Slavíček (Havelka, Kuběna) - 43. Kaláb (Stromko, Čurda). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:11 navíc Fedorov (Most) Trojan (Beroun) 5 min. a Havel (Beroun) 10min. Využití: 2:1. Diváci: 223. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Most: Melichar (Volke) - Hranáč, Havelka, M. Rohan, Charousek, Tomeček, Pavlů, Fedorov, Kabeláč - Bojer, Smolka, Gengel - Kotrla, Čurilla, T. Rohan - Nedrda, Slavíček, Kuběna - Skvortsov, Hess, Vaněk

Nepříznivá vzájemná bilance

V Kotlině byli Rebelové úspěšní

Od sezony 2006/07 na sebe celky Havlíčkova Brodu a Mostu narazily v prvoligových bojích celkem 14krát. Mostečtí úspěšně navázali na doby druholigové, kdy pravidelně Rebely poráželi, a soupeře z Vysočiny převyšují i nadále. V normální hrací době dokázali zvítězit 8krát, Havlíčkův Brod pouze 3krát. Nejvýrazněji se havlíčkobrodským příznivcům jistě vryla do paměti loňská domácí porážka 2:5. V letošní sezoně je bilance vyrovnaná, oba celky zaznamenaly po jedné domácí výhře.

Počet odehraných zápasů: 14
Bilance: 3-2-1-8
Výsledky: 5:3, 0:3, 3:4, 1:4, 1:4, 3:2sn, 3:4, 2:1p, 3:4p, 3:2, 2:5, 3:4, 4:2, 1:2
Skóre: 30:42