24. 1. 2023 | Štěpán Ondráček

ODM 2023, 2. den: Fantastický Poustka táhne Vysočinu, Kachlíř opět bodoval!

Druhým dnem pokračoval hokejový turnaj na Olympiádě dětí a mládeže, kde Kraj Vysočina odehrál další dva zápasy. V nich byli vidět havlíčkobrodští hráči, kteří jsou výrazně podepsáni pod úspěchem týmu na turnaji. (Foto: Olympiáda dětí a mládeže, Czech team)

Eliáš Poustka je zeď, která na turnaji neinkasovala téměř 116 minut, tak dlouho deptal střelce soupeřů havlíčkobrodský gólman, který vychytal dvě čistá konta za sebou. Vysočina ve druhém dni porazila Středočeský kraj 4:0, hlavní úlohu měl mladý brankář, který nepustil žádný puk za svá záda. Do statistik se nikdo z havlíčkobrodských hráčů nezapsal.

Ve druhém utkání sehrál Kraj Vysočina jeden z klíčových duelů na turnaji, když vyzval Pardubický kraj. Východočeši se dokázali vrátit do zápasu z 0:3 na 2:3. Hráči Vysočiny ve třetí třetině nedovolili vyrovnání. Naopak, své vedení navýšili a v dalším průběhu budou bojovat o semifinále. Na cenných bodech do tabulky se podíleli obránce Lukáš Kachlíř (0+1) a spolehlivý Eliáš Poustka v brance.

Kraj Vysočina čekají ve středu 25. ledna poslední dva zápasy v základní skupině. Pokud se nestane nic zásadního, tak tým postoupí do semifinále Olympiády dětí a mládeže. Kraj Vysočina po odehrání čtyř zápasů vede průběžně skupinu A. Poslední dva zápasy budou proti Královehradeckému a Libereckému kraji.

Hokejový turnaj ODM 2023, 2. den

Středočeský kraj – Kraj Vysočina 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Piskač (Brožek), 19. Piskač (Brožek), 37. Koníř (Katolický), 43. Katolický (Koníř). Rozhodčí: Václav Kosnar – Jan Řezníček, Filip Šesták. Vyloučení: 0:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Průběh utkání: 0:4.

Středočeský kraj: Sklenička (Neduchal) – Špacír, Mokrý, Müller, Nedorost, Postl, Borkovec (A), Kříž, Hora – Rambousek, Matějka, Beň, Churáček, Klempíř, Václavík, Flodrman, Hanyš (C), Čížek, Novák, Kozák, Hrouda.

Kraj Vysočina: Poustka (Morava) – M. Hájek, Frantl, Kachlíř, Kopecký, Zmrhal (C), Piskač – Koníř (A), Stupka, Lédl, Katolický, Nejedlý, Egart (A), Brožek, Lukáš, Čapek, Hrodek, L. Hájek.

Kraj Vysočina – Pardubický kraj 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Zmrhal, 22. Piskač, 23. Nejedlý (Koníř, Kachlíř), 36. Egart (Lukáš), 44. Katolický (Frantl) – 24. Herynk (Joska, Vaško), 28. Joska (Vaško, Novák). Rozhodčí: Tomáš Veselý – Jan Řezníček, Filip Šesták. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

Kraj Vysočina: Poustka (Morava) – M. Hájek, Frantl, Kachlíř, Kopecký, Zmrhal (C), Piskač – Koníř (A), Stupka, Lédl, Katolický, Nejedlý, Egart (A), Lukáš, Čapek, Hrodek, L. Hájek, Vaněček.

Pardubický kraj: Netušil (Veřmiřovský) – Řehořek, Raďák, Koudelka, Šurc, Blažek, Herynk, Dubovči – Joska, Vaško (C), Novák, Šimonek (A), Palán, Kovář, Tvrdik, Katzer (A), Kačírek.

Další program základní skupiny

Středa 25. ledna:
9:00 Kraj Vysočina – Královéhradecký kraj
16:00 Liberecký kraj – Kraj Vysočina

Play off

Čtvrtek 26. ledna:
8:30 semifinále A1 – B2 (Vrchlabí)
8:30 semifinále B1 – A2 (Trutnov)
10:30 utkání o 5. místo A3 – B3 (Vrchlabí)
12:30 utkání o 3. místo (Vrchlabí)
14:50 finále (Vrchlabí)

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu