15. 10. 2021 | Ladislav Vácha

Marek Tecl: Mé kanadské body? Neřeším to, hlavně chci vyhrávat!

Patří mezi klíčové články havlíčkobrodské ofenzivy a v probíhající sezoně si připsal na konto už 6 kanadských bodů. Sám Marek Tecl ale své bodové konto moc neřeší a s Bruslaři chce hlavně co nejčastěji vyhrávat. Konečného svěřenci zatím slavili čtyřikrát, ale bodů určitě mohli získat i víc. „Podle mě bychom měli jednoznačně zlepšit hru v prvních třetinách, protože to je poslední dobou náš největší kámen úrazu. Taky se určitě musíme zaměřit na obrannou činnost. Klíč k úspěchu je předvádět hru, kterou se nám vždy daří držet v těch dvou třetinách, po celý zápas. Pak by to mělo jít dobře,“ má jasno jednadvacetiletý útočník. (Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Macas, jak hodnotíš náš poslední zápas na ledě Kobry Praha?
První třetiny byly v posledních utkáních z naší strany hrozné. Nic jsme nestíhali a dostali jsme góly. Mysleli jsme si, že to ještě otočíme, jako se nám to povedlo třeba v Písku, ale to se nestalo. Ve druhé i ve třetí třetině jsme si vytvořili slušné šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Hlavně kvůli té první třetině jsme asi zaslouženě prohráli.

Kobra Praha má hodně specifický stadion, kde je hodně malé hřiště. Navíc má hráče, kteří umí hrát dobře do těla. Je to tam proto asi vždycky dost těžké...
Jak říkáš, určitě je to znát, když jsi zvyklý celou dobu trénovat na větším hřišti a pak tam přijedeš na ten jejich malý zimáček. Navíc mají velké hráče, takže tam mají naučený určitý systém hry. My jsme se s tím první třetinu prali a pořádně jsme nevěděli, co s tím máme dělat. Házeli jsme to po sobě a po dvaceti minutách jsme tak zaslouženě prohrávali 0:2.

Máme na kontě 11 bodů a v tabulce jsme na čtvrtém místě. Jak jsi zatím s dosavadním průběhem sezony spokojený?
Jedenáct bodů je dobrých, ale klidně jich podle mě mohlo být víc. Klatovy jsme doma mohli porazit a určitě je škoda, že jsme neuhráli alespoň bod v Táboře, kde jsme to měli hodně dobře rozehrané. Neřekl bych, že je to něco hrozného, ale mohli bychom mít bodů víc.

Který zápas se nám podle tebe nejvíce povedl a který byl naopak zatím nejhorší?
Řekl bych, že nejlepší zápas jsme určitě odehráli proti Táboru. Mysleli jsme si, že bude trochu jinde, ale hráli jsme tam docela dobře. Proti Písku ta otočka také nebyla špatná, až na tu první třetinu. A nejhorší? Určitě si myslím, že prohra s Klatovy. Špatná byla také první třetina na Kobře.


Zatím se nám celkově moc nedaří v prvních třetinách. Čím to podle tebe je?
No, upřímně opravdu nevím. Asi je to individuálně o každém hráči, jak dobře se rozcvičí a připraví se na zápas. Jinak opravdu nevím, čím by to mohlo být. V první třetině se většinou rozkoukáváme a čekáme, co soupeř udělá. Bohužel, několikrát se nám to už nevyplatilo. Opravdu nevím, čím by to mohlo být.

Jak už jsi zmínil, ve druhém kole jsme se představili v Táboře. Jaké to bylo zahrát si proti Endymu?
Určitě to bylo specifické v tom, že zrovna Endy hrál proti nám. To se asi jen tak někomu nepoštěstí. Bylo to určitě zajímavé, ale máme jim co vracet. Hlavně Endymu, když nám dal ten první gól a zrovna já jsem ho nedojel. (směje se) Ve středu to musím napravit a doufám, že vyhrajeme.

V úvodních kolech jsi nastupoval ve třetím útoku, kde jsi hrál většinou s Kuchťákem. Teď hraješ ve druhé formaci vedle Holenďáka a starýho Ludvy. Jak se ti se spoluhráči zatím spolupracuje?
Myslím si, že se nám spolupracuje dobře. Ať už tam byl s námi Ludva nebo Kuchťák, přišlo mi to celkem jedno. Přijde mi, že si spolu celkem dobře vyhovíme. Samozřejmě to je někdy lepší a někdy je to zase horší. Nějaké body jsme spolu udělali. Vždycky je co zlepšovat, ale podle mě to určitě nebylo špatné. S kluky se mi hraje dobře.

Na ledě Kobry jsi oprášil spolupráci s Ríšou Cachnínem. Jak se ti s ním hrálo?
No, tak Cemba no. Čekal jsem, že mi to zase bude jako v juniorce házet do prázdné brány. (směje se) To si dělám samozřejmě jen srandu. Jak už jsem říkal, hrálo se nám spatně hlavně v první třetině, ale potom jsme si nějaké šance vytvořili. Bohužel jsme je ale neproměnili.


V našem týmu nemáme vyloženě lídra, ale bodovat se daří více hráčům. Je to podle tebe výhoda, protože jsme tak pro soupeře méně čitelní?
Jak říkáš, je to určitě dobře, že to máme takhle rozložené. V každém zápasu dává góly někdo jiný a nestojí to na jednom nebo dvou hráčích. V Chebu dali všechny góly obránci, což je určitě také pozitivní. Podle mě je to určitě dobře, že se prosazuje víc hráčů.

Zatím jsi nasbíral 6 kanadských bodů a jsi v týmové produktivitě na 3. místě. Jak jsi zatím se svými výkony spokojený?
Body jsou pěkné. (směje se) Vždy je ale co zlepšovat. Je teprve začátek sezony a věřím, že budeme víc vyhrávat než prohrávat. Nedívám se tolik na to, jestli jsem bodoval, ale aby se nám celkově dařilo jako týmu. Chci hlavně vyhrávat.

Velkou oporu máme zatím v gólmanech, kteří nás v každém utkání hodně drží, souhlasíš?
Samozřejmě s tím souhlasím, gólmani jsou v této sezoně výborní. Ať už chytá Méďa nebo Chali, vždycky nás podrží. A to hlavně v těch prvních třetinách, kdy jsme, jak už jsme říkali, mohli prohrávat klidně větším rozdílem. Opravdu nás drží. Samozřejmě ale nechci, aby z toho teď byli nějak na hrušce. (směje se) Musím to zaklepat, že se jim zatím daří. Věřím, že jim to takhle dobře půjde i dál.

Trenér Konečný působí u týmu druhou sezonu. Jak se ti líbí jeho filozofie?
Řekl bych, že si vůbec nemáme na co stěžovat. Pan Konečný je dobrý trenér, má dobré tréninky a dobře nás koučuje i při zápasech. Líbí se mi pod ním hrát.


Jednu sezonu jsi odehrál v juniorce Hradce Králové. Jak velká to pro tebe byla zkušenost?
Zkušenost to pro mě byla určitě velká. Přišel jsem do jiného a většího klubu, kde jsem poznal nové trenéry a nové spoluhráče. Bylo to pro mě úplně něco jiného. Měl jsem dobré trenéry, jak pana Kočího, tak i pány Řeháka a Luštince. I kluci v kabině byli super. Byla to dobrá zkušenost a jsem za ni rád.

Naše skupina je hodně vyrovnaná a hrajeme hodně těžkých zápasů. Pro náš mladý tým je to z pohledu zkušeností určitě přínosem, viď?
Myslím si, že určitě. Dá nám to víc, než kdybychom hráli se soupeři, které bychom vysoko poráželi. Určitě je pro nás dobré, že hrajeme hodně těžké a vyrovnané zápasy. Je škoda, že se zrušila minulá sezona, teď by to bylo třeba od nás ještě lepší. Myslím si, že je to pro nás jen dobře, když se musíme bát až do poslední minuty o výsledek a je to takhle hodně vyrovnané.

Jakého cíle bys chtěl v této sezoně dosáhnout? Je to play off?
Řekl bych, že play off je pro tento tým jasný cíl. Nebudeme si nic nalhávat, play off bychom prostě měli udělat. Budeme věřit, že se nám to podaří a dostaneme se co nejdál.

Tvůj táta je bývalý skvělý útočník a trenér. Bavíte se spolu hodně o hokeji a snaží se ti dávat i nějaké rady?
Když hrajeme doma, tak se táta přijde většinou podívat. Když hrajeme venku, tak si spolu vždycky zavoláme. O hokeji se hodně bavíme. Říká mi, co se mu nelíbilo a co bych měl třeba příště udělat jinak. Řekneme si spolu, jak to vidím já a jak to vidí on. Jeho rady si každopádně určitě beru k srdci.


V příštím kole se vydáme do Řisut. Co by podle tebe mělo na soupeře platit? Určitě si budeme muset dát pozor na protiútoky, ze kterých byl soupeř v prvním utkání hodně nebezpečný...
To máš pravdu. Dělali jsme chyby v obraně a zbytečně nám z toho ujížděli. Myslím si, že když budeme hrát naši hru, kterou většinou předvádíme v těch dvou povedenějších třetinách, nemáme se čeho bát. Musíme tak ale hrát celý zápas. Věřím, že si odvezeme tři body.

Hned potom nás čeká domácí bitva s Táborem. Jak se na ni těšíš? Za Kohouty hrají Endy a Kuba Matušík, takže by mohla přijít i vyšší návštěva...
Doufám, že lidi přijdou. A ne na Endyho, ale že se přijdou podívat hlavně na nás. (směje se) Podle mě to bude dobrý zápas. O Táboru se říká, že chce útočit na postup, i když to tak zatím výsledkově asi úplně nevypadá. Určitě je to jeden z nejsilnějších soupeřů, který má v týmu velká jména. Věřím, že přijde hodně lidí a urveme tři body.

Vypomáháš s trénováním dětí našemu kapitánovi Lubošovi Voříškovi. Jak tě to baví?
Teď musím říct samá dobrá slova, abych ještě někdy jel. (směje se) Určitě jsem za to rád, že nás Luboš takhle využívá. I pro nás je to nová zkušenost. Baví mě to. Luboš to dobře vede a tréninky má opravdu dobře připravené. Jeho trenérská filozofie se mi líbí.

Chtěl by ses třeba v budoucnu živit jako hokejový trenér?
Nevím, jestli úplně živit, ale chtěl bych to do budoucna zkusit. Skills tréninky jako má třeba Luboš nebo i u nějaké mládežnické kategorie, ale to až budu třeba starší. Teď mám na to ještě asi čas. Určitě bych to jednou chtěl ale zkusit.

(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Co bychom podle tebe měli nejvíce zlepšit do příštích zápasů?
Podle mě bychom měli jednoznačně zlepšit hru v prvních třetinách, protože to je poslední dobou náš největší kámen úrazu. Taky se určitě musíme zaměřit na obrannou činnost. Hodně gólů také úplně nedáváme, vyjma zápasu v Písku, ale rozhodně se musíme zaměřit na obranu. Když už nás dobře drží kluci v bráně, tak jim musíme co nejvíc pomoct, aby nám protihráči nejezdili pořád do přečíslení nebo sami na bránu. Musíme jim co nejvíc pomoct a pak nám tam snad vepředu nějaké góly spadnou. Klíč k úspěchu je předvádět hru, kterou se nám vždy daří držet v těch dvou třetinách, po celý zápas. Pak by to mělo jít dobře.

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři