30. 11. 2021 | Tomáš Sochor

Ohlédnutí za základní částí sezony dorostu

Havlíčkobrodští dorostenci mají za sebou základní část Extraligy dorostu. V desetičlenné skupině se utkal každý s každým dvakrát, osmnáct kol tak uteklo jako voda. Mladí Bruslaři zakončili první část sezony na sedmém místě. Podařilo se jim jak zaskočit favority, tak ale i ztratit již téměř vyhraná utkání. V další části se tak představí ve skupině „o účast v play off“.

Průběh sezony

Bruslaři prožili snový vstup do sezony. V prvním kole se totiž v Kotlině utkali s Duklou Jihlavou, která patří mezi dorostenci ke špičce. Derby začali lépe hosté, kteří se dostali do vedení. Domácí ale ve druhé třetině otočili na 3:1 a tento výsledek i ubránili. Na klopýtnutí v podobě prohry s Technikou Brnem havlíčkobrodští hokejisté zapomněli již v dalším utkání, když porazili Tábor 4:2. Čtvrté kolo nabídlo asi nejpohlednější utkání, kdy svěřenci trenéra Jiřího Čelanského doma udolali pražskou Spartu 5:4 po samostatných nájezdech. Výbornou úvodní část podtrhla výhra 7:3 nad Kobrou Prahou.

Bruslaři doma senzačně porazili Duklu

Po fantastickém začátku, kdy se Bruslaři vyhřívali na předních pozicích tabulky, ale přišlo vystřízlivění. Slavia vyloupila havlíčkobrodský svatostánek po vysoké výhře 6:1. Hradec Králové, pozdější vítěz skupiny Střed, si s Havlíčkovým Brodem poradil doma lehce 5:2. Pardubice dokonce udržely čisté konto, když si z Kotliny odvezly výhru 3:0. Nejvíce ale Broďáky mrzela těsná prohra s Českými Budějovicemi, které skončily před Havlíčkovým Brodem s náskokem devíti bodů. Černou sérii přerušila vítězství nad nad Technikou a Táborem. Následná odveta se Spartou již dopadla dle očekávání Pražanů, kteří vyhráli 6:1.

Závěrečná třetina základní části se nesla ve znamení promarněných šancí na zisk bodů. Velice těžká byla prohra s Kobrou 1:2. Bruslaři následně zlepšili svou hru, odvetu se Slavií ale nezvládli. Nestačili ani na Hradec Králové, který byl i podruhé jasně lepším týmem. To v zápasech s Pardubicemi a Českými Budějovicemi tahal za delší konec provazu Havlíčkův Brod. Výsledek byl ale stále stejný, všechny body získali soupeři. Na závěr přišlo druhé derby s Jihlavou. Utkání bylo nesmírně vyrovnané a místy pořádně vyhrocené. V samotném závěru ale o svém vítězství rozhodla Dukla, když šedesát sedm sekund před třetí sirénou vstřelila gól na 4:3, čímž oplatila krajskému rivalovi porážku z prvního kola.

Na České Budějovice Bruslaři recept nenašli
(Foto: Adéla Hejdová, hcmotor.cz)

Statistiky

Nejproduktivnějším dorostencem se díky osmi trefám a dvanácti asistencím stal reprezentant do šestnácti let Josef Teplý. Druhým byl kapitán týmu Ilarion Kuprijanov (4+9). Velice milým překvapením se ukázal být Alexandr Gutsu (9+2), jenž zápas co zápas předváděl svoji technickou vyspělost a stal se nejlepším střelcem Bruslařů. Nejvíc bodů z obránců získal Patrik Mrtka (1+6). V bráně se prostřídala trojice brankářů Jakub Bělohlávek (11 utkání, 3,35 obdržených branek na zápas), Marc Ferdus (6 utkání, 3 obdržené branky na zápas) a Marek Beran (4 utkání, 3,32 obdržených branek na zápas).

Josef Teplý (vpravo)

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu