19. 6. 2024 | Milan Sochor

Nejen Beránek. Kdo z letošních mistrů světa oblékl dres Havlíčkova Brodu?

Havlíčkobrodský odchovanec Ondřej Beránek ukáže ve čtvrtek 20. června fanouškům na Havlíčkově náměstí mistrovský pohár. Z národního týmu, který ovládl domácí šampionát, ale není jediný, kdo si zahrál za mužstvo z Kotliny. Vzpomenete si na všechny hráče? (Foto: Jakub Knap)

Michal Kempný

  • 49 zápasů za Havlíčkův Brod v sezonách 2010/11 a 2011/12

Třiatřicetiletý obránce, který je odchovancem Hodonína, má na svém kontě mnoho úspěchů. Odehrál pět sezon v NHL, v sezoně 2017/18 vyhrál s Washingtonem Capitals slavný Stanley Cup. Jeden ročník strávil v ruské KHL, v české extralize hrál dvakrát finále. S českou reprezentací získal na mistrovství světa 2022 bronz, letos přidal zlato. Michal Kempný je ovšem podepsaný i pod největším úspěchem Havlíčkova Brodu v jeho novodobé historii. V sezoně 2010/11 postoupil s Rebely až do prvoligového semifinále a v play off měl nejlepší bilanci +/- z celé ligy.

V tuto dobu se Michalu Kempnému ještě možná ani nesnilo, že jednou zvedne nad hlavu Stanley Cup i pohár pro vítěze mistrovství světa
(Foto: Lenka Rybaříková)

Roman Červenka

  • 20 zápasů za Havlíčkův Brod v sezoně 2004/05

Osmatřicetiletého kapitána letošních mistrů světa, který patří ke stálicím národního týmu, ani nemusíme představovat. Jeho výčet úspěchů by zasloužil samostatný článek. Tak jen namátkou – dvojnásobný mistr světa, mistr KHL, mistr extraligy, nejproduktivnější hráč švýcarské nejvyšší soutěže, nejlepší hráč uplynulé sezony podle IIHF. Odchovanec pražské Slavie pomáhal v sezoně 2004/05 tehdy ještě druholigovým Rebelům coby junior. Probojoval se s nimi až do kvalifikace o první ligu, postoupit o patro výš se ale tuto sezonu ještě nepodařilo.

Roman Červenka si ještě pamatuje éru Havlíčkova Brodu před postupem do první ligy
(Foto: Marek Mikeš, ihcpisek.cz)

Jakub Krejčík

  • 10 zápasů za Havlíčkův Brod v sezonách 2009/10 a 2010/11

Dnes dvaatřicetiletý obránce je další slavistický odchovanec, který si zahrál za A-tým Rebelů ještě v juniorském věku. Jen to bylo o pár let později než v případě Romana Červenky, takže si už v Kotlině zahrál první ligu. Také on se ovšem stal později nedílnou součástí nároďáku na mnoho sezon a kromě zlata z letošního roku je rovněž držitelem bronzu z mistrovství světa 2012. V naší extralize se dvakrát radoval ze zisku titulu, v zahraničí kromě ruské KHL hrál i v nejvyšších ligách ve Švédsku a ve Finsku.

Jakub Krejčík zažil atmosféru derby proti Jihlavě
(Foto: Zbyněk Zápotočný, hcdukla.cz)

Dominik Kubalík

  • 4 zápasy za Havlíčkův Brod v sezoně 2014/15

Vyhlášený střelec, který posledních pět sezon působí v NHL, se do týmu prvoligových Rebelů dostal také ještě coby junior, i když už v té době pravidelně nastupoval za A-mužstvo mateřské Plzně. Havlíčkobrodský dres oblékl ve čtyřech zápasech, z toho bylo ale pouze jediné utkání doma v Kotlině. V paměti fanoušků však mohl utkvět hned svým prvním startem na Vysočině. Nastoupil totiž do derby proti jihlavské Dukle. Těsné porážce sice nezabránil, hned se ale zapsal mezi střelce, když na konci druhé třetiny snížil na konečných 2:3.

Dominik Kubalík (vlevo) v Brodě oblékal dres s číslem 47, které dnes nosí Marek Tecl. Je to číslo střelců?
(Foto: Luboš Vácha)

Mistři na náměstí

Havlíčkobrodský rodák Ondra Beránek se s vámi ve čtvrtek 20. června od 18:00 podělí na Havlíčkově náměstí o radost a ukáže vám mistrovský pohár i zlatou medaili. Přijďte ho přivítat a užít si oslavu tohoto obrovského úspěchu.

Těšte se na:

  • autogramiádu Ondry Beránka a dalších havlíčkobrodských hokejových legend Jiřího Holíka a Jaroslava Benáka,
  • focení s pohárem,
  • hudební vystoupení kapely III. Třetina,
  • program Hitrádia Vysočina,
  • občerstvení
  • či hokejovou fanzónu.

Více informací najdete v události na Facebooku.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu