9. 8. 2022 | Redakce

Nový útočník v přípravě: Z Plzně se vrací odchovanec Marek Kopic

V pondělí 8. srpna se do přípravy A-týmu zapojil devatenáctiletý útočník Marek Kopic. Havlíčkobrodský odchovanec po konci v juniorce Plzně začal přípravu na novou sezonu v prvoligových Litoměřicích, nakonec s ním ale mohou počítat trenéři Aleš a Milan Kraučuk.

Marek Kopic zažil v Kotlině úspěšné sezony. V ročníku 2016/2017 pomohl mladšímu dorostu k postupu do extraligy. O rok později se stal po základní části Extraligy mladšího dorostu čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže. V 37 zápasech nasbíral 65 bodů (31+34). I díky tomu přetáhl přes hlavu reprezentační dres, nastoupil k přípravnému utkání reprezentační šestnáctky proti staršímu dorostu Kladna.

Od sezony 2019/2020 hájil barvy juniorky Plzně. Nejkrásnější vzpomínky si určitě uchová na tu předešlou. Dařilo se mu v ní individuálně, po základní části byl druhým nejproduktivnějším hráčem celku ze západočeské metropole. Ve 49 utkáních pomohl svému týmu 51 body (24+27). V play off pak v 18 zápasech přidal dalších 11 bodů (4+7). Sezonu navíc zakončil týmovým úspěchem, plzeňská juniorka získala po dramatickém finále s Libercem extraligový titul.

Marek Kopic v souboji během rozhodujícího 7. finále DHL Extraligy juniorů (Foto: hcplzen.cz)

Přípravu před nadcházející sezonou začal v prvoligových Litoměřicích. Teď už je ale zpátky doma v Kotlině a od pondělí 8. srpna se připravuje pod vedením hlavního trenéra Aleše Kraučuka.

Statistiky:

Zajímá vás, jaké má Marek Kopic ideální město pro život, co mu chutná nebo čeho se bojí? Podívejte se na nedávný článek na hokej.cz.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner