17. 2. 2013 | Eva Streichsbierová

Od pondělka už žádné holení, vydal zákaz havlíčkobrodský útočník Petr Polodna

Deset minut před koncem sobotního utkání, v němž Rebelové hostili lídra prvoligové tabulky, vykřesal pro svůj tým naději na bodový zisk. Ta ale o chvilku později definitivně zhasla. Havlíčkobrodský útočník Petr Polodna snižoval náskok Mladé Boleslavi na rozdíl jediného gólu, ovšem Středočeši nakonec stejně vyhráli 4:2. „Boleslav je kvalitní tým, který má super pokryté střední pásmo. My tam sice dostaneme puk, jenže beci po nás hned agresivně jdou. Přesně tak, jak to má být,“ vysekl poklonu pro soupeře třicetiletý forvard.

Rebelové za sebou mají sérii zápasů s mančafty, které se v tabulce usadily na prvních třech příčkách. Proti Ústí nad Labem, Olomouci ani Mladé Boleslavi se ale Brodu nedařilo a před závěrečným vystoupením v základní části na ledě Písku mu patří sedmá pozice. „Zrovna jsem se chystal říct klukům, že bychom v pondělí měli vyhrát, ať si před play-off připomeneme, jak takové vítězství vlastně vypadá,“ hlásil po příchodu mezi novináře Polodna.

Kromě plánovaného dobrého výsledku z posledního kola se prý příprava na vyřazovací část dotkne také zevnějšku havlíčkobrodských hokejistů. „V neděli se můžou všichni naposledy oholit, pak už ne,“ poslal vzkaz spoluhráčům aktuálně třetí nejproduktivnější Rebel. Sám přitom vypadal, že holicí strojek ignoruje už dobrých pár dnů. „Jo, mám to delší, ale taky to ještě shodím, aby to potom tolik nekousalo,“ smál se.

Někde se před play-off odkládají holicí potřeby, jinde přichází na řadu barvení vlasů. „U nás k tomu ale snad nedojde, osobně bych to totiž s touhle svojí hřívou ani moc nechtěl,“ přiznal Polodna. „Párkrát jsem barvení zažil v Chomutově a přes půl roku mi to pak odrůstalo. Nic příjemného to opravdu není,“ přesvědčoval.

Momentálně je jisté, že do vyřazovacích bojů půjde Havlíčkův Brod buď ze sedmé, nebo z osmé pozice a narazí tak na Mladou Boleslav či na Olomouc. Definitivum padne v pondělí večer. „Mně osobně je to jedno, těžké to bude s oběma,“ ví brodský útočník. „Papírově by možná byla lepší Olomouc, i když letos hraje taky výborně. Ale jak říkám, je mi to jedno, prostě se budeme o úspěch rvát s kýmkoliv,“ zakončil úvahy na téma - soupeř pro play-off.

K odchodu se ovšem nechystal ani poté, co už zástupci médií pomalu schovávali svoje diktafony. „Mohl bych ještě něco dodat?,“ požádal o chvilku pozornosti navíc. „Chtěl bych dnes pochválit rozhodčího. Spletl se tam při posuzování ofsajdu a přišel za mnou s tím, že se mi omlouvá. Potěšilo mě to, protože se málokdy vidí, že by sudí přiznal chybu,“ uznale pokyvoval hlavou Polodna.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu