18. 10. 2012 | Luboš Vácha

Rebelové už líčí pasti na Medvědy, do Kotliny přijede Beroun

Třináct kol první ligy je odehráno, a tak je na řadě další série zápasů každého s každým. Havlíčkobrodští Rebelové hostí k odvetnému duelu soupeře Medvědi Beroun 1933. Proti celku Medvědů družina trenéra Karla Dvořáka nastoupila hned v prvním mistrovském utkání letošní sezóny, ze kterého vyšla vysokým vítězstvím. Rebelům se ale v poslední době nedařilo střelecky, což zapříčinilo šňůru proher, kterou by rádi přetnuli. Podaří se havlíčkobrodským hokejistům získat body? Přijďte je k tomu v sobotu od 17:00 podpořit do Kotliny.

HC Rebel Havlíčkův Brod vs. IHC Písek

6-1-1-5 bilance 2-2-0-9
6., 21 bodů umístění 13., 10 bodů
39:38 skóre 30:50
7:3 (Beroun) nejvyšší výhra 7:2 (Most)
1:6 (Ml. Boleslav) nejvyšší prohra 1:8 (Olomouc)
Milan Kostourek 11 asistencí nejlepší nahrávač Pavel Vostřák 8 asistencí
Marian Morava 5 bodů (0+5) nejproduktivnější obránce Jaroslav Nedvěd 4 body (0+4)

Beroun – Hr. Králové 1:5
Medvědi Beroun 1933, jak se nově klub nazývá, se pohybují na chvostu tabulky. Za sebou už mají jenom Písek, který ale řádil minulý zápas, když poměrem 1:0 porazil domácí Rebely. Havlíčkův Brod zajížděl na led Medvědů hned v úvodu sezóny, kde si připsal svou nejvyšší výhru. Beroun inkasoval 7 branek. Posléze však dokázal rozstřílet Most 7:2. Následujících 11 utkání mu přineslo body jen ve třech případech. Dvakrát rozhodovaly nájezdy (Benátky n/J., Jihlava). Příjemným uvolněním při čekání na výhru se stalo vítězství 2:0
v Písku. Třinácté kolo bylo pro Medvědy opět zklamáním, když podlehli Hradci Králové 1:5.

Trumfy s Medvědem na hrudi

Nové a velmi povedené logo Medvědů.
Hokejovým fanouškům je velmi povědomý zkušený útočník Aleš Padělek. Extraligové vyžití mu přísluší už od roku 1999, kdy ještě jako junior nastupoval za Duklu Jihlava. Velikou škálu utkání v nejvyšší soutěži odehrál za Vítkovice. Nejvíce se Padělkovi dařilo v barvách Plzně, z 53 zápasů si připsal 34 kanadských bodů. Později nastupoval také za Mladou Boleslav, Třebíč a také Znojmo. Minulou sezónu strávil
v jihlavské Dukle. Pro letošek však své působiště změnil a nastoupil právě za Medvědy. Jeho jedenáctibodové skóre tvoří 5 gólů a 6 asistencí. Podrobněji představovat nemusíme ani Pavla Vostřáka. Ten se do hokejového povědomí dostal v Plzni, kde odehrál na deset sezón. Krátce působil také v Mladé Boleslavi, Jihlavě či Kometě Brno. Nyní rovněž kotví v Berouně. Má stejný počet bodů jako jeho kolega Padělek, ovšem jinak složených. Vstřelil tři branky, osmkrát asistoval. Jedenadvacetiletý Pavel Klhůfek šlape těmto dvěma zvučným jménům na paty. Díky třem gólům a šesti přihrávkám.

Do Kotliny bez Milfaita a Stromka

Diváci bohužel neuvidí známé tváře, které ještě nedávno nastupovaly za Havlíčkův Brod. Jan Milfait, havlíčkobrodský odchovanec, léčí své poranění vazů. Stejný problém bohužel trápí i Jakuba Stromka. Utkání se tedy musí obejít bez dvou bývalých Rebelů v dresu soupeře. Naproti tomu můžeme na ledě spatřit Aleše Knesla. Obránce, který v minulé sezóně zkoušel štěstí právě v Kotlině. Pravděpodobně se můžeme těšit na další hráče prošlé Kotlinou jako jsou Vladislav Kubeš, Jiří Jebavý nebo Jakub Kořínek. Jakuba Šulce kvůli zranění neuvidíme.

Minulý zápas: Medvědi nedokázali navázat na výhru z předchozího kola

znak týmu 1 : 5 znak týmu

Střelecký půst drželi oba soupeři až do konce první třetiny. Minutu před jejím koncem otevřel skóre přesnou trefou Kubica. Po rychlé souhře navyšoval ve 22. minutě Luštinec. Domácí však ukázali, co
v nich je a zásluhou Klhůvkovy přesné dorážky snížili náskok hostí. Medvědi ale ještě netušili, že to bude jejich poslední gól v zápase. Naproti tomu Hradečtí rozjeli palebný kolotoč. Nejprve proměnil přesilovou hru Haluza, čímž opět pojistil svému týmu vedení. Dvě minuty před koncem druhého dějství unikl obraně Kubica a podruhé v zápase zvedal ruce nad hlavu. Sladká odměna v podobě hattricku patřila Zdeňku Kubicovi, jenž v 50. minutě zazářil svým třetím gólem v utkání. Stanovil tak konečné skóre zápasu.

Branky a nahrávky: 22. Klhůfek (Kaláb) - 19. Kubica (Karlíček, Brož), 21. Luštinec (Švagrovský), 31. Haluza (Roupec), 38. Kubica (Roupec), 50. Kubica (Říha, Brož). Rozhodčí: Schmejkal - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 0:2,1:2, 1:5.

Medvědi Beroun 1933: Benda (Vokál) - Kaláb, Ruprecht, Přindiš, Jebavý, Knesl, Pour, Vítek, Palaščák - Padělek, Karpov, Vostřák - Kubeš, Doležal, Klhůfek - Meidl, Hošťálek, Trojan - Plichta, Pavel, Bárta.

Bilance v 1. lize

Havlíčkův Brod měl s Berounem veliké problémy krátce po svém postupu do druhé nejvyšší soutěže. První tři výsledky hovoří
za vše. Poté se ale blýsklo na lepší časy
a Rebelové začali zdárně bodovat. Medvědi jim však po několika sezónách vrátili porážku 5:1 a vloni Beroun zvítězil doma poměrem 5:0.

Počet odehraných zápasů: 23
Bilance: 14-0-1-8
Výsledky: 0:6, 2:4, 0:1, 3:1, 4:2, 4:2, 5:1, 2:5, 4:1, 3:0, 3:1, 0:2, 0:2, 3:2, 4:1, 1:5, 6:5, 4:2, 1:2sn, 5:2, 0:5, 2:0, 7:3
Skóre: 63:55

Odveta z 1. kola

znak týmu 3 : 7 znak týmu
Třetiny: 1:4, 1:2, 1:1. Branky a nahrávky: 16. R. Meidl (Šulc), 31. Stromko (Klhůfek, Šulc), 43. R. Meidl (Trojan, Klhůfek) - 5. Ondráček (Kostourek), 7. Ostrčil (Vondráček), 8. Rytnauer (Kostourek),
8. Štěpánek, 29. Ondráček, 34. Novotný (Rytnauer, Vondráček), 46. Ondráček (Kostourek, Rytnauer). Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Svobodová. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 37:43. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:7.

Medvědi Beroun 1933: Di Rienzo (8. Kůdela) - Malý, Jebavý, Nedvěd, Hertl, Kořínek, Šulc, Ruprecht - Vostřák, Karpov, Doležal - Padělek, Stromko, Klhůfek - Žejdl, Hošťálek, R. Meidl - Palaščák, Videlka, Trojan - Milfait.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Dolejš) - Ostrčil, Soldán, Protivný, Morava, Novotný, Jelínek - Endál, Vondráček, Knotek, Polodna, Třetina, V. Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Stehlík, Musil, Štěpánek, Fiedler.