16. 1. 2018 | Ladislav Vácha

Napraví si u Labe reputaci? Bruslaři chtějí zastavit rozjetý Nymburk

Havlíčkobrodští hokejisté stojí před další velkou výzvou! Ve středu 17. ledna se od 18:00 představí na ledě šestého Nymburku, který hraje v poslední době ve skvělé formě. Bruslaři mají Středočechům co oplácet, protože minulé vzájemné utkání u řeky Labe prohráli kvůli střeleckému trápení 1:2 po samostatných nájezdech. V Kotlině se navíc na tři body hodně nadřeli, když Středočechy přetlačili těsně 6:5. Neváhejte a přijeďte Broďáky podpořit!

NED Hockey Nymburk

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Nymburk (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: klub.nedhockey.cz
Umístění v poslední sezóně: 6. místo po ZČ, konec v osmifinále play-off (s Jabloncem nad Nisou 0:4 na zápasy)
Trenér: Pavel Bičiště

Sestava z posledního utkání: Krofta (Formánek) – Kříž, Hejda, Knesl, Loučka, Rittig, Hierman, Mašek – Smejkal, Arnošt, Stehlík, Josefus, Bičiště, Eis, Kolouch, Kedršt, Štěpánek __________________________________________________________________________________

NED Hockey Nymburk x BK Havlíčkův Brod

9–2–4–11 bilance 19–1–2–4
6., 35 bodů umístění 1., 61 bodů
88:94 skóre 143:70
8:3 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 14:3 (Pelhřimov, doma)
1:8 (David Servis ČB, venku) nejvyšší prohra 3:6 (Žďár nad Sázavou, venku)
Jan Stehlík – 28 bodů (15+13) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 50 bodů (19+31)
Jan Stehlík – 15 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál – 23 gólů
Jan Stehlík – 13 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 31 asistencí
Jakub Hierman – 13 bodů (1+12) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 32 bodů (8+24)
Michal Krofta 2,44 (16 zápasů) průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,70 (22 zápasů)
David Marek 2,31 (7 zápasů)
David Sevis ČB – Nymburk 1:3
Nymburk – Pelhřimov 8:3
Písek – Nymburk 2:4
M. Budějovice – Nymburk 5:3
Nymburk – Tábor 3:1

Hokejisté Nymburku pravidelně brázdí druholigová kluziště. V sezoně 2015/2016 skončili po základní části na 8. příčce, když na sedmé Bruslaře ztratili jen tři body, a proklouzli do předkola play-off. V něm narazili na Žďár nad Sázavou, jemuž podlehli ve vyrovnané bitvě 1:2 na zápasy. V minulém soutěžním ročníku si Středočeši o dvě příčky polepšili a po dlouhodobé fázi obsadili 6. příčku. V osmifinále play-off se střetli s Jabloncem nad Nisou, ale pozdějšímu účastníkovi kvalifikace o postup do WSM ligy vůbec nestačili a po porážce 0:4 na utkání pro ně sezona skončila.

Jasnou jedničkou v brankovišti Bičištěho party je talentovaný gólman Michal Krofta, jenž nastoupil do šestnácti zápasů a drží si parádní průměr obdržených branek na zápas pod 2,5. Novinkou v kádru Nymburku je odchod bývalého gólmana Jindřichova Hradce Michaela Formánka, s nímž klub ukončil spolupráci a místo něj získal na střídavé starty z pražské Slavie Dominika Šorfa a Daniela Vecka. Z obranných pilířů podporují nejvydatněji ofenzivu Jakub Hierman (1+12), nejproduktivnější bek mužstva, a ostřílený matador Ondřej Kříž (6+6). Mezi důležité zadáky se řadí i Jan Mašek (4+3), Jaroslav Rittig (1+4), Aleš Knesl (3+1), Jakub loučka (0+2) nebo Jakub Hofman (0+0). Klíčovým tahounem Středočechů je Jan Stehlík (15+13), jenž vládne kanadskému bodování, tabulce střelců a je i nejlepším nahrávačem. Zdatně mu sekundují Daniel Arnošt (8+12), Jakub Planý (6+12), Jan Smejkal (6+11), Petr Josefus (3+11), Stanislav Eis (7+6), Karel Bičiště (2+7) či mladík Daniel Kolouch (2+3).

Celek od Labe nezačal novou sezonu vůbec špatně, když z úvodních pěti kol bodoval hned čtyřikrát. Ve třech případech získal bod a v prestižním derby přetlačil Kolín na jeho ledě těsně 4:3. Od té doby střídá tým lepší období s těmi horšími. Může se pochlubit cennými skalpy silných soupeřů jako jsou Havlíčkův Brod (doma 2:1sn), Moravské Budějovice (venku 8:4) a Tábor, který zdolal dokonce dvakrát (venku 3:2p a doma 3:1). Nyní prožívají Středočeši skvělé období, po šesti nepříjemných porážkách v řadě z předešlých pěti dolů hned čtyřikrát slavili plný bodový zisk. V tabulce jim patří 6. místo, o které aktuálně soupeří s Klatovy.

Soupiska Nymburku

Nymburk zatím hodně těží ze skvělých výkonů talentovaného brankáře Michala Krofty.
(Foto: Pklub.nedhockey.cz)

Kdo může patřit mezi klíčové hráče soupeře?

Michal Krofta (B)

Devatenáctiletý odchovanec České Lípy prošel dorosteneckými kategoriemi i juniorkou Mladé Boleslavi. Za Nymburk poprvé naskočil v minulé sezoně, když si zachytal v play-off proti Jablonci nad Nisou. V současné době chytá extraligu za mladoboleslavskou juniorku a patří mezi velké opory Nymburku. Drží si velmi slušný průměr inkasovaných branek na zápas (2,44).

Ondřej Kříž (O)

Dvaačtyřicetiletý matador už toho zažil v kariéře opravdu hodně. Hrál 1. ligu za Ústí nad Labem, Beroun, Jindřichův Hradec, Chomutov, Kadaň, Olomouc či Litoměřice. Extraligu si vyzkoušel na Kladně, v Plzni a ve Znojmě. V Nymburku začíná už 5. sezonu v řadě a pravidelně udivuje skvělou produktivitou. Nasbíral už 12 bodů (6+6) a je nejlepším střelcem mezi beky.

Jan Stehlík (Ú)

Jednatřicetiletý útočník má rovněž bohaté prvoligové zkušenosti. Druhou nejvyšší soutěž dlouho hrál za Kadaň a Chomutov, odkud jezdil vypomáhat druholigovému Klášterci nad Ohří. V barvách Nymburku působí nepřetržitě od sezony 2012/2013, v soutěžním období 2014/2015 absolvoval 12 zápasů v italské nejvyšší soutěži. S 28 body (15+13) vládne produktivitě, je nejlepším střelcem i nahrávačem.

(Foto: bkboleslav.cz, Nymburský deník)

Broďáci nedali Písku žádnou šanci. U Otavy mu nadělili devítku

Bruslaři začali skvěle a už po 30 sekundách hry jasně ukázali, jakým směrem se bude utkání ubírat, když se trefil Lukáš Endál. Do první sirény skóroval ještě Filip Beneš, jenž využil hybridního icingu a zavěsil pod víko. Ve 21. minutě zvýšil brodské vedení svou druhou brankou Lukáš Endál, a i když z dorážky nadvakrát procpal puk za Novákova záda Josef Vlk, hosté nedopustili žádné drama. Do střelecké listiny se zapsal i Petr Kuchta a gólmana Kříže vyhnal na střídačku Kryštof Kulhánek. Ani Jonáš Štekr však nezastavil gólovou lavinu soupeře a kapituloval po přesilovkové střele Patrika Přidala.

Na 2:6 sice snížil bývalý Rebel Martin Parýzek, ale potom už se radovali jen havlíčkobrodští hokejisté. Ruce nad hlavu zvedali i Tomáš Ludvík, Miroslav Třetina, jenž poslal puk za Štekrova záda po pasu Lukáše Endála, a na konečných 2:9 upravil pohotovou trefou Petr Kuchta. Havlíčkův Brod si tak domů odvezl naprosto zaslouženě všechny tři cenné body.

znak týmu 2 - 9 znak týmu

Branky a nahrávky: 24. Vlk (Sýbek), 34. Parýzek (Sýbek, Koupal) – 1. Endál (Třetina), 10. Beneš (Vala, Kulhánek), 21. Endál (Přidal, Třetina), 24. Kuchta (Ludvík, Beneš), 30. Kulhánek (Chlubna, Vala), 34. Přidal (Třetina, T. Semrád), 35. Ludvík (Kuchta, T. Semrád), 43. Třetina (Endál, Přidal), 44. Kuchta (Kulhánek, Beneš). Rozhodčí: Hucl – Tvrdík, Sedláček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Střely na branku: 29:47 (8:16, 12:17, 9:14). Třetiny: 0:2, 2:5, 0:2. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6, 2:9.

IHC Písek: R. Kříž (Štekr) – Parýzek (C), Hřebíček, Hanus, Suda, Hora, Stauber, Turek, Kopenec – Sýbek (A), Urbanec, Duchoň, Koupal, Vlk, Volf, Drda, Strnad, Rod, A. Novák

BK Havlíčkův Brod:Marek (Č. Novák) – T. Semrád, Horák, Vala, Kulhánek, Balgalvis, M. Kříž – Přidal, Třetina (C), Endál – Voříšek, Milfalt (A), Kozlík – Michálek, Šuhaj, Chlubna – Beneš, Ludvík, Kuchta

Bruslaři nedali Písku vůbec žádnou šanci. U Otavy vyhráli suverénně 9:2.
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Nymburk prohloubil krizi silného Tábora, doma vyhrál o 2 branky

Pro hosty začal zápas hodně nešťastně, když se už po dvanácti minutách hry zranil jejich kapitán a klíčový hráč Jakub Matušík. Tábor byl sice aktivnější, jenže branky střílel jen Nymburk. Chybu Jihočechů v obranném pásmu potrestal Daniel Kolouch a při přesilovce poslal domácí do trháku obránce Aleš Knesl. A než se stihli zaskočení Kohouti rozkoukat, srazil je ještě níž Jaroslav Kedršt, jenž nekompromisně potrestal další jejich zaváhání v Klestilově blízkosti. Papírový favorit se zmohl už jen na kosmetickou úpravu konečného skóre, když se v 58. minutě prosadil důrazný David Blažek.

znak týmu 3 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Kolouch (Kedršt, Štěpánek), 11. Knesl (Bičiště, Josefus), 13. Kedršt (Kolouch) – 58. Blažek (Černý, Heřman). Rozhodčí: Velčovský – Sv. Marek, P. Marek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 216. Střely na branku: 35:28. Třetiny: 3:0, 0:0, 0:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

NED Hockey Nymburk: Krofta (Formánek) – Kříž, Hejda, Knesl, Loučka, Rittig, Hierman, Mašek – Smejkal, Arnošt, Stehlík, Josefus, Bičiště, Eis, Kolouch, Kedršt, Štěpánek

HC Tábor: Klestil (D. Novák) – Tesař, Havran, K. Černý, Raiterman, Dvořák, do 13. T. Černý – Blažek, Matušík (13. T. Černý), Heřman - Březina, Pechánek, Seidl - Škrdleta, Kadilák, Syrovátka

Nymburk dokonale zaskočil papírového favorita. Doma skolil silný Tábor.
(Foto: klub.nedhockey.cz)

Brod málem ztratil komfortní vedení, Nymburk zdolal jen o gól

Bruslaři se do Nymburku zakousli už v úvodní minutě, když se parádní ranou z voleje trefil z mezikruží Patrik Přidal. Domácím se sice herně moc nedařilo, ale v úvodu prostřední části zvýšili svůj náskok po přesné dorážce Jiřího Vašíčka. Středočeši však bleskově odpověděli, když se zblízka prosadil Daniel Arnošt. Parta z Kotliny pak ale spustila divokou gólovou smršť. Po nahrávce Luboše Voříška si nejdříve hosté dali vlastní gól, pak znovu udeřil z dorážky Jiří Vašíček a při početní převaze nechytatelnou dělovkou z voleje zavěsil pod víko Kryštof Kulhánek.

Kdo si myslel, že Havlíčkův Brod už si vysoký náskok pohlídá, ten musel být hodně zklamán. Ve 33. minutě procedil puk k přední tyčce Aleš Knesl a ještě před druhou sirénou zakončil gólově povedenou přesilovkou akci hostů Jan Smejkal. To, čeho se Broďáci báli nejvíc, nakonec přišlo v 53. minutě. Bičištěho svěřenci totiž snížil na nejtěsnější rozdíl, když letící puk tečoval přesně do Novákova protipohybu Jan Mašek. Adamovu družinu potom sice uklidnil hezkou dělovkou pod víko David Michálek, ale poslední slovo patřilo hostům, když pouhé tři sekundy před koncem uzavřel na 6:5 pěknou střelou z mezikruží Jaroslav Rittig.

znak týmu 6 - 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 1. Přidal (Endál, Třetina), 22. Vašíček (Michálek, Třetina), 24. Voříšek (Kuchta, Vašíček), 24. Vašíček (Endál, Třetina), 32. Kulhánek (Šuhaj, Milfait), 54. Michálek (Endál, Kozlík) – 24. Arnošt (Stehlík, Planý), 33. Knesl (Rittig), 39. Smejkal (Eis, Knesl), 53. Mašek (Kuzďas), 60. Rittig (Arnošt, Planý). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Martin Klouda, Martin Musil. Vyloučení: 8:7, navíc Rittig (NYM) OT 10 min [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 895. Střely na branku: 39:36 (15:9, 14:17, 10:10). Třetiny: 1:0, 4:3, 1:2. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:4, 6:4, 6:5.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, M. Kříž, Balgalvis, Hrabaň – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Michálek, Kozlík, Chlubna – Kuchta, Ludvík

NED Hockey Nymburk: Formánek (Skuhrovec) – O. Kříž "A", Hierman, Rittig, Mašek, Loučka, Knesl – Kolouch, Planý, Smejkal, Arnošt, Stehlík, Eis "C", Josefus, Král, Kuzďas

...Nymburk byl v této sezoně prvním týmem, který dokázal zdolat Bruslaře v nastavení (doma 2:1sn)?

...Havlíčkův Brod si v Písku připsal nejvyšší vítězství od 14. kola, kdy doma zdolal v derby Vysočiny Žďár nad Sázavou (8:1)?

...brankář Bruslařů David Marek hrál v minulé sezoně za juniorku Mladé Boleslavi s nymburským gólmanem Michalem Kroftou?

...Středočeši vyhráli proti týmům z první čtyřky tabulky už 4 zápasy (naposledy doma s Táborem 3:1)?

...obránce Aleš Knesl a útočník Daniel Kolouch dříve působili v Havlíčkově Brodě?

Bilance s Nymburkem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 29
Bilance: 17-1-2-1-8
Výsledky: 5:6, 5:2, 4:0, 1:0, 2:1p, 5:3, 4:2, 1:2, 2:2, 0:2, 2:3, 0:6, 3:1, 3:3, 2:4, 5:0, 5:1, 2:0, x7:0, x4:1, x4:3, 2:3, 6:0, 3:1, 6:1, 3:5, 10:4, 1:2sn, 6:5
Skóre: 103:63