BK Havl. Brod - Osmnáctce pobyt v Kotlině prospěl, v prvním zápase hladce přejela Dány!
Osmnáctce pobyt v Kotlině prospěl, v prvním zápase hladce přejela Dány!

Osmnáctce pobyt v Kotlině prospěl, v prvním zápase hladce přejela Dány!

13.04.2012 | Richard Wagner

CZE U18 - DEN U18

Z N O J M O - Před nedávnem se ještě připravovali v Havlíčkově Brodě a dnes nastoupili ke svému prvnímu zápasu na mistrovství světa. Řeč je o českých reprezentantech do 18-ti let. Těm se v jejich prvním zápase domácího světového šampionátu postavil celek z Dánska, který se první třetinu držel, ale po druhé části byl zápas již jednoznačně rozhodnut. Do utkání zasáhl i pelhřimovský odchovanec, jenž ještě vloni oblékal dres Rebelů, Libor Šulák. Do branky se postavil pardubický Marek Langhamer (na obrázku).

 

První třetina byla vyrovnaná, o čemž svědčí i počet střel. Oba brankáři museli čelit deseti pokusům. Jako první se po necelých šesti minutách hry prosadil Dominik Volek. V čase 13:03 se však Dánům povedlo vyrovnat zásluhou Bjorkstranda a stav 1:1 vydržel až do 23. minuty, kdy se prosadil Soumelidis. Na něj navázali o chvilku později Procházka se Štenclem a gólman Hansen se pakoval z brány, když byl vyměněn za Sorensena. Ten však strávil mezi tyčemi pouhých osmnáct vteřin a již lovil puk ze sítě po střele Vrány.

Chvilku na to však Seveřané dokázali snížit. Autorem branky byl opět Oliver Bjorkstrand. Gólové hody pokračovaly a Dánsko se dotáhlo na rozdíl dvou branek, když se o třetí zásah do sítě Marka Langhamera postaral Lauridsen. Neuběhla ani minuta a po nahrávce Soumelidise se prosadil další střelec - Simon. V čase 35:29 se ke slovu dostal i videorozhodčí, který zkoumal střelu Slováčka, jež nakonec byla posouzena jako gólová a Češi vedli už 7:3. Zajímavé je, že poměr střel ve druhé části byl 23:9 pro lvíčata.

Znojemský hokejový stánek, na nějž si našlo cestu celkem 1694 diváků, vidělo celkem poklidnou třetí třetinu. Kdo by čekal, že se Dánové vzdají, tak byl na omylu. V čase 52:48 stáhl náskok Čechů Illemann a chvíli na to nastřelila "severská výprava" horní tyčku za českým brankářem. Češi však překvapení nepřipustili a necelých pět minut před koncem se po ráně Vrány dostali do vedení 8:4. Tento stav přetrval až do závěrečného hvizdu hlavního arbitra.

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 6. Volek (Tomeček, Chlapík), 23. Soumelidis (Šidlík, Tomeček), 25. Procházka (Matějček), 27. Štencel (Zadražil), 27. Vrána (Soumelidis, Tomeček), 32. Simon (Soumelidis, Vrána), 36. Slováček, 56. Vrána (Simon) - 14. Bjorkstrand (Eller, Lauridsen), 29. Bjorkstrand (Lauridsen), 32. Lauridsen (Brodersen, Gade), 53. Illemann (Mortensen)
Rozhodčí: Salonen (FIN), Sidorenko (BLR) – Dalgleish (GBR), Kohler (SUI)
Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1649. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 7:3, 7:4, 8:4.

Sestavy:

Česko U18: Langhammer (Polívka) – Šidlík (C), Šulák, Košťálek, Houfek, Knot, Štencel, Běhal – Chlapík, Volek, Tomeček – Slováček, Zadražil, Hudeček – Vrána, Soumelidis, Simon – Sedláček, Matějček, Procházka.
Dánsko U18: Hansen (27. Sorensen) – Uldall, Illemann, Loye, Hertzberg, Lindhoj, Larsen, Povlsen – Eller, Bjorkstrand, Lauridsen (C) – Aagaard, Asperup, Kristensen – Vedel, Korsgaard, Zorko – Brodersen, Gade, Mortensen – Frederiksen.

 
Aktuálně na webu
Junioři dotahovali Šumperk, na body to však nestačilo

Junioři dotahovali Šumperk, na body to však nestačilo

(neděle 26.9.) Š U M P E R K - Havlíčkobrodští junioři se poprvé postavili soupeři z východní skupiny. Zápas v...

 
První domácí prohra, Kotlinu vyloupily Klatovy

První domácí prohra, Kotlinu vyloupily Klatovy

(sobota 25.9.) Havlíčkobrodští hráči nastoupili ke druhému domácímu zápasu letošní sezony. Bruslaři se dvakrát...

 
Dorost dostal lekci od Slavie

Dorost dostal lekci od Slavie

(sobota 25.9.) Havlíčkobrodští dorostenci se po vydařeném představení v Praze představili na domácí půdě. Soubor...

 
Druhý zápas doma! Odolá Kotlina Klatovům?

Druhý zápas doma! Odolá Kotlina Klatovům?

(pátek 24.9.) Havlíčkův Brod čeká další domácí zápas. Bruslaři mohou proti Klatovům navléci druhý korálek na...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv