5. 1. 2012 | Eva Streichsbierová

Nešli jsme štěstí naproti, hledal příčiny středeční porážky útočník Rytnauer

Úvodní zápas nového roku se Rebelům nepovedl. Na domácím stadionu v Kotlině nestačili ve středu na Litoměřice, kterým přenechali tři body za výhru 2:1. Všechny góly přitom padly v prvních pěti minutách utkání. „Musíme přiznat, že Litoměřice nastoupily do zápasu daleko agresivněji a důrazněji. A my jsme navíc udělali na začátku dvě chyby, které soupeř potrestal,“ spustil nelichotivé hodnocení útočník poraženého týmu Ladislav Rytnauer.

Ten se do sestavy Rebelů vrátil po více než měsíční pauze, během které nastupoval za Hradec Králové. „Jsem rád, že jsem zase doma, i když jsem toho moc nenahrál. Ale pořád věřím, že moje chvíle ještě přijde. Že to zkrátka nebude zas až tak podělaná sezona, jak to zatím vypadá,“ nechal se slyšet jednatřicetiletý hokejista.

Středeční utkání začalo s půlhodinovým zpožděním – čekalo se totiž na příjezd hlavního rozhodčího Homoly. „To taky zápasu moc nepřidalo. Člověk je z rozbruslení nějakým způsobem nemotivovaný a pak tam najedou musí půl hodiny sedět,“ povzdechl si gólman brodského mužstva Stanislav Neruda. „Tím ale nechci říct, že jsme prohráli kvůli tomu. Na to se rozhodně vymlouvat nemůžeme. A ani nechceme,“ přispěchal s dodatkem.

Hosté každopádně působili v souboji mnohem živějším dojmem, přestože podle trenéra Tvrzníka přicestovali do Kotliny s oslabeným kádrem. V týmu řádila před zápasem viróza. I tak se ale domů vraceli se třemi body za vítězství v normální hrací době. „Litoměřice prostě víc bruslily, byly agresivnější a vyhrát si určitě zasloužily. My jsme dneska naopak nešli štěstí naproti,“ pokračoval v sebekritice Rytnauer.

V poslední třetině měli Rebelové velkou šanci na vyrovnání při početní převaze pěti proti třem, která trvala déle než jednu minutu. Puku se ovšem za záda brankáře Přikryla nechtělo. „Přesilovky jsou alfou a omegou dobrého výsledku, jenže nám se dneska nedařily. A na jeden gól se často nevyhrává,“ byl si dobře vědom příčiny porážky zkušený forvard.

Svěřenci trenéra Karla Dvořáka tak mají na kontě stále 50 bodů a v prvoligové tabulce zatím zůstávají na sedmém místě. „Chtěli jsme dneska bodovat, protože soupeři za námi se na nás dotahují a my bychom jim potřebovali odskočit. Bohužel se ale nezadařilo, nedali jsme góly a zápas dopadl špatně,“ smutnil brankář Neruda, který v utkání čelil 44ti střelám.

V dalším kole čeká havlíčkobrodské hokejisty cesta do Třebíče. Sobotní soupeř je sice v tabulce až předposlední, ovšem Rebelům zatím v letošní sezoně ani trochu nesvědčí. V obou případech se na konci utkání radovala Horácká Slavia! „Je to tak, ale na to se nemůžeme koukat. My prostě musíme tuhle porážku s Litoměřicemi odčinit,“ má jasno o podobě konce sobotního derby současná brankářská jednička brodského A-mužstva.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner