25. 11. 2018 | Dominik Adam

Pavel Vaňous: Nesesypali jsme se a šli jsme si pro body!

Havlíčkobrodská juniorka se přes dva měsíce trápila, jelikož od zápasu v Mladé Boleslavi (20. září), kdy vyhrála po prodloužení, až do posledního zápasu základní části nevyhrála. Po tomto utkání pověděl útočník Pavel Vaňous, který má na svém kontě 9 bodů (3+6), jak se těší na další část sezony a na zápas s Karlovými Vary, kde hraje bývalý brodský útočník Tomáš Křehlík. „S Tomášem jsem v kontaktu, vždycky si po zápase napíšeme. Psal mi, že se na nás těší. U mantinelu si na Křehlu počkáme a uvidíme, jak se s tím popere,“ smál se bojovný forvard.

Pavle, po dlouhé době době jste konečně vyhráli. Jak zápas s Mladou Boleslaví hodnotíš?
Zápas hodnotím kladně, konečně se nám podařilo vyhrát. Sice jsme dostali po dvou minutách hry gól, ale nesesypali jsme se a šli jsme si pro body. Následně dokonali obrat.

Ty jsi dal vyrovnávací branku. Jak jsi celou situaci viděl?
Měli jsme přesilovku, ve které jsme dostali pokyn střílet. Vyhráli jsme buly, Jirka Hromádka vybojoval kotouč a poslal jej na beky. Dvořka vyslal parádní střelu, kterou jsem poté dorazil do prázdné branky.

Poté jsme dali další branku, a to z přečíslení dva na jednoho, které jsi jel s Tomášem Kulhánkem. Věděl jsi, že budeš nahrávat, nebo jsi chtěl vystřelit?
Přiznám se, že jsem chtěl zkusit kličku, ale Kulhyho jsem viděl, tak jsem mu to poslal a on se nemýlil.

Pavel Vaňous zaznamenal v utkání 2 body (1+1)!

Jak jste si sedli s klukama, se kterými hraješ v lajně?
Myslím si, že výborně, dobře se doplňujeme. S Jirkou Hromádkou si vypomáháme, jelikož jsem já hrál centra a teď on, tak já pomůžu jemu a on mně.

Do Havlíčkova Brodu přišel Jiří Marek, který působil v Jihlavě a s vámi teď trénuje. Znáš ho?
Minulou sezonu se přišel podívat na pár zápasů, ale až teď jsem ho pořádně poznal. Je to fajn kluk a doufám, že do týmu dobře zapadne.

Máme za sebou základní část, nyní nás čekají další boje. Myslíš si, že udržíme extraligu, ba dokonce se porveme i o play off?
Konečně nám skončila skupina smrti, protože jsme ve skupině měli těžké týmy. S klukama se těšíme na druhou část, protože tam budou jiné celky. Pevně věřím, že extraligu udržíme.

V další části sehrajeme utkání s Karlovými Vary, kde působí Tomáš Křehlík. Chystáte na něj něco s klukama?
S Tomášem jsem v kontaktu, vždycky si po zápase napíšeme. Psal mi, že se na nás těší. U mantinelu si na Křehlu počkáme a uvidíme, jak se s tím popere. (směje se)

Od začátku sezony se vyměnili trenéři. Jaké je to pro vás a jaká je atmosféra v kabině?
To se těžko hodnotí. Týden jsme měli jiné trenéry, kteří nás učili jiný systém hry. Na dva zápasy jsme měli opět pana Cachnína s panem Čelanským. Snažíme se dál hrát svoji hru.

V minulém týdnu jsme sehráli dobré utkání proti Liberci, který otočil vývoj až ve třetí třetině. Věřil jsi po dvou periodách, že zápas vyhrajeme?
Po dvou třetinách jsme vedli 4:2. Na začátku třetí části jsme dostali špatný gól. Po každé brance jsme se sesypali a přestali hrát. Teď to byl jiný zápas, ve kterém nám šlo štěstí naproti.

Jak hodnotíš výkony brankáře Daniela Krále?
Králíkovi musím velice poděkovat, jelikož se s tím popasoval výborně. Tři desetiny do konce zápasu tam udělal zákrok, který rozhodl zápas. Díky němu jsme vyhráli.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner