16. 12. 2021 | Tomáš Sochor

Náročný víkend: juniorku čekají nejlepší týmy Východní skupiny

Zatímco dorost nastoupí k dalšímu mistrovskému utkání až v novém kalendářním roce, juniorku čekají ještě dva poslední soupeři. Bruslaři budou muset předvést svojí nejlepší hru, jelikož se postaví dvěma nejlepším týmům skupiny Východ. Stáhnou Broďáci ztrátu na druhé místo? Pojďte havlíčkobrodské juniory ve stíhací jízdě o příčky zajišťující play off podpořit!

Juniorka

HC Technika Brno

Založení klubu: 1963
Stadion: Sportcentrum Lužánky
Klubové barvy: bílá, černá a červená
Webové stránky klubu: technikahokej.cz
Trenéři: Jiří Rech

Technika se právem nachází na druhém místě ve skupině Východ. O tuto pozici bojuje hlavně se třetím Šumperkem, na který má náskok pouhého bodu a navíc má odehraný zápas navíc. Naopak na vedoucí Přerov ztrácí propastných dvacet bodů. Brno dokázalo vyhrát osm utkání v řadě, ve kterých porazila i Přerov, Šumperk nebo Chrudim. Sérii přerušili v odvětě právě první Zubři. V zatím posledním odehraném kole si ale Technika spravila náladu, když porazila Ústí nad Labem vysoko 8:2.

Tým táhne duo Tomáš Čoupek (19+33) a Alex Sever (26+22). Tito útočníci se stali přízraky Ligy juniorů. Jsou na prvním a druhém místě v tabulce produktivity celé soutěže. Čoupek je zároveň nejlepší nahrávač a Sever nejlepší střelec ligy. Nejproduktivnější duo soutěže vstřelilo téměř 46% gólů svého týmu.

Na druhou stranu pouze šest hráčů překročilo hranici deseti nasbíraných bodů. Mezi touto šesticí jsou i obránci Pavel Kubica (4+13), jenž je zároveň třetí nejproduktivnější obránce v celé Lize juniorů a Jiří Mrkvica (2+10). Brankářskou jedničkou Techniky je Matyáš Skoupý, který si drží solidní průměr 2,85 obdržených branek na zápas.

BK Havlíčkův Brod – HC Technika Brno (17.12.2021, 18:30) online přenos

Technice se letos daří
(Foto: Patrik Rošič, hcporuba.cz)

HC Zubr Přerov

Založení klubu: 1928
Stadion: Meo Aréna (kapacita 3 000 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: hokejprerov.cz
Trenéři: Ing. Pavel Neuman

Dominance. Přesně o ní se bude v následujících řádcích hovořit. Zubři letos jedou jako dobře namazaný stroj. Z dvaceti pěti zápasů vyhráli dvacet. Jsou první, na druhé místo mají náskok celých dvaceti bodů. Vstřelili nejvíce branek, nejméně jich pak inkasovali. Mrzet je snad tak může jen fakt, že druhá Technika má o dvě utkání delší sérii výher.

Dominanci Přerova dokládá také fakt, že hned čtveřice Zubrů je v TOP10 nejproduktivnějších hráčů ligy. Jsou jimi Radim Hradil (18+24), Patrik Kleniar (20+15), Radim Kolařík (10+22) a také nejbodovanější obránce celé soutěže Jan Fencl (20+11). Kádr Přerova ale není jen o těchto hráčích. Hned sedmice modro žlutých dosáhla na metu dvaceti bodů, dalších pět jejich spoluhráčů má na kontě alespoň deset bodů.

Přerov průměrně obdrží méně než dvě branky na zápas. Hlavní zásluhu na tom má Petr Žurek, jenž odchytal 20 zápasů a drží si průměr 1,79 inkasovaných gólů na zápas. Není překvapením, že s těmito statistikami vládne všem brankářům soutěže. Jednička Zubrů se může pochlubit hned čtyřmi čistými konty.

HC Zubr Přerov – BK Havlíčkův Brod (19.12.2021, 14:00) online přenos

Petr Žurek
(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Zápasový program tříd

9. třídy: Mountfield HK – BK Havlíčkův Brod (18.12.2021, 13:30)

7. třídy: Mountfield HK – BK Havlíčkův Brod (18.12.2021, 11:30)

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři