21. 5. 2024 | Milan Sochor

Petr Novák zná svého asistenta. Realizační tým A-mužstva posílí Antonín Nečas

Před měsícem jsme vám představovali nového hlavního kouče A-týmu Petra Nováka. Nyní už víme, kdo ho v trenérském štábu doplní. Novým asistentem se stává Antonín Nečas. (Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz)

Antonín Nečas je havlíčkobrodským rodákem, už v žákovském věku ovšem odešel jako hráč do Jihlavy. Tam bývalý obránce strávil zbytek mládežnických let a vybojoval si místo i v sestavě A-týmu, který tehdy hrál ještě v nejvyšší tuzemské soutěži. Jednu sezonu vyrazil sbírat zkušenosti do USA, vyzkoušel si také hokej v Německu a na Slovensku. Pak se přesunul do druholigových Benátek nad Jizerou, se kterými spojil značnou část svého života.

Po konci hráčské kariéry totiž právě v Benátkách nad Jizerou odstartoval tu trenérskou a vydržel zde 17 sezon v řadě. Zažil postup do první ligy, všechny prvoligové sezony i následný sestup. Pracoval po boku hlavních trenérů, kteří se později objevili v extralize – včetně Filipa Pešána, a trénoval spoustu hráčů, kteří se posunuli do velkého hokeje. Minulý rok se z rodinných důvodů vrátil do Havlíčkova Brodu.

V Kotlině i díky novému vedení hned přiložil ruku k dílu. Stal se asistentem trenéra Miroslava Třetiny u devátých tříd a Lukáši Burešovi pomáhal v rozvoji u dorostu, se kterým se dostali až do semifinále. U obou mládežnických kategorií zůstává i nadále, nyní se jedenapadesátiletý kouč navíc připojuje coby asistent k havlíčkobrodskému A-týmu.

„Hledali jsme asistenta nejdříve z klubu, a potom jsme se chtěli podívat po nějakém zvenčí. Nakonec jsme rádi, že naši nabídku přijal právě Tonda Nečas. Je to skvělý trenér s obrovskými zkušenostmi a hlavně naše A-mužstvo pozorně sledoval celou minulou sezonu, takže kluky dobře zná, což je obrovská výhoda. Jak sám řekl, chce pomoct klubu a hokej je jeho život, a proto pro něj není problém působit u tří kategorií zároveň,“ prozrazuje nejvyšší představitel klubu Miroslav Třetina.

Antonín Nečas působil uplynulou sezonu v Kotlině jako asistent trenéra u devátých tříd a u dorostu
(Foto: Luboš Vácha)

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu