12. 9. 2018 | Dominik Adam

Naváží junioři na skvělou formu v Liberci? Dorost cestuje do Tábora

Je to tady! Havlíčkobrodská juniorka v prvním kole porazila Hradec a následně i Pardubice, teď ji ale čeká opravdu těžká zkouška. V pátek 14. září se vydá na led libereckých Bílých Tygrů, v sobotu 15. září se svěřenci trenérů Václava Adama a Richarda Cachnína představí v Kotlině od 13:15, kde přivítají pražskou Spartu! „Jak říkají naši trenéři, jsme hlavně bojovný tým. Tyto soupeře nepřehrajeme kvalitou, ale musíme pracovat jako dobrý kolektiv,“ říká brankář Dominik Arbelovský před těmito boji. Dorostenci mají za sebou nepříjemnou porážku na ledě Komety Brno, teď je ale ve čtvrtek od 17:45 čeká boj v Táboře. O den později, tedy v sobotu 15. září, se Beránkovi svěřenci poperou od 10:00 na svém ledě s Duklou Jihlava.

Junioři

Havlíčkobrodská juniorka začala sezonu skvěle, když v prvním zápase porazila na svém ledě favorizovaný Mountfield HK 1:0. Bruslaři v tomto utkání neztratili ani bod, když vyhráli i samostatné nájezdy po trefách Marka Tecla a Richarda Cachnína. Ve druhém mistrovském utkání přivítal celek z Havlíčkova Brodu na svém ledě Dynamo Pardubice. Hosté šli do třetí třetiny s náskokem dvou branek, ale toho se Bruslaři nezalekli a vývoj zápasu otočili na svoji stranu. Tento zápas vyhráli 4:2. Pardubice si z Kotliny odvezly jeden bod, když vstřelily branku v nadstavbovém prodloužení.

V úvodním kole se spolu střetly právě nejbližší soupeři Bruslařů, Liberec a Sparta. Úspěšnější byli nakonec hosté, kteří si domů zpod Ještědu odvezli dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Severočeši následně získali bod v Hradci Králové, kde padli 4:5 až po samostatných nájezdech. Pražané vyšli naprázdno úplně, když doma prohráli 2:3 s Mladou Boleslaví, jež ukořistila v samostatných nájezdech i bonusový bod.

Bílí Tygři Liberec

Založení klubu: 1959
Stadion:Home Credit Arena (kapacita 7500 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hcbilitygri.cz
Trenér: Milan Plodek
Sestava z posledního utkání: Pařík (Čajan) – Kovář, Aubrecht, Hampl, Charvát, Žůrek, Had, Najman – Dospěl, Šafářovský, Hájek (C), Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba.

HC Sparta Praha

Založení klubu: 1903
Stadion:Tipsport Arena (kapacita 13 238 míst)
Klubové barvy: červená a bílá
Webové stránky klubu: hcsparta.cz
Trenér: Jan Tlačil
Sestava z posledního utkání: Cichoň – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Kuracina, Prymula, Klimo, Schwamberger, Kropáček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Slavíček, Gluzman, Čech, Vitouch.

Hrdinou utkání byl Tomáš Kulhánek, jenž dal jedinou branku v základní hrací době!

Dorostenci

Svěřenci Petra Beránka vyjeli k prvnímu mistrovskému utkání do Brna. Zápas byl po první dvacetiminutovce bez branek, ale poté se s góly roztrhl pytel. Nejprve dali tři branky domácí, poté se trefili jen jednou v zápase Havlíčkobrodští. Komeťáci si toto utkání pohlídali a tým z Vysočiny utrpěl vysokou porážku 1:8. Ani v nadstavbovém prodloužení se nepodařilo Bruslařům bodovat, jelikož v 65. minutě dostali branku a i bonusový bod zůstal favorizované Kometě.

Tábor hodně pokazil vstup do sezony, když v Hradci Králové schytal desítku a přišel i o bonusový bod, když prohrál v samostatných nájezdech. V základní hrací době nestačila Jihlava na České Budějovice, kde padla 1:3. Vzápětí však získala cenu útěchy v podobě bonusového bodu za lépe zvládnuté prodloužení.

HC Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 992 míst)
Webové stránky klubu: hctabor.com
Trenér: Tomáš Matušík
Sestava z posledního utkání: Korytar – Kofroň, Pohan, Herda, Krch, Šťastný, Šrubař, Janda, Eremiáš, Mareš, Nevšímal, Čančura, Polák, Matašovský, Suchan, Koreš, Vaněk, Kundrát.

HC Dukla Jihlava

Založení klubu: 1956
Stadion: Horácký zimní stadion Jihlava (kapacita 7 200 míst)
Klubové barvy: červená a žlutá
Webové stránky klubu: hcdukla.cz
Trenér: Štěpán Moravec
Sestava z posledního utkání: Maláč - Vovsík, Sapík, Chvátal, Adam, Moravec, Vranka - Pigl, Zdarsa, Polodna, Broža, Pavelec, Kuba, Kravec, Jungwirth, Báťa, Štorek.

Dorostencům se premiéra vůbec nepovedla, od Komety schytali osmičku!