15. 9. 2023 | Ladislav Vácha

Parádní začátek dorostu! Chrudim rozložil v přesilovkách, Čapek se blýskl hattrickem!

Dorostenci zahájili nový soutěžní ročník domácím zápasem s Chrudimí. Po opatrnějším úvodu se mladí Bruslaři rozjeli, v úvodní dvacetiminutovce se uklidnili dvěma vstřelenými brankami, divokou prostřední část ovládli poměrem 4:2 a po dobře zvládnuté třetí periodě slavili sladké vítězství 8:3. Hattrickem se blýskl Marek Čapek.

Chrudim nastoupila do zápasu hodně aktivně a hned několika štiplavými projektily protáhla gólmana Humplíka, který povedenými zákroky podržel svůj tým. První velká šance byla k vidění na konci 3. minuty. Smékal narýsoval zpoza brány ideální pas před brankoviště, ale jeho spoluhráč nedokázal v obležení dvou Bruslařů přesně zakončit. Domácí se museli soustředit spíš na defenzivní činnost, ale zahrozili z nebezpečného protiútoku. Chromý při přečíslení dvou na jednoho hledal před bránou svým pasem najíždějícího Čapka, jenže ten na hrací předmět nedosáhl.

Burešovi svěřenci se postupem času směrem do útoku čím dál více osmělovali a hra se začala vyrovnávat. Brankář Etflaiš byl však pozorný a stejně jako jeho protějšek Humplík držel čisté konto. Potom na ledě znovu převzali otěže do svých rukou Východočeši. Nejblíž vstřelení první branky utkání byl Krejčík, jenž si položil brankáře Humplíka blafákem, ale maskovaná opora Bruslařů betonem u přední tyčky zneškodnila střelu i následnou dorážku. Hokejové pořekadlo nedáš – dostaneš dostihlo hosty hodně brzy. Oliver Čech posunul podél modré čáry kotouč Miroslavu Dubnovi, jehož střelu zápěstím nádherně tečoval holí Marek Čapek mimo dosah brankáře Etflaiše.

Obrovskou šanci na vyrovnání měl vzápětí Dvořák. Toho za sebou trestuhodně nechala havlíčkobrodská obrana, chrudimský útočník si sjel až k bráně a zblízka trefil jen dobře postaveného gólmana Humplíka. V 15. minutě si zahrál Havlíčkův Brod přesilovku a dočkal se druhého přesného zásahu. Při dlouhé kombinaci v útočném pásmu nabil Dominik Vaněček na modrou čáru Jiřímu Frantlovi, který se opřel do kotouče a gólman Etflaiš se po rychlé střele natahoval marně. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Mladí Bruslaři načali prostřední část naprosto famózně a utekli svému soupeři už do tříbrankového trháku. Chrudim vyrobila obrovskou chybu při rozehrávce, kotouč získal před bránou Dominik Vaněček a pohotově zavěsil z mírného úhlu na pravé straně přesně pod břevno. Východočeši zlomili své střelecké trápení ve 26. minutě. Jáchym Krejčík zavezl puk do útočného pásma a následně se snažil z otočky neúspěšně pálit Lukáš Mandys. Kotouč mu však sjel z hole k volnému Robinu Štěpničkovi, který našel z mezikruží mezírku mezi Humplíkovými betony.

Rozjetý brankostroj jel v Kotlině na plné obrátky i dál! Havlíčkobrodská družina bleskově odpověděla využitou přesilovkou a znovu vedla o tři branky. Matyáš Lédl nahrál na levé křídlo Dominiku Vanečkovi, který sice z levého kruhu nastřelil betony gólmana Etflaiše, ale kotouč se k němu odrazil zpátky a útočník Bruslařů z velkého úhlu nádherně zavěsil pod víko. Hosté si pak opět počínali za hranicí pravidel a stihl je další trest. Dominik Chromý si narazil v útočném pásmu kus černé gumy s Martinem Temlem, mezi kruhy a modrou čárou si srovnal kotouč ideálně na hůl a zápěstní střelou skóroval.

Zanedlouho se dopustil faulu brodský obránce Frantl a Chrudim toho využila ke snížení na 2:5. Samuel Kopecký si po vyhraném vhazování hostů v útočném pásmu najel do prostoru levého kruhu, jeho ránu zápěstím vyrazil brankář Humplík betonem před sebe a pohotový Lukáš Mandys dopravil kotouč na místo určení z rychlé dorážky. Svěřenci trenérů Bureše a Nečase však dokázali ještě před sirénou odpovědět. Dominik Chromý předal kotouč v útočné zóně Marku Čapkovi, jenž si od mantinelu vyjel až na osu hřiště a bekhendem přehodil Etflaišův beton. Po dvou třetinách svítil na tabuli stav 6:2.

Gólová hitparáda pokračovala na zimním stadionu v Kotlině i ve třetím dějství. Ve 44. minutě si efektně a efektivně narazili v útočném pásmu kotouč Marek Čapek s Dominikem Chromým a prvně jmenovaný z voleje ranou z bezprostřední blízkosti překonal přesouvajícího se gólmana Etflaiše. Chrudim rozhodně nehodlala dát svou kůži lacino a i nadále srdnatě bojovala, za což byla odměněna ve 46. minutě svou třetí vstřelenou brankou. Samuel Kopecký přistrčil kus černé gumy Robinu Štěpničkovi, jehož skvostná střela zápěstím zaplula přesně k tyčce.

Mladí Bruslaři si neskutečně pomáhali přesilovkami. V 56. minutě využili dokonce už svou pátou! Domácí se usadili v soupeřově pásmu, Dominik Chromý předložil přesnou nahrávku na modrou čáru Martinu Temlovi, který nic složitého nevymýšlel, napálil kotouč směrem na bránu a moc dobře udělal, protože gólman Etflaiš nedokázal včas zareagovat a kapituloval. Havlíčkův Brod tak vyhrál přesvědčivě 8:3 a připsal si cenné tři body do tabulky.

Liga dorostu

Branky a nahrávky: 12. Čapek (Duben), 17. Frantl (Vaněček), 22. Vaněček, 28. Vaněček (Lédl), 29. Chromý (Teml), 39. Čapek (Chromý), 44. Čapek (Chromý), 56. Teml (Chromý) – 26. Štěpnička (Mandys), 29. Mandys (Dvořák, Štěpnička), 46. Štěpnička (Kopecký). Rozhodčí: Lukáš Hort – Ondřej Polák, Patrik Augusta. Vyloučení: 4:6. Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 159. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 8:3.

Humplík (Štáfl) – Svoboda, Duben, Rasocha, Mečiar, Kytka, Frantl, Teml (C) – Tecl, Čapek, Kraučuk (A), Čech, Brožek, Makovec, Lédl, Chromý (A), Hrodek, Vaněček

Chrudim

Etflaiš (Šprync) – Krejčík, Beran, Urválek, Řivnáč, Šurc, Šanc – Kasal, Mandys (A), Smékal, Pinkas, Kábele (A), Šimonek, Dvořák, Vaško, Kopecký (C), Štěpnička, Prostřední