21. 10. 2012 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Nejlepší střelec Rebelů Martin Ondráček: Takový zápas jsme potřebovali

Sobotní podvečer přinesl pro Rebely prolomení nepříznivé série. Broďáci vstupovali do utkání s cílem po pětikolovém bodovém půstu znovu bodovat. Soupeřem jim byli Medvědi Beroun, kteří se drží ve spodních partiích tabulky. Havlíčkobrodští vykročili za svým cílem v první třetině, kdy využili dvojnásobnou přesilovou hru. Jenže Medvědi zkraje druhé části srovnali, ale Rebelové dokázali strhnout vývoj zápasu na svou stranu. Výsledek na konečných 3:1 pečetil Martin Ondráček, který se tak posunul do čela tabulky střelců bojovníků z Kotliny. Hokejisté z Vysočiny se tak před dvouzápasovým venkovním tripem posunuli na čtvrté místo.

Na úvod bychom vás poprosili o zhodnocení zápasu z vašeho pohledu
Byl to velmi těžký zápas, jelikož jsme vůbec nebyli v lehké situaci. Beroun byl tým, na kterém jsme se již museli chytit, ať se dělo, co se dělo. Nebylo to jednoduché, ale ubojovali jsme to a zaslouženě vyhráli, za což jsme hrozně rádi, protože ta situace se teď nevyvíjela dobře. Byli jsme docela pod tlakem a takový zápas jsme potřebovali. Jsme rádi, že jsme jej zvládli.

Vstupovali jste do utkání s nějakými taktickými změnami, nebo jste zachovali všechno stejně jako v minulých zápasech?
Ony nějaké změny (zamyslí se)… to moc ani nejde. Já si myslím, že jsme ty poslední zápasy nehráli až tak špatně, ale neměli jsme tlak do brány, takže jsme se na něj dneska víc zaměřovali. Povedlo se nám to a jsme za to rádi.

Dneska jste zaznamenal třetí branku Rebelů, mohl byste nám ji nějak přiblížit?
Bylo to za stavu 2:1, kdy Berounští otevřeli hru, my jsme se bránili a čekali na brejk. Rýťa (Ladislav Rytnauer – pozn. red.) výborně vyhodil puk z pásma. My jsme pak šli s Polym (Petrem Polodnou – pozn. red.) dva na jednoho a Poly mi to dal do prázdné brány a se štěstím mi to tam skočilo.

Na ledě byly také velké emoce, což dokazovala bitka Petra Štěpánka s Petrem Přindišem. Viděl jste tu situaci?
Já si myslím, že to byla právě taková ta věc, která nás v tom zápase nakopla. To, že se mu Štěpa (Petr Štěpánek – pozn. red.) postavil. Všechny nás to hodně vyburcovalo a myslím si, že toto nám v předchozích zápasech chybělo. Nějaký takovýto moment v době, kdy se zápasy lámaly – za stavu 1:0, nebo 1:1 – a my jsme se nemohli nastartovat. Teďka to vzal Štěpa na sebe, parádně se mu postavil a myslím, že udělal parádní bitku a nás to nakoplo. Hlavně díky němu jsme se potom nastartovali a ten zápas vyhráli.

Máte za sebou první čtvrtinu základní části první ligy. Jak byste ji zhodnotil z vašeho pohledu a z pohledu celého týmu?
Těch prvních osm kol bylo parádních, ale těch dalších pět stálo „za prd“. Myslím si, že to vypadalo, když jsme vyhráli osm zápasů v řadě a potom přišlo těch pět porážek, že jsme polevili. Ale, já si myslím, že kdybychom dvakrát vyhráli a jednou prohráli – takhle se to střídalo – tak by to nebylo až tak hrozné. Ale těchto pět porážek, to bylo do nebe volající a museli jsme s tím něco udělat. Máme to za sebou a jsme rádi.

Díky, ať se daří!

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři