5. 11. 2012 | Ladislav Vácha

Martin Kříž: Čekali jsme, že to bude lehčí

Naše juniorka má za sebou hodně zajímavý zápas, v němž během nedělního odpoledne uvítala na ledě Kotliny své vrstevníky z Krkonoš. Vzhledem k postavení v tabulce i prvnímu vzájemnému měření sil, které mladí Rebelové vyhráli na kluzišti Horalů jednoznačně 6:0, nebylo o favoritovi pochyb. Kdo čekal, že pro havlíčkobrodské barvy bude tento duel procházkou růžovou zahradou, tak se pořádně spletl. Svěřenci trenérského tandemu Václav Adam – Jaroslav Benc se na tři body pořádně nadřeli, což potvrdil v pozápasovém ohlasu i obránce Martin Kříž.

Mladí bojovníci z Kotliny sice měli po většinu utkání na své straně znatelnou územní převahu, jenže jejich houževnatý soupeř se svědomitě bránil a trpělivě čekal na chyby, které se mu dařilo nekompromisně trestat. Rebelové smazali dvoubrankové manko z první třetiny a dostali se do vedení, ale Krkonoše nepříznivý stav otočily. Havlíčkův Brod se nakonec přeci jen radoval ze tří bodů, když v předposlední minutě rozhodl o triumfu 6:5 Martin Jelínek. „Na to, že to byl skoro poslední mančaft, tak to bylo dramatické. Čekali jsme, že to bude lehčí. Docela nás překvapili, hned jsme prohrávali nula dva,“ začal hodnotit zápas ze svého pohledu Martin Kříž.

Úvodní dvacetiminutovkou se brodský soubor doslova protrápil, když nedokázal gólově vyjádřit svůj tlak. Potýkal se s mizernou koncovkou, na níž měl lví podíl skvěle chytající gólman Jakub Krejčí. Bouřku však trenéři o první přestávce v kabině nerozpoutali. „To ani ne, ale sami jsme si s kluky řekli, že to není možné, že proti skoro poslednímu týmu hrajeme takhle hrozně. Naše poslední výkony jsou tragické. Čekali jsme, že budeme hrát nahoře, a zatím hrajeme někde v polovině,“ prozradil mladý obránce.

Co se týče nejbližšího programu, nejstarší mládežnická kategorie Rebelů už v pátek zajíždí na led Strakonic, které doma v předešlém měření sil přehrála vysoko 6:0, a v neděli v domácím prostředí uvítá Hradec Králové, v současné době suverénního lídra skupiny Střed, který ještě ani jednou neokusil hořkost porážky. A co by měli havlíčkobrodští mladíci do těchto zápasů zlepšit? „Nevím. Ke konci už to teď bylo dobré, tak by to chtělo udržet a hrát takhle i do dalšího zápasu,“ uzavřel své povídání talentovaný hokejista.

P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 39 187:87 99
2. HRO Hronov 39 160:102 80
3. HBR Havlíčkův Brod 39 156:108 76
4. MIL Milevsko 39 153:117 70
5. CHB Cheb 39 130:117 68
6. KOB Kobra Praha 39 132:130 62
7. BEN Benátky n/J 39 142:155 59
8. KRA Kralupy n/V 39 138:123 59
9. VRC Vrchlabí 39 127:134 52
10. DEC Děčín 39 125:155 51
11. MOL Most 39 135:146 50
12. PIS Písek 39 109:132 44
13. KAB Kadaň 39 103:175 28
14. UNL Ústí nad Labem 39 80:196 21

Aktuality

Osmifinále začneme doma

Pondělí 23. února | Bruslaři mají dvě kola před koncem základní části jistotu, že v tabulce skončí nejhůře čtvrtí. To znamená, že postoupí přímo do osmifinále, ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí. První zápas se v Kotlině odehraje v úterý 10. března od 18:00 a třetí v sobotu 14. března od 17:00. Případný pátý rozhodující duel by se hrál v Kotlině ve středu 18. března od 18:00.

Zápas dorostu je odložen

Čtvrtek 29. ledna | Utkání dorostu v Šumperku, které se mělo odehrát v pátek 30. ledna ve 14:15, je odloženo! Odehraje se v náhradním termínu, o kterém se bude jednat.

Náhradní termín 32. kola

Úterý 27. ledna | Utkání 32. kola v Písku, které se mělo původně odehrát 31. ledna, bylo z důvodu marodky Králů odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Pískem utkají venku v pondělí 16. února od 18:00.

Charitativní aukce

Sobota 3. ledna | Vydražte si na serveru sportovniaukce.cz dres svého oblíbeného hráče a přispějte na pomoc předčasně narozeným dětem. Charitativní aukce speciálních dresů končí v neděli 11. ledna ve 20:00.

Náhradní termín 15. kola

Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.

Utkání zrušeno

Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu