1. 10. 2021 | Tomáš Sochor

Nejdelší výjezd sezony: Bruslaře čeká zápas v Chebu

Bruslaři míří k pátému zápasu do dalekého Chebu. Tabulka je velmi vyrovnaná, každý bod má tak cenu zlata! Stadion je zatím na domácím ledě stoprocentní. Havlíčkobrodští hokejisté v minulém zápase vyrabovali Písek. Nadělí Konečného svěřenci svému soupeři první domácí porážku? Hraje se 2. října od 17:00 na chebském zimním stadionu. Hecněte se a přijeďte Bruslařům ukázat podporu!

HC Stadion Cheb

Založení klubu: 1978
Stadion: Zimní stadion Cheb (kapacita 1 670 míst)

13:17 skóre 16:14
8:7 (Tábor, doma) nejvyšší výhra 8:4 (Písek, venku)
2:5 (Kobra Praha, venku) nejvyšší porážka 2:5 (Klatovy, doma)
Adam Křemen – 5 bodů (4+1)
Radek Prošek – 5 bodů (2+3)
nejproduktivnější hráč Petr Kuchta – 5 bodů (3+2)
Jakub Čejka – 5 bodů (2+3)
Tomáš Mlynář – 5 bodů (1+4)
Adam Křemen – 4 góly nejlepší střelec Petr Kuchta – 3 góly
David Troška – 4 asistence nejlepší nahrávač Tomáš Mlynář – 4 asistence
David Troška – 4 body (0+4) nejproduktivnější obránce Roman Čermák – 3 body (1+2)
Jakub Kašpar 4 (3 zápasy)
Daniel Vecka 5 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Nedvěd 2,5 (2 zápasy)

Nebezpečný Cheb

Pokud by měl někdo vyjmenovat favority skupiny Jih, asi jen málokdo by si vzpomněl na Cheb. Západočechy je ovšem neradno podceňovat, o čemž svědčí výsledky z přípravy. S prvoligovou Kadaní došel Stadion až do prodloužení, kde byli nakonec šťastnější Trhači. Cheb porazil Piráty Chomutov, který sice hraje Krajskou ligu, tým je ovšem kvalitativně porovnatelný s těmi z 2. ligy. Poradil si také s bruslivými Akademiky Plzeň a na závěr v generálce vyhrál nad Bílinou 4:0.

Cheb dotáhl zápas s prvoligovou Kadaní do prodloužení
(Foto: hcstadioncheb.cz)

Doma neporaženi

Cheb se po čtyřech kolech nachází s šesti body na šestém místě. Obě výhry si připsal doma. Hned v prvním utkání sezony si poradil s Pískem. Ve druhém zápase na domácím kluzišti si připsal velice cenný skalp, když porazil Tábor 8:7. V tomto bláznivém duelu po první třetině vedl těžko uvěřitelných 5:0. Naopak venku se Západočeši hledají. Se skórem 2:8 jsou v tabulce venkovních zápasů poslední. Stadion pohořel v Klatovech a na Kobře.

Venku se Chebu nedaří
(Foto: Daniel, Čížek, hc-klatovy.cz)

Kádr Chebu

Strážcem chebské svatyně je teprve jedenadvacetiletý Jakub Kašpar, který za Sokolov a Benátky nad Jizerou odchytal 18 utkání v Chance lize. Se čtyřmi obdrženými brankami na zápas patří do průměru 2. ligy jih, vychytal ale svému týmu již dvě vítězství. Záda mu kryje také jedenadvacetiletý Daniel Vecka, který se do brány tuto sezonu postavil jednou proti Kobře.

Jakub Kašpar

Defenzivní řady Stadionu vyztužil sedmadvacetiletý Ondřej Leština, který přišel z konkurenčních Klatov. Další posilou je Václav Stejskal. Tento jedenadvacetiletý bek přišel na hostování z Karlových Varů a mezi dospělými hraje poprvé. Nejproduktivnějším obráncem Chebu je David Troška. Odchovanec Karlových Varů po jednoletém angažmá v tehdy druholigovém Sokolově na čtyři roky přerušil kariéru. Před dvěma lety se ovšem k hokeji vrátil. Nejdříve se rozehrával za Čerty Ostrov, od loňské sezony pak nastupuje za Cheb.

Nejproduktivnějšími útočníky jsou s pěti body Adam Křemen (4+1) a Radek Prošek (2+3). Pojí je, stejně tak jako mnohé další hráče Chebu, že prošli mládežnickými výběry Karlových Varů. Martin Trapl si zatím drží bod na zápas. Ve své zatím nejpovedenější sezoně nasbíral za Sokolov 32 bodů. Soupeři si musí dávat pozor také na Vojtěcha Kropáčka, který již odehrál přes 100 zápasů v Chance lize.

Kompletní soupiska Chebu

Bruslaři díky skvělé třetí třetině porazili Písek

Písek měl skvělý úvod do utkání, když vedl již ve druhé minutě. Následně si vybojoval dvoubrankový náskok, Bruslařům se však podařilo otočit. Domácí ale nesložili zbraně a ve čtyřicáté třetí minutě strhli skóre na svojí stranu. Pak ale přišla havlíčkobrodská kanonáda. Hosté ve třetí minutě nasázeli celkem pět branek, a došli si pro vítězství 8:4.

znak týmu 4 – 8 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Bednařík (Čížek, Matějka), 6. Sýbek, 38. Čížek (Matějka, F. Novák), 43. Januška (Turek, Dudáček) – 23. Fiala (Kuchta, Vacík), 24. Čermák (Najman, Mlynář), 37. Čejka (Mlynář, Voříšek), 43. Tecl (Mlynář), 44. Kuchta (Holenda, T. Ludvík), 55. Mlynář (Čejka, Čermák), 56. Čejka (Kliment), 60. Tecl (Kuchta, Holenda). Rozhodčí: Kosnar – Bělohlav, Rubáš. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 370. Střely na branku: 39:45 (19:13, 10:18, 10:14). Třetiny: 2:0, 1:3, 1:5. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:8.

IHC Písek: D. Novák (Kříž) – Dvořák, Dudáček, Bílek, Dosek, F. Novák, Turek – Čížek, Novotný, Karbulka, Brož, Matějka, Volf (A), Januška, Matějček, Sýbek (C), Bednařík, Rod, Šuhaj

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Čermák, J. Ludvík, Nepokoj, Janoušek, Kliment, Zvěřina, Najman – Čejka, Mlynář, Voříšek (C) – Tecl, T. Ludvík (A), Holenda – Fiala, Košťál, Kuchta (A) – Vacík, Kalač

Marek Tecl si připsal dva góly
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Kobra porazila Cheb a je na čele tabulky

Hokejisté z hlavního města vstoupili do utkání dobře, když se na konci třetí minuty dostali do vedení, které následně ještě navýšili. Hostům se však ještě před sirénou podařilo snížit. Ve druhé třetině se hra pořádně přitvrdila. Rozhodčí byl nucen za druhou dvacetiminutovku rozdat devět trestů. Dvacet šest sekund před koncem druhé části se Chebu podařilo vyrovnat. Vyhrocené utkání však lépe dohrála Kobra, která třikrát přesně zakončila, a uhájila domácí led 5:2.

znak týmu 5 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Bříška (Tondr, Šťastný T.), 11. Šťastný T. (Tondr, Bříška), 46. Novák (Hlinka), 51. Šťastný T. (Tondr, Bříška), 55. Heldák (Hlinka, Zídek) – 17. Trapl (Prošek), 40. Holub (Prošek, Trapl). Rozhodčí: Valda – Zmeškal, Horažďovský. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 136. Střely na branku: 48:26 (11:8, 19:8, 18:10). Třetiny: 2:1, 0:1, 3:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner Do., Knesl, Pelant, Holý, Ryzák, Svach – Tondr, Zídek, Hlinka, Šťastný T., Janča, Hrubý, Heldák, Novák, Bříška (C), Petrák, Havrda, Šteiner Da., Mucha

HC Stadion Cheb: Vecka – Kubík, Strýček (C), Vápeník, Kořán, Šik, Stejskal (A) – Kropáček, Trapl, Krutina, Šťastný P., Fečo, Kuluris, Bubanec, Holub, Hafijanič, Prošek, Krejsa, Hradecký

Kobra je po čtyřech kolek v čele tabulky
(Foto: Michal Chadim, Martin Dědek, hckobra.cz)

Poslední vzájemný zápas

Cheb připravil Havlíčkovu Brodu první porážku v sezoně

V Kotlině byl od prvních minut k vidění bojovný hokej. Utkání bylo v prvních minutách vyrovnané, o trochu šťastnější byli hosté, kteří vstřelili úvodní branku. Ve druhé třetině svůj náskok snížili, Bruslaři se ovšem ihned dostali zpět na dostřel. Domácí mužstvo v dalších minutách dominovalo, trenér Chebu si tak vzal oddechový čas, čímž se mu podařilo tlak rozbít. A co víc, Stadion ve zbytku druhé třetiny nasázeli soupeři tři góly. Broďáci už jen marně dotahovali, a připsali si první porážku sezony.

znak týmu 3 – 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 22. Dvořák (Mlynář, Košťál), 43. Hrala, 53. Cachnín (Smutný, Holenda) – 3. Vašíček (Prošek), 21. Prošek (Šik, Trapl), 31. Vašíček (Prošek, Trapl), 34. Prošek (Šik), 36. Černý (M. Čejka, Fečo), 45. Prošek (Vašíček). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 313. Střely na branku: 33:26 (7:7, 14:10, 12:9). Třetiny: 0:1, 1:4, 2:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (34. Chaloupek) – Kliment (A), Vála, Dudycha, Smutný, Benák, Dvořák, Krejčí – J. Čejka, Hrala, Voříšek (C) – Holenda, Cachnín, Tecl – Mlynář, Padělek, D. Košťál – Zvěřina, T. Ludvík (A), Kalač

HC Stadion Cheb: Kašpar (Vecka) – Strýček (C), Troška, Michálek (A), Pajk, Zavřel, Kořán, Šik, Záruba – Hendrych, Holub, M. Čejka (A), Prošek, Fečo, Trapl, Černý, Krejsa, Krutina, Olejník, Vašíček

Cheb připravil novému trenérovi Havlíčkova Brodu Michalu Konečnému první ligovou porážku

…v první desítce nejbodovanějších hráčů skupiny Jih není ani jeden hráč Havlíčkova Brodu?

…v zápase mezi Bílinou o Mostem padlo celkem 19 branek? Pro srovnání ve skupině Východ padl stejný počet gólů za celé čtvrté kole.

…jediným útočníkem Bruslařů, který zatím čeká na první bod, je David Kalač?