6. 10. 2020 | Tomáš Sochor

Náročný výjezd pro Bruslaře, síly změří s pražskou Kobrou

Bruslaře čeká další venkovní utkání, tentokrát jedou do hlavního města, kde se utkají s Kobrou Prahou. Braničtí z důvodů viróz ve svém týmu a i v mančaftech protivníků stihli odehrát pouze dva zápasy. Havlíčkobrodští hráči zase budou chtít odčinit domácí porážku s Chebem. Komu se podaří zvítězit, zjistíme 7. října 2020. Zápas, který se odehraje na Zimním stadionu Kobra Praha, začíná v 18:00. Držte nám palce!

HC Kobra Praha

Založení klubu: 1929
Stadion: Zimní stadion Kobra Praha (kapacita 900 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: hckobra.cz
Trenér: Miloslav Šeba

HC Kobra Praha x BK Havlíčkův Brod

znak týmu znak týmu
1–0–0–1 bilance 2–1–0–1
6., 3 body umístění 2., 8 bodů
10:7 skóre 15:13
8:3 (Klatovy, doma) nejvyšší výhra 4:2 (Klatovy, doma)
3:1 (Příbram, venku)
2:4 (Tábor, venku) nejvyšší porážka 3:6 (Cheb, doma)
Tomáš Šťastný – 5 bodů (1+4) nejproduktivnější hráč Kryštof Hrala – 5 bodů (3+2)
David Košťál – 5 bodů (1+4)
Václav Zídek – 2 góly
Kamil Bříška – 2 góly
Lukáš Tondr – 2 góly
nejlepší střelec Kryštof Hrala – 3 góly
Richard Cachnín – 3 góly
Tomáš Šťastný – 4 asistence nejlepší nahrávač David Košťál – 4 asistence
Marek Ryzák – 2 body (0+2) nejproduktivnější obránce Michal Kliment – 2 body (1+1)
Adam Dvořák – 2 body (1+1)
Michal Smutný – 2 body (0+2)
Lukáš Sochůrek 3,56 (2 zápasy) průměr inkasovaných gólů na zápas Ondřej Chaloupek 2,05(3 zápasy)
Martin Nedvěd 5,05 (2 zápasy)
Minulé zápasy soupeře
Kobra Praha – Klatovy 3:1
Kobra Praha – Řisuty 6:5sn
Kobra Praha – Příbram 6:3
Kobra Praha – Klatovy 8:3
Tábor – Kobra Praha 4:2
Všechny zápasy

Kobra v přípravě

Kobra nastoupila v přípravě k šesti utkáním a kromě dvou zápasů s Mostem, které oba prohrála, slavila pokaždé vítězství. S mosteckými Lvi se Pražané utkali v prvním a třetím zápase. Poprvé padli po nájezdech, podruhé pak už po šedesáti minutách. Vyhrát v základním čase se podařilo Branickým třikrát. Dvakrát porazili silnou Příbram a jednou si poradili s Klatovy. Do nájezdů dospělo utkání s Řisuty. V penaltovém rozstřelu s Buldoky byla úspěšnější Kobra.

Začátek sezony

Pražané z důvodu marodky ve svém týmu, ale i v mančaftech soupeřů, odehráli pouze dvě utkání. První zápas odehráli 19. záři doma proti Klatovům, se kterými si poradili lehce 8:3. Druhý duel, který se uskutečnil až o 11 dnů později, zavedl Kobru do Tábora. U Jordánu se Braničtí prezentovali pěkným výkonem, na body to však nakonec nestačilo. Svěřencům trenéra Miloslava Šeby tak chybí zápasova praxe. Jak a zda se tento handicap promítne do hry Kobry, uvidíme v následujících kolech.

Kádr Kobry

Praze zůstal kádr z větší části nezměněn. V létě se na Kobře řešilo, kdo se stane novým strážcem brány. I přes prvotní zprávy, že v týmu končí, nakonec přece jen pokračuje loňská jednička Lukáš Sochůrek. Tento čtyřiadvacetiletý gólman strávil mládežnické roky ve Slavii. Do Kobry přišel z Klatov, vyzkoušel si ale i extraligu v barvách Plzně a 1. ligu za Slavii.

Velkou ranou pro defenzivu Kobry je odchod zkušeného Tomáše Mrkvičky. Vedení týmu se ale za něj podařilo najít adekvátní náhradu. Prahu totiž posílil sedmadvacetiletý Marek Ryzák. Tento urostlý bek odehrál minulou sezonu 38 zápasů za Slavii, ve kterých nasbíral 13 bodů za 8 gólů a 5 asistencí.

Nová defenzivní posila Marek Ryzák
(Foto: Anna Boháčová, hckobra.cz)

Nejlepší zprávou pro Branické je, že se jim podařilo udržet loňského nejproduktivnějšího hráče celé 2. ligy Kamila Bříšku. Tomu se loni podařil husarský kousek, když během 42 utkání nasbíral těžko uvěřitelných 89 bodů! V týmu pokračují i další tahouni jako třeba Lukáš Tondr, Tomáš Šťastný, Dominik Novák nebo Filip Hlinka.

Tomáš Šťastný je zatím nejproduktivnějším hráčem Kobry
(Foto: Anna Boháčová, hckobra.cz)

Kompletní soupiska Kobry

Minulé kolo

Cheb překvapivě vyloupil havlíčkobrodskou Kotlinu

Stadion vlétl na svého soupeře jako uragán a vytvořil si dvoubrankové vedení. Bruslařům se sice podařilo snížit, Cheb však následně přidal další tři góly. Havlíčkův Brod se nadechoval ke comebacku jako v Příbrami. Hosté ale hráli velice zodpovědně a šestou brankou potvrdili své vítězství. Havlíčkův Brod pak již jen korigoval na konečných 3:6.

znak týmu 3 – 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 22. Dvořák (Mlynář, Košťál), 43. Hrala, 53. Cachnín (Smutný, Holenda) – 3. Vašíček (Prošek), 21. Prošek (Šik, Trapl), 31. Vašíček (Prošek, Trapl), 34. Prošek (Šik), 36. Černý (M. Čejka, Fečo), 45. Prošek (Vašíček). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 313. Střely na branku: 33:26 (7:7, 14:10, 12:9). Třetiny: 0:1, 1:4, 2:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (34. Chaloupek) – Kliment (A), Vála, Dudycha, Smutný, Benák, Dvořák, Krejčí – J. Čejka, Hrala, Voříšek (C) – Holenda, Cachnín, Tecl – Mlynář, Padělek, D. Košťál – Zvěřina, T. Ludvík (A), Kalač

HC Stadion Cheb: Kašpar (Vecka) – Strýček (C), Troška, Michálek (A), Pajk, Zavřel, Kořán, Šik, Záruba – Hendrych, Holub, M. Čejka (A), Prošek, Fečo, Trapl, Černý, Krejsa, Krutina, Olejník, Vašíček

Kryštof Hrala vstřelil Chebu svojí třetí branku, na body to však nestačilo

Tábor doma těsně přetlačil pražskou Kobru

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří se ve čtvrté minutě ujali vedení. Kohouti však na konci první třetiny odpověděli a ve druhé dokonce převrátili skóre na svojí stranu. Kobře se ovšem také podařilo vyrovnat. Tím se však účet Pražanů zavřel. Tábor se ve dvacáté deváté minutě znovu dostal do vedení, které už nepustil. Domácí pak tři minuty před koncem vsítili uklidňující branku.

znak týmu 4 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 19. Šulek (Matušík, Bárta), 22. Havelka (Matušík), 29. Bárta, 57. Přibyl (Havelka) – 4. Šťastný (Ryzák), 26. Mucha (Novák, Šťastný). Rozhodčí: Němec - Kubíček, Sedláček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 815. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Tábor: Kolář – Pařízek, Radoš, Černý (A), Havelka, Havran, Hajič, Doktor, Bouška – Matiášek, Škoda (A), Seidl, Šulek, Matušík, Bárta, Dančišin, Zayml, Přibyl, Prášek, Tejko, Heřman (C)

HC Kobra Praha: Sochůrek – Ryzák, Šteiner, Steinocher, Procházka, Holý, Pelant, Zmeškal – Šťastný, Zídek, Novák, Mucha, Hlinka, Heldák, Kafka, Hrubý, Sovík, Šálek

Jakub Matušík pomohl dvěma asistencemi
(Foto: Tomáš Danko, Hanka Grundová, hctabor.com)

Poslední vzájemný zápas

Kobra přeťala vítěznou šňůru Bruslařů

Kobra si vytvořila dvoubrankový náskok, který se ovšem podařilo Bruslařům smazat. Domácí se mužstvo se poté znovu dostalo do těsného vedení, nicméně i napodruhé Havlíčkův Brod dokázal srovnat skóre. Praha však nadále tahala za delší konec provazu a vyhrávala v zápase již potřetí. Nyní již havlíčkobrodští hráči odpověď nenašli a nakonec prohráli 3:6.

znak týmu 6 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Antončík (Jedlička), 15. Borovanský, 31. Borovanský (J. Verbík), 36. Šteiner (Antončík, Lang), 42. J. Verbík (Antončík), 59. Škop (Lang, Antončík) – 22. Endál (Kulhánek, Třetina), 30. Vala (Chlubna, Vlasov), 35. Kulhánek (Semrád, Endál). Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Šimán. Vyloučení: 8:6, navíc Jakeš (KOB) OT do konce utkání [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 2:3, 2:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.

HC Kobra Praha: Bílek (30. - 30. Langer) – Šteiner, Lang, Cafourek "A", Vacek, J. Verbík, R. Verbík, Drahorád – Antončík, Jedlička, Jakeš "C", Škop, Vlach, Hanták, Slanina "A", Doležal, Borovanský, Kysela, Kučera, Strnad

BK Havlíčkův Brod: Novák (Zvolánek) – T. Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Vala, Duben "A", Kořínek, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" - Kuchta, Kozlík, Beneš - Chlubna, Vlasov, Kondratěv - Hlídek, Cejpek, Ludvík

Věděli jste, že...

… poslední měření sil s Kobrou si v havlíčkobrodském i pražském kádru pamatují dva hráči? Jsou to Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, Lukáš Langer a Dominik Šteiner

… Kamil Bříška získal loni v celé 2. lize nejvíce bodů?

… Kobra v obou v této sezoně odehraných utkáních prohrála druhou třetinu 1:2?

… zatímco v základní části minulé sezony hráli Bruslaři prodloužení osmkrát, Kobra prodlužovala pouze třikrát?

Bilance s Kobrou od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 16
Bilance: 10-1-1-0-4
Výsledky: 7:1, 6:3, 1:3, 0:2, 5:1, 3:3, 4:2, 1:3, +5:3, +4:3p, +5:0, +8:0, +4:2, +8:0, 6:3, 3:6
Skóre: 70:35

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu