16. 9. 2023 | Ladislav Vácha, Štěpán Ondráček

Můj hattrick? Musím za to přinést klukům do kabiny buchtu, směje se Marek Čapek

Dorostenci zvládli vstup do nové sezóny na jedničku s hvězdičkou! Začátek zápasu jim sice tolik nevyšel, ale potom se rozjeli a Chrudim rozstříleli v domácím prostředí 8:3. V utkání hráli šest přesilových her a využili z nich hned pět, což je parádní počin! „Už o sobě víme. Odehráli jsme několik přípravných zápasů a při přesilovkách už jsme docela sehraní,“ pochvaluje si útočník Marek Čapek, který se blýskl hattrickem.

Marku, v prvním zápasu sezóny jste doma porazili Chrudim 8:3. Jak zápas hodnotíš?
Ze začátku to bylo z naší strany takové volnější. Po přátelských utkáních s Chrudimí v přípravě, kdy jsme ji dvakrát porazili, jsme si asi mysleli, že to bude lehký soupeř. Teď v mistrovském zápasu to bylo naopak vyrovnanější.

Zmínil jsi z vaší strany vlažnější začátek. Mohla za to zčásti třeba i určitá nervozita?
Ano. Je pravda, že na začátku utkání jsme hráli nervózně.

Potom jste dali v první třetině dva góly. Bylo to asi pro vývoj duelu hodně důležité, protože jste se tím trochu uklidnili, je to tak?
Hokej se hraje na góly. To je samozřejmě to nejdůležitější. Řekl bych, že nám to určitě pomohlo.

Tobě se povedlo zaznamenat hattrick. Jak jsi ze svého pohledu viděl všechny tři gólové situace?
Při prvním gólu parádně vystřelil od modré čáry Míra Duben a já jsem to tečoval do brány. Při druhé brance jsem si zkusil vyjet od manťáku, hodil jsem to bekhendem na bránu a naštěstí z toho byl gól. Při třetím gólu jsme to parádně sehráli s Dominikem Chromým, hodil mi nahrávku před prázdnou bránu a já jsem to tam doklepl.

Dali jste hned pět gólů v přesilovkách, což je parádní počin. Snažíte se hru v početní převaze hodně cvičit při trénincích?
Přesilovkám se věnujeme při předzápasových trénincích, jinak moc ne. Už o sobě ale víme. Odehráli jsme několik přípravných zápasů a při přesilovkách už jsme docela sehraní.

V minulé sezoně jsi dělal kapitána týmu v kategorii devátých tříd, teď jsi asistentem kapitána. Jak vnímáš svoji roli v týmu? Cítíš se jako vůdčí osobnost?
Jsem rád, že mě tým zvolil asistentem kapitána. Je to dobré, ale nemám rád nějakou sebechválu.

Trénují vás Lukáš Bureš a pan Nečas. Jak ti s nimi zatím vyhovuje spolupráce?
Pan trenér Bureš je super. Pan Nečas má na starost hlavně beky, ale líbí se mi, jak dohlíží na to, abychom měli pořádek v kabině. Chtěl bych jim oběma moc poděkovat za to, že nás dobře připravili na sezónu.

V neděli vás čeká zápas na ledě Šumperka. Bude moc důležité na výhru proti Chrudimi navázat, souhlasíš?
Přesně tak, to bude moc důležité. Musíme tam prostě vyhrát.

Budeš muset dát nějaký finanční příspěvek do týmové kasy za to, že jsi dal hned v prvním zápasu nové sezóny hattrick?
Peníze do kasy dávat nemusím, ale musím přinést do kabiny buchtu.

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu