19. 5. 2020 | Ladislav Vácha

Nabídka Brodu? Vůbec jsem neváhal, přiznává Josef Vácha. Doma rád vaří

Přesně zapadá do koncepce stavění týmu na havlíčkobrodských hráčích. Dvaatřicetiletý obránce Josef Vácha hokejově vyrůstal v Kotlině a v nadcházející sezoně se může zařadit mezi stěžejní pilíře defenzivy Bruslařů. V předchozích letech hrál krajskou ligu za Chotěboř a Hlinsko. Návrat na „rodnou hroudu“ přivítal s otevřenou náručí. „Jednoho pěkného dne mi zavolal David Kozlík mladší, jestli bych neměl chuť reprezentovat svoje město. Ta volba byla úplně jasná. Takovou nabídku jsem samozřejmě neodmítl, protože pro mě je to v mých letech ještě výzva a rád bych to zkusil,“ přiznává usměvavý sympaťák. (Malé foto: hchlinsko.cz)

Váchyč, u Bruslařů jsi v přípravném období jednou z nových tváří. Jak se tvůj příchod do Kotliny zrodil a měl jsi i jiné nabídky?
V Havlíčkově Brodě bych se určitě chtěl porvat o místo v sestavě. Jednoho pěkného dne mi zavolal David Kozlík mladší, jestli bych neměl chuť reprezentovat svoje město. Ta volba byla úplně jasná. Takovou nabídku jsem samozřejmě neodmítl, protože pro mě je to v mých letech ještě výzva a rád bych to zkusil. Žádné jiné nabídky jsem neměl, spíš bych zůstal tam, kde jsem byl v minulé sezoně. Jak už jsem říkal, chci to zkusit prostě tady a snad se mi to podaří.

Jak tě kluci přijali v kabině?
Myslím si, že mě tady všichni znají. Řekl bych, že přijetí v kabině nebude žádný problém. Pokud jde o mě, tak já se snesu s každým. (směje se)

Jak už jsi zmínil, většinu hráčů tady znáš. V minulé sezoně jsi hrál za Hlinsko s Danem Homolou, kamarádíš i s Tomášem Cejpkem, Pavlem Zvěřinou a dalšími kluky. Určitě je to pro tebe v tomto ohledu výhoda, že nejdeš úplně do cizího prostředí...
Samozřejmě, s těmihle kluky jsem se v poslední době nejvíce potkával. Dobře znám i místní zázemí, trenéry, vedení klubu a hromadu hráčů, kteří tady v současné době hrají. Byl jsem tady i s Mírou Třetinou, než jsem odešel do Pelhřimova. Myslím si, že tohle problém nebude.

Jak už jsi řekl, druhou ligu sis zahrál naposledy v Pelhřimově během sezony 2008/2009, což už je přes deset let. Bylo pro tebe asi velkou motivací, že si můžeš znovu zahrát ve třetí nejvyšší soutěži...
Určitě jo. Říkal jsem si, že když trochu potrénuju fyzičku, a myslím si, že se na tom dá zapracovat, tak by to neměl být z krajské ligy až tak velký skok. Řekl bych, že Krajská liga Pardubického kraje je rok od roku lepší a lepší, hrají tam čím dál tím lepší hráči. Myslím si, že to bude dobré a v pohodě.

Josef Vácha si podává medicinbal s Danielem Homolou

V letní přípravě už za sebou máte sedmý trénink a připravujete se společně s juniorkou pod vedením trenérů Richarda Cachnína a Miroslava Dubna. Hlavně kouč Cachnín je známý tím, že v přípravě má rád i hodně herních prvků. Jak jsi zatím s tréninkovou náplní spokojený?
Jo, líbí se mi to. První trénink byl takový seznamovací, ten byl dobrý. Druhý trénink už byl trochu horší, když jsme běhali klasický lesopark. V tu chvíli jsem Davida Kozlíka proklínal, že mi volal. (směje se) Trénink od tréninku je to ale lepší a musím říct, že se cítím čím dál tím lépe. S Richardem a Mírou je to super, baví mě to. Sám bych se asi nedonutil.

Jak probíhala letní příprava v krajské lize, třeba ve Světlé nad Sázavou a ve Hlinsku?
Tam se to řeší individuálně. Ve Světlé jsem naskočil jen na pár zápasů v části o postup do druhé ligy. Jinak jsem se zúčastnil letní přípravy v Chotěboři, která byla výborná. Vedl ji Aleš Kraučuk, který to samozřejmě má fantasticky připravené. Ne nadarmo má trenérskou licenci A. V krajské lize se to ale jinak převážně řeší individuální formou, protože tam kluci nemají moc čas na to, aby někam dojížděli. Každý ale dobře ví, co má sám pro sebe udělat.

V Brodě by měl být znovu mladý tým, ve kterém bys patřil mezi zkušenější hráče. To už ale dobře znáš, protože třeba i ve Hlinsku jste měli podobnou věkovou skladbu mužstva. Právě proto by pro tebe tahle role už neměla být problém, souhlasíš?
Jo, ve Hlinsku jsem byl čtvrtý nejstarší hráč. Mně se hrozně líbí ta vize, s jakou teď chtějí hokej v Brodě dělat. Jsem moc rád, že to chtějí zasadit do takového havlíčkobrodského duchu. Ten nápad se mi prostě líbí a doufám, že ti kluci, i když jsou mladí, vidí, že se tady my starší potíme jako blázni, chytnou se za pačesy a budou chtít naše město reprezentovat. Podle mě je to jedině dobře.

Josef Vácha (v čele) při náročném výběhu

Většina havlíčkobrodských fanoušků tě ještě asi moc nezná. Jako jaký typ obránce by ses ty sám charakterizoval? Rád podporuješ útok, nebo jsi spíš takový brousek?
Já se samozřejmě do útoku moc netlačím, spíš se soustředím na zadní vrátka. Ti, co mě znají, ale vědí, že mi tvrdá hra není cizí. Myslím si, že bych to mohl i trošku pobrousit. (usmívá se)

Odbočíme teď trochu do tvého osobního života. Máš ženu a malého synka. Před tréninkem jsi mi říkal, že se chystáš na rodičovskou dovolenou. Jak se na to těšíš?
Samozřejmě se těším. Moje manželka má výbornou práci v jedné rakouské firmě a navíc má možnost home office, takže spolu budeme doma hospodařit. Je to zase něco nového a myslím si, že to není žádná ostuda, když jde chlap na rodičovskou. V dnešní době jsou už priority nastavené trochu jinak, ženská si dnes hledá trochu hůř nové pracovní místo. Nevadí mi to a nestydím se za to. Jsem za to rád.

Jak jsi na tom s domácími pracemi? Vaříš rád?
(směje se) Protože jsem vyučený kuchař, tak doma rád vařím. Živit bych se tím nechtěl, protože bych si asi těžko hledal nějakou dobře placenou pozici. Doma mě to samozřejmě baví, manželce rád uvařím. Ona to ví a možná právě proto se mnou je. (směje se)

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři