27. 9. 2020 | Ladislav Vácha, Tomáš Sochor

Marek Tecl: Klímičův gól nás nakopl! Na Příbram musíme vlétnout

Společně s Richardem Cachnínem a Vojtěchem Holendou odvádí ve druhém útoku skvělou práci. Marek Tecl se v sobotu večer na ledě Kotliny blýskl přesnou trefou, když poslal Havlíčkův Brod do vedení. Pevně věří, že Bruslaři na dvě vítězství naváží i v silné Příbrami. „Musíme na ně zase už od začátku vlétnout, bruslit a přečíslovat je. Když budeme hrát naši hru, jako se nám to dařilo v Táboře, máme podle mě šanci na dobrý výsledek,“ velí dvacetiletý útočník.

Macas, porazili jsme doma Klatovy 4:2. Jak vítězný zápas hodnotíš?
Hodnotím ho určitě kladně, protože máme všechny tři body. Řekl bych, že to z naší strany nebyl tak výborný zápas jako proti Táboru. Body ale máme a to je hlavní.

Tobě se povedlo dát náš první gól. Jak bys ho popsal?
Myslím, že to bylo v přesilovce. Máme se Smutňou natrénované určité najetí a on mi to hodil do plné jízdy. Cemba to na modré čáře dobře odtáhl a já jsem to ještě hodil Vojtovi. Čekal jsem, že Vojta vystřelí a dá gól. Trefil gólmana do teploměru, puk mu propadl a já už jsem to jen dorazil do prázdné brány.

Přišlo mi, že stejně jako v Táboře se nám první třetina hodně povedla. Hodně jsme bruslili a soupeře jsme moc k ničemu nepouštěli...
Myslím si, že první třetina byla dobrá. Bruslili jsme, dařilo se nám je přečíslovat a dobře jsme je napadali. Všechno bylo tak, jak mělo být, a zaslouženě jsme vedli 1:0.

Ve druhé třetině jsme se stejně jako v minulém utkání museli dlouho bránit v oslabení tří proti pěti. Vyloučení nás zase vyhodila z našeho tempa, souhlasíš?
Souhlasím. Druhá třetina, stejně jako předtím v Táboře, nebyla moc dobrá. Nehráli jsme v ní tak, jak bychom měli.

Marek Tecl při přátelském utkání v Jihlavě
(Foto: Markéta Křížová)

I přesto nám v poslední minutě 2. třetiny vrátil Michal Kliment vedení. To asi bylo pro další vývoj zápasu hodně důležité...
Ten gól nás hodně nakopl a myslím si, že nám dodal na hokejky více klidu.

Ve třetí třetině jsme soupeři odskočili na 3:1, ale Klatovy v závěru zápasu snížily a bylo z toho trochu drama. Navíc předtím nastřelily i břevno. Tam jsme měli docela štěstí...
Určitě, v tu chvíli při nás stálo štěstí. Naštěstí jsme vedli o dva góly a pak už jsme si to pohlídali. Je důležité, že jsme měli i štěstí.

Hraješ ve druhém útoku po boku Ríši Cachnína a Vojty Holendy. Dobře se znáte už z mládežnických kategorií a je vidět, že si spolu na ledě vyhovíte...
S Cembou a Vojtou se známe už dlouho, takže si spolu vyhovíme. Zhruba už víme, kde se v danou chvíli kdo pohybuje. Určitě by to ale mohlo být ještě lepší.

Ve středu vyrazíme na led Příbrami, kde nás určitě čeká hodně těžké utkání, protože patří mezi naše nejsilnější soupeře...
Myslím si, že budou hrát podobně jako Tábor. Musíme na ně zase už od začátku vlétnout, bruslit a přečíslovat je. Když budeme hrát naši hru, jako se nám to dařilo v Táboře, máme podle mě šanci na dobrý výsledek.

Marek Tecl po boku obránce Matěje Krejčího při přípravném zápasu v Třebíči
(Foto: Markéta Křížová)

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři