24. 1. 2023 | Štěpán Ondráček

ODM 2023, 2. den: Fantastický Poustka táhne Vysočinu, Kachlíř opět bodoval!

Druhým dnem pokračoval hokejový turnaj na Olympiádě dětí a mládeže, kde Kraj Vysočina odehrál další dva zápasy. V nich byli vidět havlíčkobrodští hráči, kteří jsou výrazně podepsáni pod úspěchem týmu na turnaji. (Foto: Olympiáda dětí a mládeže, Czech team)

Eliáš Poustka je zeď, která na turnaji neinkasovala téměř 116 minut, tak dlouho deptal střelce soupeřů havlíčkobrodský gólman, který vychytal dvě čistá konta za sebou. Vysočina ve druhém dni porazila Středočeský kraj 4:0, hlavní úlohu měl mladý brankář, který nepustil žádný puk za svá záda. Do statistik se nikdo z havlíčkobrodských hráčů nezapsal.

Ve druhém utkání sehrál Kraj Vysočina jeden z klíčových duelů na turnaji, když vyzval Pardubický kraj. Východočeši se dokázali vrátit do zápasu z 0:3 na 2:3. Hráči Vysočiny ve třetí třetině nedovolili vyrovnání. Naopak, své vedení navýšili a v dalším průběhu budou bojovat o semifinále. Na cenných bodech do tabulky se podíleli obránce Lukáš Kachlíř (0+1) a spolehlivý Eliáš Poustka v brance.

Kraj Vysočina čekají ve středu 25. ledna poslední dva zápasy v základní skupině. Pokud se nestane nic zásadního, tak tým postoupí do semifinále Olympiády dětí a mládeže. Kraj Vysočina po odehrání čtyř zápasů vede průběžně skupinu A. Poslední dva zápasy budou proti Královehradeckému a Libereckému kraji.

Hokejový turnaj ODM 2023, 2. den

Středočeský kraj – Kraj Vysočina 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Piskač (Brožek), 19. Piskač (Brožek), 37. Koníř (Katolický), 43. Katolický (Koníř). Rozhodčí: Václav Kosnar – Jan Řezníček, Filip Šesták. Vyloučení: 0:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Průběh utkání: 0:4.

Středočeský kraj: Sklenička (Neduchal) – Špacír, Mokrý, Müller, Nedorost, Postl, Borkovec (A), Kříž, Hora – Rambousek, Matějka, Beň, Churáček, Klempíř, Václavík, Flodrman, Hanyš (C), Čížek, Novák, Kozák, Hrouda.

Kraj Vysočina: Poustka (Morava) – M. Hájek, Frantl, Kachlíř, Kopecký, Zmrhal (C), Piskač – Koníř (A), Stupka, Lédl, Katolický, Nejedlý, Egart (A), Brožek, Lukáš, Čapek, Hrodek, L. Hájek.

Kraj Vysočina – Pardubický kraj 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Zmrhal, 22. Piskač, 23. Nejedlý (Koníř, Kachlíř), 36. Egart (Lukáš), 44. Katolický (Frantl) – 24. Herynk (Joska, Vaško), 28. Joska (Vaško, Novák). Rozhodčí: Tomáš Veselý – Jan Řezníček, Filip Šesták. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

Kraj Vysočina: Poustka (Morava) – M. Hájek, Frantl, Kachlíř, Kopecký, Zmrhal (C), Piskač – Koníř (A), Stupka, Lédl, Katolický, Nejedlý, Egart (A), Lukáš, Čapek, Hrodek, L. Hájek, Vaněček.

Pardubický kraj: Netušil (Veřmiřovský) – Řehořek, Raďák, Koudelka, Šurc, Blažek, Herynk, Dubovči – Joska, Vaško (C), Novák, Šimonek (A), Palán, Kovář, Tvrdik, Katzer (A), Kačírek.

Další program základní skupiny

Středa 25. ledna:
9:00 Kraj Vysočina – Královéhradecký kraj
16:00 Liberecký kraj – Kraj Vysočina

Play off

Čtvrtek 26. ledna:
8:30 semifinále A1 – B2 (Vrchlabí)
8:30 semifinále B1 – A2 (Trutnov)
10:30 utkání o 5. místo A3 – B3 (Vrchlabí)
12:30 utkání o 3. místo (Vrchlabí)
14:50 finále (Vrchlabí)

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner