BK Havl. Brod - Lukáš Endál: Všichni táhneme za jeden provaz. To je moc důležité!
Lukáš Endál: Všichni táhneme za jeden provaz. To je moc důležité!

Lukáš Endál: Všichni táhneme za jeden provaz. To je moc důležité!

28.03.2018 | Ladislav Vácha

Ohlasy s útočníkem Lukášem Endálem po důležité výhře na ledě Žihadel

Byla to nesmírně dramatická bitva, ale Bruslaři ji zvládli! Na ledě Moravských Budějovic ukořistili těsné vítězství 5:4, v sérii vedou 2:0 a ve čtvrtek mohou doma oslavit postup do kvalifikace! Fantastický výkon znovu předvedl zkušený útočník Lukáš Endál, který zaznamenal dvě krásné trefy a přidal k nim navrch jednu asistenci. V doupěti Žihadel opět hnali Broďáky vpřed hlasití fanoušci, kteří s nimi cestují po celé republice. „Fanoušci jsou pro nás nesmírně důležití. Když cítíme takovou podporu, jakou od nich teď máme doma i venku, tak se nám hraje mnohem lépe. Fanoušci jsou naším šestým hráčem a za to jim patří obrovský dík,“ chválí brodské příznivce vyhlášený kanonýr.

 
Endy, v Moravských Budějovicích to byl hodně těžký zápas, ale nakonec jsme urvali důležitou výhru a vedeme v sérii 2:0. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Je to důležité vítězství, nesmírně si ho vážíme. Do zápasu jsme šli s pokorou a předvedli jsme parádní výkon. S pokorou půjdeme i do dalšího zápasu, věřím, že také vítězného.

Přišlo mi, že dvě třetiny jsme byli lepším týmem, ale soupeř dokázal potrestat naše chyby. Jak jsi to viděl ty?
Hokej je hra chyb. My jsme je udělali a soupeř je využil. Díky skvělé partě a vynikajícímu výkonu Čendy Nováka jsme to ale zvládli. Čenda nás hrozně moc drží a můžeme se o něj opřít. Je hrozně moc důležité, že celý tým je hodně semknutý a táhne za jeden provaz. Proto jsme znovu zvládli o jeden gól vyhrát.

V první třetině jsme vedli 2:1, ale 15 sekund před jejím koncem jsme inkasovali. Bylo asi hodně důležité, že nás to nesrazilo na kolena, protože druhá třetina se nám hodně povedla...
Pořád jsme byli relativně v klidu a i trenéři nás nabádali, ať dál hrajeme svoji hru. Hráli jsme dobře a věřili jsme, že když v tom budeme pokračovat, další góly dáme. Nakonec jsme je dali a jsme šťastní, že jsme získali v sérii i druhý bod.

Ve třetí třetině měl soupeř obrovský tlak, ale vedení jsme dokázali udržet až do konce. Právě tady se asi ukázalo, že týmová soudržnost a skvělý gólman znamenají v play-off hrozně moc, co myslíš?
Čenda to zavřel a podržel nás. Jeho výkon jde s každým zápasem nahoru. A myslím si, že ne jenom jeho, ale i každého našeho hráče. Na druhou stranu musím říct, že jsme se v některých pasážích třetí třetiny až moc zatáhli. Chtěli jsme udržet vedení 5:3 a přestali jsme se tlačit do útoku. To se nám bohužel nepovedlo a Moravské Budějovice brzy snížily. Nikdo ale neměl hlavu dole, dál jsme poctivě a jednoduše bránili, každý navíc na hranici svého maxima. To nás dovedlo k vítězství.

Tobě se povedlo vstřelit dva góly. Jak se obě gólové situace zrodily?
Při prvním gólu jsme dobře získali puk v blízkosti útočné modré čáry. Dostal jsem se za obránce a viděl jsem, že se Semišem jedeme sami dva na gólmana. Hodil jsem mu to a upřímně řečeno jsem čekal, že vymete víko. On mi to ale ještě vrátil. Trochu mě to zaskočilo, ale naštěstí jsem stihl zareagovat a trefil jsem odkrytou bránu. Byla to výborná spolupráce celé pětky od obranné až po útočnou fázi. Při druhé brance Kopejtko dobře otočil hru na Třéťu, křikl jsem si a on mi to dal do jízdy. Je jediné plus, že se to takhle povedlo, protože to byl jeden ze zlomových momentů zápasu. Moc důležitý samozřejmě byl i náš pátý gól. Při obou gólech to byla parádní práce celé pětky.

Z Brodu nás přijelo podpořit hodně fanoušků, kteří byli slyšet a znovu to vypadalo, jako kdybychom hráli doma. Určitě jim opět patří velké poděkování...
Fanoušci jsou pro nás nesmírně důležití. Když cítíme takovou podporu, jakou od nich teď máme doma i venku, tak se nám hraje mnohem lépe. Fanoušci jsou naším šestým hráčem a za to jim patří obrovský dík. Věřím, že ve čtvrtek přijdou ve srovnáním s nedělním zápasem ještě v hojnějším počtu, dotáhnou nás ke třetímu bodu a tam, kam všichni chceme.

Jak jsi už zmínil, ve čtvrtek doma můžeme sérii ukončit. Říká se, že polední krok bývá ten nejtěžší, navíc Žihadla budou hrát o všechno. Určitě bude důležité znovu hrát poctivě a vyhrát, a to i vzhledem k možnému delšímu odpočinku před začátkem kvalifikace...
Až takhle dopředu ještě neuvažujeme, jdeme zápas od zápasu. Ve čtvrtek znovu půjdeme do utkání s velkou pokorou a hrou, která nás zdobila v předešlých dvou zápasech. Bude to strašně důležité. To, že sérii můžeme uzavřít, musíme dát z hlavy pryč. Musíme to brát jako každý jiný zápas, hrát svoji hru a jít si za dobrým výsledkem. Věříme, že se nám to povede!

Související články

 
Aktuálně na webu
Bruslaři našli silného partnera. Představujeme firmu Blachotrapez

Bruslaři našli silného partnera. Představujeme firmu Blachotrapez

(úterý 5.1.) Vedení Bruslařského klubu Havlíčkův Brod navázalo navzdory probíhající pandemii důležité...

 
Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

(čtvrtek 24.12.) BK Havlíčkův Brod přeje všem svým fanouškům, partnerům, hráčům, trenérům a funkcionářům příjemné...

 
Michal Teplý zbrojí na MS dvacítek! Naváže na domácí šampionát?

Michal Teplý zbrojí na MS dvacítek! Naváže na domácí šampionát?

(úterý 22.12.) Česká reprezentace do dvaceti let v současné době mobilizuje své síly v kanadském Edmontonu, kde se...

 
Konkurence nás jen posouvá, ví Vácha. Afghánec je kvůli taťkovi

Konkurence nás jen posouvá, ví Vácha. Afghánec je kvůli taťkovi

(sobota 19.12.) Každou sezonou výkonnostně roste. Hodně mu k tomu pomáhají i cenné zkušenosti, které nasbíral v...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Stadion Cheb
BK Havlíčkův Brod
×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Slavia Praha
BK Havlíčkův Brod