21. 10. 2012 | Eva Streichsbierová

Nervy? Kdepak, přesně takhle jsme to měli naplánovaný, smál se po zápase Polodna

Stál před kabinou, opíral se o berle a čekal, až bude moct svým spoluhráčům a kamarádům poblahopřát k vítězství nad Berounem. Havlíčkobrodský útočník Miroslav Třetina se totiž kvůli poraněnému kolenu musí už téměř čtrnáct dnů na zápasy Rebelů jenom dívat. „Jsou to strašný nervy, koukat na to takhle z hlediště,“ svěřil se.

A právě v tu chvíli přicházel kapitán brodského týmu Petr Polodna a se širokým úsměvem na tváři hlásil: „Konečně pohodovej zápas bez nervů, všechno pěkně v klidu. Přesně takhle jsme to měli naplánovaný,“ dušoval se. Po chvilce ale přidal přeci jen serioznější hodnocení právě skončeného utkání. „Mohli jsme vést po dvou třetinách víc než jen 1:0. Naštěstí jsme to tentokrát ubojovali,“ oddechl si.

Obrovská úleva byla po výhře 3:1 v sobotu v brodské kabině téměř hmatatelná. I tradiční vítězný pokřik měl mnohem větší grády než obvykle. „Myslím, že všem nám spadl velký kámen ze srdce, protože ty poslední zápasy byly strašný,“ přesvědčoval Polodna. „Sice jsme v žádném nepropadli, a po většinu času jsme byli i lepší, ale hokej se hraje na góly. A ty jsme nedávali,“ dodal.

Což dlouho platilo i pro sobotní bitvu s Medvědy. Až do 50. minuty byl jediným úspěšným střelcem Rebelů obránce Marian Morava, který skóroval při přesilovce pěti proti třem. „Je to ubíjející, když do soupeře bušíte a nic z toho. I když třeba minule proti Písku jsme nakonec dva góly dali, co jsem slyšel,“ vrátil se k předchozímu utkání. „Jednou se ale rozhodčí upískl a ta moje tyčka prý taky prošla až do brány. Míra Třetina stál přímo za ní a viděl, jak se puk odrazil od vnitřního polstrování.“

Proti Berounu se brodský kapitán na listinu střelců dostal, i když jen na chvilku. Ve skutečnosti byl totiž autorem třetího gólu Martin Ondráček. „Jo, určitě ho dal Ondras. Jeli jsme dva na jednoho a já od něj dostal přihrávku. Teď ho nechci nějak pomlouvat, ale byla trochu špatná,“ smál se neustále dobře naladěný forvard. „Já už jsem potom neměl možnost vystřelit a jediné, co zbývalo, bylo vrátit mu puk zpátky. A on ho naštěstí do brány dostal,“ popsal situaci z 56. minuty.

Po pěti porážkách v řadě tak mohli Rebelové opět slavit a v tabulce první ligy jsou aktuálně čtvrtí. „Doufám, že jsme tu sérii konečně zlomili. Snad teď budeme zase aspoň chvilku vyhrávat,“ přeje si Polodna. V dalším kole se havlíčkobrodští hokejisté vypraví ve středu do Hradce Králové. „Potřebujeme každý bod. Ne že bychom byli v tabulce nějak dole, ale k tomu, abychom se udrželi tam kde jsme, musíme prostě častěji bodovat,“ má jasno.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři