17. 9. 2021 | Ladislav Vácha

Patrik Vacík: Potkat na ledě Endyho? Splnilo by se mi přání!

Naskočil do přípravných zápasů proti Velkému Meziříčí a rozhodně nezklamal! Patrik Vacík tak navázal na svého bratra Dominika a stejně jako on by se rád dočkal startů za A-mužstvo v mistrovských utkáních. Ve skvělém světle se ukázal hlavně ve druhém zápasu, když se blýskl hned dvěma gólovými asistencemi! „Jestli mě trenér postaví do sestavy, tak za to budu hodně rád. Moc se na to těším,“ přiznává devatenáctiletý útočník před domácím duelem s Řisuty.

Poslední přípravný zápas ve Velkém Meziříčí jsme vyhráli 5:1. Jak zápas hodnotíš?
Byl to určitě dobrý zápas. Skvělá generálka na první mistrák. Myslím si, že náš výkon gradoval a ve třetí třetině jsme to vyjádřili i gólově.

První třetina nebyla z naší strany špatná, ale přišlo mi, že jsme se trápili v koncovce. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale nedařilo se nám je proměňovat. Jak jsi to viděl ty?
Souhlasím, měli jsme hodně šancí. Koncovka nás hodně trápí, musíme to zlepšit. Jak jsem říkal, ve třetí třetině se to zlepšilo a už to tam padalo.

Podílel ses na dvou brankách, když sis připsal dvě asistence. Jak jsi viděl oba gólové momenty?
Při prvním gólu jsem to hodil Čermisovi, ten našel Luboše a ten vymíchal brankáře. Při druhém gólu nahodil Najmič puk, já jsem ho dojel a nahrál Vořechovi před bránu.

Trenér před třetí třetinou stáhl hru na tři útoky. Cítil ses pak víc v tempu?
Myslím si, že nás to oživilo. Všichni jsme se dostali víc do tempa a hned jsme hráli o sto procent líp.

Ty jsi zvyklý hrát za juniorku. V chlapech je to asi trochu jiný hokej...
V juniorce je to víc ulítanější, zatímco tady je to víc o taktice. A hlavně se tady každá chyba trestá. Je to tak úplně něco jiného.


Za áčko v minulosti hrál tvůj brácha Dominik. Bavili jste se o tom a snažil se ti třeba dát i nějaké cenné rady?
Brácha mi popřál hodně štěstí a určitě mi celou dobu držel palce. Určitě mi to pomohlo.

Byl se na tebe ve Velkém Meziříčí někdo podívat?
Měl jsem tam taťku a myslím si, že jsem splnil jeho přání, protože se mi nějaké bodíky povedlo udělat.

Soupeř byl hodně nepříjemný, silový v osobních soubojích. Navíc se hrálo na hodně malém hřišti. Jak jsi to vnímal?
Hrálo se na malém ledě, bylo tam hodně soubojů u mantinelů. Je to tam trošku tvrdší a na všechno je méně času.

Soupeř určitě nepůsobil odevzdaně a i za nepříznivého stavu si vytvářel velké šance. V tu chvíli nás hodně podržel v bráně Méďa, souhlasíš?
Určitě, Méďa chytal skvěle.

Jak tě přijali kluci v kabině?
Kluci mě přijali dobře. Je tady skvělá parta a pořád se dělají v kabině nějaké srandičky. To do každého správného týmu patří. Věřím, že máme šanci na postup.


Jak se těšíš na začátek sezony? Hned v prvním kole přivítáme doma Řisuty...
Jestli mě trenér postaví do sestavy, tak za to budu hodně rád. Moc se na to těším. Jsem zvědavý, jak budou Řisuty hrát.

Hned ve druhém kole se vydáme do Tábora, to bude určitě velká prověrka. Navíc proti nám bude hrát Lukáš Endál a dá se očekávat i slušná divácká kulisa. Jak se na to těšíš?
Už od dorostu jsem si přál, abych se s Endym někdy na ledě potkal. Byl bych za to moc rád, bylo by to takové moje splněné přání.

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři