BK Havl. Brod - Musíme se poučit z našich chyb, ví Luboš Voříšek
Musíme se poučit z našich chyb, ví Luboš Voříšek

Musíme se poučit z našich chyb, ví Luboš Voříšek

21.09.2018 | Štěpán Ondráček

Ohlasy s útočníkem Lubošem Voříškem po porážce ve Žďáře

V této sezoně se zařadil mezi zkušené hráče, kteří budou dohlížet na mladé kluky a zodpovídat za výsledky týmu. Řeč není o nikom jiném, než o útočníkovi Bruslařů Luboši Voříškovi, který má pohádkový start do sezony. Sympatický hráč nasbíral za dva zápasy šest bodů (3+3) a je úhlavní postavou začátku nového soutěžního ročníku. „Jsem rád, že mi to tam teď padá, i když to nepřeceňuji,“ říká skromně ke svým brankám. Voříšek nešetřil slovy chvály na adresu nováčků Matěje Blinky a Ondřeje Procházky: „Hrají dobře. Myslím si, že by to mohlo fungovat,“ předvídá usměvavý forvard.

 
Luboši, máme za sebou zápas se žďárskými Plameny, jak bys ho zhodnotil?
Hodnotí se mi to těžko, protože jsme prohráli. Věděli jsme, že je to derby a jeli jsme tam s tím, že vyhrajeme za tři body. Myslím si, že začátek zápasu se nám povedl a byli jsme lepší i v pohybu. Žďár jsme přehrávali a za odměnu jsme dali dva góly. Potom přišly chyby, čímž domácí vyrovnali na 2:2, ale i tak se nám první třetina povedla. V dalším průběhu pokračovaly chyby v naší hře, a to je hlavní důvod, proč jsme prohráli.

Utkání jsme začali dobře, když jsme vedli o dvě branky, ale Plameny stihly do 1. třetiny vyrovnat. Čím to bylo zapříčiněno?
Jak říkám, hodně nás srazily individuální chyby v obranném pásmu. Dopředu hrajeme aktivní hokej, bruslíme a snažíme se v pěti hráčích chodit dopředu. Dostáváme tím soupeře pod tlak, ale potom vznikají chyby. Bohužel pro nás je Žďár všechny potrestal, takže z toho se musíme do dalších zápasů poučit.

Na začátku sezony ti to tam padá. Přesvědčil se o tom i Žďár, kterému jsi dal dvě branky. Jak jsi viděl své trefy ze svého pohledu?
Jsem rád, že mi to tam teď padá, i když to nepřeceňuji. U první branky odvedla skvělou práci celá pětka, když mi to kluci připravili mezi kruhy a já jsem to z první trefil. Druhý gól padl po kombinaci se Šmíďákem, který mi dal krásnou žabičku. Potom jsem to trefil mezi betony, takže se dá říct, že to byla lehká úloha. (směje se)

V obou zápasech se prosadili noví hráči, a to Matěj Blinka s Ondřejem Procházkou. Jak velkým přínosem jsou pro tým?
Od toho jsou tady. Havlíčkův Brod patří mezi nejlepší týmy 2. ligy a když sem přijde někdo cizí, tak to musí být velká posila. Kluci to mají o to těžší, že se tady hraje na odchovance, takže musí být nadstandardní hráči. Hrají dobře, dali branky a myslím si, že by to mohlo fungovat.

Na derby přišlo přes 1200 fanoušků. Jaká byla atmosféra?
Atmosféra byla dobrá, ale je znát, že je teprve začátek sezony, takže těžko se to srovnává s atmosférou, která je v play off nebo v kvalifikaci. Lidi si začínají zvykat chodit na hokej, ale je to příjemné, hrát před takovou kulisou. My jsme za fanoušky rádi, jelikož s námi jezdí na venkovní utkání nebo jsou přímo v Kotlině. Tohle je pro každého z nás ohromné plus.

V dalším zápase nás čeká Tábor. S čím bychom měli na tohoto soupeře vyrukovat?
Tábor je tradiční soupeř, na kterého jsme narazili i v přípravě. Známe se velice dobře a podle mě bude důležitá naše hra. Tábor bude určitě kvalitní soupeř, ale vše bude záležet na nás, na tom, jak k tomu přistoupíme. Musíme bojovat, dobře bruslit, dodržovat systém a hlavně se vyvarovat zbytečných chyb, které nás srazily v zápase se Žďárem.

Zkušení hráči dovedli Tábor k první výhře sezony proti Písku. Budete si proto hlídat zkušené borce soupeře o to víc?
Tábor má v týmu zkušené hráče, kteří pravidelně bodují. Víme o nich, ale platí to, že se vše bude odvíjet od naší hry. Když podáme dobrý výkon, tak bychom měli vyhrát.

Související články

 
Aktuálně na webu
Druhý zápas doma! Odolá Kotlina Klatovům?

Druhý zápas doma! Odolá Kotlina Klatovům?

(pátek 24.9.) Havlíčkův Brod čeká další domácí zápas. Bruslaři mohou proti Klatovům navléci druhý korálek na...

 
PARÁDA! Dorost rozstřílel Kobru sedmi góly!

PARÁDA! Dorost rozstřílel Kobru sedmi góly!

(čtvrtek 23.9.) PRAHA – Havlíčkobrodští dorostenci se v pátém kole Extraligy dorostu představili na ledě pražské...

 
Junior Filip Pártl: Potřebujeme v každém zápase bodovat!

Junior Filip Pártl: Potřebujeme v každém zápase bodovat!

(čtvrtek 23.9.) Junioři vstoupili do nového soutěžního ročníku slibně. Po tříbodovém triumfu proti Ústí nad Labem...

 
Bruslaři dlouho vedli, s Táborem však nakonec padli

Bruslaři dlouho vedli, s Táborem však nakonec padli

(středa 22.9.) T Á B O R – Havlíčkobrodští hokejisté vyjeli na žhavý led Tábora. Domácí od prvních minut...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 12:00 | Dor.
BK Havlíčkův Brod
HC Slavia Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Klatovy