6. 3. 2023 | Štěpán Ondráček

Michálek pomohl Třebíči vyhrát základní část! Co se mu ještě povedlo?

Zdobí ho pracovitost, bojovnost a především chuť dokázat veliké věci. To je ve zkratce hokejový útočník David Michálek. Odchovanec Havlíčkova Brodu prožil zlomovou základní část s prvoligovou Třebíčí. Kromě přepsání klubové historie si forvard Bílých hvězd vylepšil osobní statistiky. Pojďte se s námi podívat na čtyřleté působení „Michece“ v Třebíči! (Foto: Markéta Křížová, hstrebic.cz)

Hranice Vysočiny nikdy neopustil. Pořád je to jeho domov, ačkoliv už nepůsobí v Kotlině. Útočník David Michálek hraje již čtvrtou sezonu v Třebíči, která působí ve druhé nejvyšší soutěži u nás – v Chance lize. Bílé hvězdy dokázaly v posledních sezonách jít nahoru. Jen si to vezměte: ročník 2020/21 zakončili Horáci na osmém místě. O sezonu později přišel průlom a třetí místo po základní části.

A nyní...

David Michálek v souboji s prostějovským hráčem

Třebíč vyhrála celou základní část Chance ligy. Získala 99 bodů, o dva víc než druhý Vsetín. Právě Valaši působili v průběhu ročníku suverénním dojmem, ale několik nepodařených zápasů je odsunulo na druhou pozici. Ale zpátky k Třebíči a Davidu Michálkovi! Pro tým z Vysočiny to byl historický moment. Bílé hvězdy vyhrály základní část první ligy vůbec poprvé v historii a hokejku v tom měl i havlíčkobrodský hokejista.

Čtyřiadvacetiletý forvard pomohl k prvnímu místu dvaceti body, když zatížil konta gólmanů devíti góly a na dalších jedenáct nahrál. Navíc, Michálek odehrál téměř celou sezonu, vynechal jen tři utkání. Šikovný útočník, který dostává prostor v oslabeních a nebojí se černé práce, si v dresu Třebíče vytvořil nové maximum. O sedm bodů překonal stávající rekord ze sezony 19/20, kde zaznamenal třináct bodů (7+6).

Sezona Zápasy Góly Asistence Body Trestné minuty
19/20 | základní část 46 7 6 13 14
play off 2 1 0 1 0
20/21 | základní část 34 3 7 10 12
play off 5 0 1 1 4
21/22 | základní část 45 8 2 10 14
play off 4 0 0 0 4
22/23 | základní část 49 9 11 20 40

David Michálek se může těšit na prestižní vyřazovací boje, které budou jeho čtvrté po přestupu z Havlíčkova Brodu do Třebíče. V nich by chtěl mladý forvard navázat na počínání v základní části. V play off zatím nasbíral pouhé dva kanadské body (1+1) z jedenácti utkání. Třebíč jako vítěz základní části narazí ve čtvrtfinále Chance ligy na Přerov. Zde by se mohli diváci dočkat pikantního souboje. Branku Zubrů hájí mladý gólman Daniel Král. Uvidíme, zda k souboji bývalých hráčů Havlíčkova Brodu vůbec dojde. Král se potýkal na konci hlavní části se zraněním.

David Michálek při obranné činnosti

Čtvrtfinálové dvojice play off Chance ligy

SK Horácká Slavia Třebíč (Michálek) – HC ZUBR Přerov (Král)
VHK ROBE Vsetín – HC Dukla Jihlava (Cachnín, Dvořák, Vala, Dundáček, Křehlík)
HC RT TORAX Poruba (Dolejš) – PSG Berani Zlín
LHK Jestřábi Prostějov – HC Stadion Litoměřice (Pártl)

* v závorkách jsou uvedení hráči Havlíčkova Brodu, kteří působí v první lize

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu