16. 8. 2022 | Štěpán Ondráček

Medaile byla blízko! Junioři skončili na turnaji v Přerově čtvrtí

Skvělý start do přípravy měli havlíčkobrodští junioři, kteří se během druhého srpnového víkendu představili na turnaji v Přerově. V pětičlenné skupině Adamovi svěřenci nezklamali, když sehráli vyrovnaná utkání s Českými Budějovicemi, Vsetínem, Havířovem a domácím Přerovem. Jak si celek z Kotliny vedl, se dozvíte v reportáži. (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Pozvolný začátek Bruslařů

V MEO Areně se turnaj hrál formátem 2 x 25 minut čistého času, když každý z poločasů byl bodován za tři body. Při remíze si oba celky rozdělily po jednom bodu. Na konci utkání následovalo pětiminutové prodloužení tři na tři, pokud nepadla branka, rozhodovaly samostatné nájezdy. Při vítězství v nastaveném čase, nebo nájezdech, získal vítězný tým další bod. Dohromady si jedno mužstvo mohlo v jednom utkání přijít dohromady na sedm bodů.

HC ZUBR Přerov – BK Havlíčkův Brod 2:0 / 3:2 (prodloužení: 0:1)
Branky (1. část): 1. Hradil (Halík, Holík), 23. Hradil (Halík, Švejda).
Branky (2. část): 2. Šilhavý (Kuchta, Štíbr), 18. Hanák (Mašek, Nesvadba), 23. Mašek (Lipka, Nesvadba) – 20. Dymák (Zych), 24. Prchal (Hrdlička).
Branky (prodloužení): 4. Coufal (Hrdlička).

Havlíčkobrodští Bruslaři začali turnaj proti domácímu Přerovu, se kterým se v loňské sezoně střetli v play off. V prvním poločase si Zubři poradili s celkem z Vysočiny díky dvěma trefám Hradila a bezchybné defenzivě. Druhý poločas byl vyrovnanější. Přerov stejně jako v prvním případě vedl o dvě branky, ale za Havlíčkův Brod snížil Dymák. Zubři si ovšem opět vytvořili dvougólový náskok, který těsně před koncem druhé půle kosmeticky upravil Prchal. Ačkoliv Bruslaři vyšli naprázdno, tak v prodloužení se dočkali prvního bodu v turnaji, ten zařídil Coufal.

BK Havlíčkův Brod – AZ Havířov 1:2 / 3:0 (nájezdy 1:0)
Branky (1. část): 3. Dymák (Besmák, Coufal) – 6. Kalina (Brančík, Kolat), 8. Plevka (Žač).
Branky (2. část): 4. Dymák (Krejčí, Besmák), 11. Kuchta (Dymák, Krejčí), 14. Dymák (Krejčí).
Branky (prodloužení): –. Rozhodující nájezd: Besmák.

První hrací den zakončila parta z Kotliny utkáním s Havířovem, se kterým se potká v sezoně. Havlíčkobrodští se bývalého klubu hrajícímu DHL Extraligu juniorů nezalekli, když jej do vedení poslal Dymák. AZ dokázal stav utkání otočit na svoji stranu, a to během dvou minut. Bruslaři tedy ani na třetí pokus nedokázali vyhrát za tři body. Druhý poločas vyšel mladým puškám z Havlíčkova Brodu o poznání lépe. Havířov si vylámal hokejky na bezchybné obraně Bruslařů, a co víc… Celek z Kotliny vyhrál 3:0. Lví podíl na třech bodech měl útočník Filip Dymák (2+1). Havlíčkův Brod opanoval i následné nájezdy a zakončil první den turnaje s pěti body na kontě.

Skvělý finiš, který medaili nepřinesl

Havlíčkobrodští hokejisté byli po prvním dnu na posledním místě se ziskem pěti bodů a k medaili vedla dlouhá cesta. Bruslaři neměli co ztratit a zápasy s jihočeským Motorem a Vsetínem nastínily šance na medailové umístění. Jak si vedli Adamovi svěřenci během druhého dne?

BK Havlíčkův Brod - HC Motor České Budějovice 5:3 / 1:1 (nájezdy: 2:1)
Branky (1. část): 3. Dymák (Besmák), 4. Machovský, 13. Kuprijanov, 18. Prchal (Kuprijanov), 19. Prchal (Holenda) – 15. Kříž (Hála), 16. Putz (Gajdolín), 20. Kříž (Placek).
Branky (2. část): 19. Kuprijanov (Prchal) – 22. Petrásek (Vavřík, Willmann).
Branky (prodloužení): 4. Kuchta (Coufal). Rozhodující nájezd: Holenda.

První poločas mezi Bruslaři a Motorem začal lépe pro prvně zmíněný celek. Havlíčkobrodští hokejisté vedli 3:0. Jihočeši se nevzdali a první poločas pořádně zdramatizovali, když se dostali na dostřel jedné trefy. Tým z Vysočiny nakonec nenechal soupeře vyrovnat a dvěma zásahy v závěru rozhodl o důležité výhře. Ve druhém poločase oběma mužstvům sedla úvodní pětiminutovka, ve které padly oba góly. Do vedení šel Motor, ale z vedení se radoval pouhé tři minuty, když na 1:1 dával Kuchta. Druhý poločas skončil remízou, a tak o vítězi rozhodovalo prodloužení, kde trefil výhru pro Havlíčkův Brod Kuchta.

VHK ROBE Vsetín – BK Havlíčkův Brod 1:1 / 2:0 (nájezdy: 1:0)
Branky (1. část) : 25. Janíček (Heinrich) – 8. Hrdlička (Maštalíř).
Branky (2. část) : 6. Juráň (Machů), 17. Budín.
Branky (prodloužení). Rozhodující nájezd: Heinrich.

Posledním soupeřem na turnaji byl pro Havlíčkobrodské Vsetín. Utkání lépe zahájil celek z Vysočiny, který do konce první části držel hubené vedení 1:0. Jenže… V samém závěru se podařilo Valachům vyrovnat na konečných 1:1, a tak si oba soupeři rozdělili body. Druhá půle patřila Vsetínu, který díky bezchybné práci v defenzivě vyhrál o dva góly. Havlíčkův Brod potom vyšel naprázdno i v nájezdech, kde se prosadil Heinrich.