BK Havl. Brod - Mladí Bruslaři zářili! Na Tománkově memoriálu urvali stříbro!
Mladí Bruslaři zářili! Na Tománkově memoriálu urvali stříbro!

Mladí Bruslaři zářili! Na Tománkově memoriálu urvali stříbro!

18.08.2021 | Ladislav Vácha

Během uplynulého víkendu proběhl na zimním stadionu v Kotlině Tománkův memoriál, tradiční dvoudenní turnaj mládeže, na němž si v minulosti zahráli i takové hokejové osobnosti jako bratři Holíkovi, Jan Suchý, Jaroslav Benák, Petr Vlk, bratři Zohornovi a další. Na turnaji spolu bojovalo pět týmů. Domácí Havlíčkův Brod, Dukla Jihlava, Chrudim, Tábor a Hvězda Praha. A mladí Bruslaři si vedli na jedničku s hvězdičkou! Mezi nabitou konkurencí předvedli parádní výkony a nakonec brali stříbrné medaile! Kluci, moc gratulujeme!

 

„Trenéři a zástupci zúčastněných klubů si pochvalovali organizaci turnaje a říkali, že rádi znovu přijedou. Bylo to náročné, ale zvládli jsme to a musím všem moc poděkovat. Doufám, že Tománkův memoriál bude mít znovu takové jméno, jaké měl a jaké si zaslouží,“ věří jeden z organizátorů turnaje a trenér 8. a 9. třídy Richard Cachnín.

Havlíčkův Brod vstoupil do turnaje, který byl určen pro hráče narozené v ročníku 2007 a mladší, prestižním derby Vysočiny proti Jihlavě. A vedl si velmi dobře! Po vyrovnání nebyl daleko od vítězství. „Řekl bych, že hned první zápas turnaje proti Jihlavě byl z naší strany výborný. Vyrovnali jsme při hře v šesti na 3:3 a možná jsme ještě sahali v základní hrací době po vítězství, ale chyběla nám troška štěstí. V samostatných nájezdech dal soupeř o kýžený gól víc,“ ohlédl se za první bitvou Cachnín.

Mladí Bruslaři potom rozstříleli silnou Chrudim 12:1, těsně padli s Hvězdou Praha a přetlačili houževnatý Tábor. „Všechna čtyři utkání hodnotíme s kolegou Marcelem Kachlířem velmi pozitivně. Samozřejmě je to jen přípravný turnaj, ale i tak se nám ukázala spousta věcí. Hráli jsme kombinační hokej se spoustou krásných akcí. O tom svědčí i to, že jsme po první Jihlavě nastříleli nejvyšší počet gólů. Trochu jsme zaváhali jen v utkání s Hvězdou Praha, byl to velký souboj s jejím dobře chytajícím gólmanem a trochu nás zradila koncovka,“ uvedl jeden z lodivodů domácího výběru.

Mladíci z Kotliny padli v základní hrací době pouze jednou, navíc o jedinou branku. Zcela zaslouženě tak mohli slavit parádní úspěch, když brali za krásné 2. místo stříbrné medaile! „Musíme pochválit celý tým. Myslím si, že stříbrná medaile je pro kluky zaslouženou odměnou za velmi dobrou práci během celého turnaje. Samozřejmě je ale pořád co zlepšovat. Hrála za nás spousta mladých hráčů, o kterých si myslím, že mají dobré předpoklady k tomu, aby se třeba v budoucnu dostali do kádru extraligových týmů,“ pochvaluje si zkušený trenér.

Hráči Havlíčkova Brodu dosáhli i na individuální ocenění. Radim Mrtka byl zvolen nejlepším obráncem turnaje a cenu trenérů získal další obránce Lukáš Kachlíř!

Ocenění pro týmy i jednotlivce předávali při slavnostním vyhlášení šikovní odchovanci havlíčkobrodského hokeje, kteří už dosáhli ve své kariéře významných úspěchů. Dvacetiletí útočníci Michal Teplý, který podepsal smlouvu s Chicagem Blackhawks a snaží se prosadit do NHL, a Richard Cachnín, jenž už si zahrál v dresu nedaleké Dukly Jihlava Chance ligu.

Zápasy Bruslařů

BK Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava 3:4sn
BK Havlíčkův Brod – HC Chrudim 12:1
BK Havlíčkův Brod – HC Hvězda Praha 3:4
BK Havlíčkův Brod – HC Tábor 3:2

Konečné pořadí

1. HC Dukla Jihlava
2. BK Havlíčkův Brod
3. HC Chrudim
4. HC Tábor
5. HC Hvězda Praha

Individuální ocenění

Nejužitečnější hráč: Vít Macek (HC Dukla Jihlava)
Nejlepší gólman: Matěj Hájek (HC Hvězda Praha)
Nejlepší obránce: Radim Mrtka (BK Havlíčkův Brod)
Nejlepší útočník: Antonín Klatovský (HC Tábor)
Cena trenérů: Lukáš Kachlíř (BK Havlíčkův Brod)

Sestava Bruslařů

Poustka, Štáfl – L. Kachlíř, J. Vaněček, R. Mrtka, Mečiar, Duben, Rasocha – O. Suchý, Holejšovský, Adamec – Kraučuk, Hospodka, Čapek – P. Suchý, D. Vaněček, Čech – Tecl

Realizační tým Bruslařů

Trenéři: Richard Cachnín, Marcel Kachlíř
Vedoucí mužstva: Romana Vaněčková
 
Aktuálně na webu
To byla kanonáda! Junioři s přehledem rozstříleli Kralupy

To byla kanonáda! Junioři s přehledem rozstříleli Kralupy

(neděle 24.10.) K R A L U P Y N A D V L T A V O U – Havlíčkobrodští junioři vyjeli na led posledních Kralup nad...

 
Bruslaři nestačili na Klatovy, prohráli tak již počtvrté v řadě

Bruslaři nestačili na Klatovy, prohráli tak již počtvrté v řadě

(sobota 23.10.) K L A T O V Y – Havlíčkobrodským hokejistům znovu nevyšel úvod utkání. Ve třinácté minutě domácí...

 
Střelecká převaha dorostu nepřinesla body proti Spartě!

Střelecká převaha dorostu nepřinesla body proti Spartě!

(sobota 23.10.) PRAHA – Dalším kolem pokračovala Extraliga dorostu, ve kterém havlíčkobrodští mládežníci vyjeli na...

 
Junioři dotáhli ztrátu, nakonec i tak s Chrudimí prohráli

Junioři dotáhli ztrátu, nakonec i tak s Chrudimí prohráli

(pátek 22.10.) C H R U D I M – Havlíčkobrodští junioři vyjeli na led Chrudimi. Bitva tabulkových sousedů čekala na...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv