30. 12. 2010 | Tomáš Čekal

Na samotný střet si nevzpomínám, říká mladý reprezentant Šenkeřík

Utkání mistrovství světa hráčů do dvaceti let mezi Kanadou a Českou republikou nedohrál obránce Komety Petr Šenkeřík. Ve dvacáté šesté minutě jej totiž klasickým stromem poslal na led Kanaďan Zack Kassian. Je to přesně ten zákrok, který se zdá být pravidly neošetřen, takže se neví, zda se jedná nebo nejedná o faul. Ani jeden z hráčů utkání nakonec nedohrál. Zatímco Šenkeříka z ledu odnesli na nosítkách, Kassian inkasoval trest pěti minut plus do konce utkání.

I když se mohl mladý český reprezentant po zákroku vyspat, jeho následky stále pociťuje. „Včera jsem se cítil líp. Teď se moc dobře necítím. Nejel jsem s klukama na trénink, zůstal jsem na pokoji. Uvidím, jak to bude vypadat večer.“ Průběh utkání si mladá naděje Komety pamatovala, jinak je to však se samotným zákrokem: „Předchozí část si vybavuju. Vím všechno. Jen si nevybavuji situaci, kdy mě trefil. Tam mám výpadek,“ popisuje střet nedaleko středového kruhu a dodává: „Pamatuju, jak jsem udělal kličku hráči na střed a pak už jen jak mě budil doktor.“

Poté, co jej lékaři odnesli z ledové plochy, překvapivě nenásledoval transport do nemocnice. Možná i proto, že už byl Petr při vědomí. „Zůstal jsem na stadionu. Doktoři říkali, že není poškozená mícha, že to bude asi jen otřes mozku. Do nemocnice jsem nejel,“ řekl nejdůležitější informaci o svém stavu.

Hráč s číslem devět už se díval i dopředu. Jeho budoucí start v následujících zápasech je však ve hvězdách: „Bude záležet na situaci. Pokud mi bude lépe, můžu nastoupit. Pokud ne, nebudu hrát. Uvidí se, jestli je to otřes mozku, nebo ne,“ mluvil tiše.

Fanouškovi by se mohlo zdát, že se stal Šenkeřík v poslední sezóně mucholapkou na zranění. Už v Havlíčkově Brodě totiž inkasoval nepříjemný úder od Gengela. „To utkání jsem naštěstí dohrál. Tam jsem dostal hokejkou do krku. Kdybych mohl, dohraju i včerejší zápas, ale protože jsem na chvíli ztratil vědomí, byl jsem rád, že jsem v pohodě,“ líčil Šenkeřík.

Sám si asi juniorský turnaj v Americe představoval jinak, než že bude ležet na pokoji. „Doufám, že ještě budu moci nastoupit. Kdyby ne, hodně by mě mrzelo po takovém zákroku vynechat celé mistrovství.“

Foto: Michal Slavík (hokejkv.cz)

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner