26. 2. 2019 | Ladislav Vácha

Play off si vždy užíváme, přiznává Novák. Zranění ho neomezuje!

Čtyřiadvacetiletý brankář Čeněk Novák si při domácím utkání s Opavou natáhl vazy v koleni a zranění ho vyřadilo na tři zápasy ze hry. Čenda už je ale zpět a znovu chytá ve velké pohodě! V domácí bitvě s David Servisem inkasoval jen jednou, což zopakoval i v Pelhřimově. Výrazně tak přispěl ke skalpu Medvědů, které Bruslaři zdolali 10:5. Teď už vyhlíží domácí bitvu s Pískem, která rozhodne o celkovém umístění Cachnínovy družiny v základní části. „Do zápasu musíme jít s tím, že Písek porazíme. Musíme si dát hlavně pozor vzadu, protože soupeř má v útoku šikovné kluky,“ upozorňuje jednička Havlíčkova Brodu.

Čendo, v Pelhřimově jsme vyhráli vysoko 10:5. Jak jsi zápas ze svého pohledu viděl?
Jeli jsme si tam hlavně pro tři body, to jsme splnili. Myslím si, že zápas rozhodla už první třetina. Za čtyři minuty jsme dali soupeři tři góly a pak už se to spíš dohrávalo. Dávali jsme si pozor, abychom se nezranili.

Jak těžké je pro gólmana chytat za takhle vysokého vedení? Přišlo mi, že když tě vystřídal Dráček, tak se kluci tlačili hodně dopředu a Pelhřimov pak hrozil z nebezpečných úniků...
Moc střel na něj sice nešlo, ale tím je to podle mě těžší. Gólman to má těžké, když se všichni ženou dopředu a dozadu se nevrací skoro nikdo. Vedli jsme 10:2 a pak se není čemu divit, že to nakonec skončilo 10:5. Kdybychom hráli celý zápas stejně jako v první třetině, mohlo to skončit třeba 15:2 pro nás. Za takového stavu se ale těžko hraje naplno.

Ten den jsi měl zrovna narozeniny. Vysoká výhra 10:5, zisk tří bodů a jistota 1. místa ve skupině, to je asi krásný dárek...
Určitě ano, samozřejmě jsem za to rád. Řekl bych, že ještě pár kol zpátky moc lidí nevěřilo, že bychom nakonec mohli skončit první. Ceníme si toho. Ve středu se ještě rozhodne o tom, jestli se dostaneme před Šumperk a budeme první v obou skupinách. Bylo by to pro nás určitě super, protože bychom pokaždé začínali doma.

Bilance Čeňka Nováka? Průměr obdržených branek 2,47 a úspěšnost zákroků 91,49 %.

Před Šumperk se dostaneme v případě, že proti Písku získáme alespoň dva body. Soupeře ale rozhodně nemůžeme podcenit, protože v minulém utkání na ledě Kotliny nás nachytal a vyhrál 6:3. Na co bychom si měli dát největší pozor?
Nemůžeme nijak kalkulovat. Do zápasu musíme jít s tím, že Písek porazíme. Jakým to bude rozdílem, to už je celkem jedno. Musíme si dát hlavně pozor vzadu, protože soupeř má v útoku šikovné kluky. Myslím si, že obrana ale Písku docela hoří.

Bude to poslední zápas základní části a generálka na play off. Určitě by bylo skvělé, kdybychom se na vyřazovací boje naladili ziskem tří bodů...
Myslím si, že dobrý zápas s Pískem by nás mohl před play off nakopnout.

Už v sobotu zahájíme play off, ve čtvrtfinále nás čeká Kopřivnice. Na ledě Tatry jsme sice prohráli po prodloužení, ale vzhledem k parádní formě Hodonína a Valašského Meziříčí je to pro nás nejpřijatelnější soupeř, souhlasíš?
Myslím si, že jo. Kopřivnici nechci podceňovat a říkat, že z těch čtyř soupeřů je nejslabší. Dařilo se nám i proti Hodonínu. Myslím si, že v Kopřivnici soupeři skvěle zachytal gólman. Podle mě bychom tam jinak získali tři body. Uvidíme, s čím na nás Kopřivnice vyrukuje. Věřím, že my budeme dobře připravení.

V poslední době jsi laboroval se zraněním. Jsi už úplně fit, nebo tě to ještě trochu omezuje?
Měl jsem natažené vazy v koleni, ale už mě to neomezuje. Pořád jsem to konzultoval s Pertlíkem (týmový lékař – pozn. red.) a říkal mi, že zhoršit si to nemůžu, i když mě to bude bolet. Trochu to bolí, ale už to moc nevnímám. Pro všechny případy jsou na to připravené nějaké injekce.

Tým bude na Čendu ve vyřazovacích bojích znovu hodně spoléhat.

V play off pro nás může být určitě výhodou to, že jsme nasbírali v minulých sezonách hodně zkušeností. Dvakrát za sebou nám postup utekl jen o vlásek...
Náš tým se moc nezměnil. Věřím, že kluci po třech předchozích sezonách už dobře vědí, do čeho jdou. Play off si vždycky užíváme, je to úplně jiná soutěž než základní část. V základní části se snažíme co nejlépe připravit na play off, abychom do něj vyjeli v co nejlepší formě.

Víš už teď, jestli budete mít na play off s Márou Zapletalem nějakou speciální přípravu, třeba na videu?
To asi není úplně otázka na mě, ale na Máru. S Márou jsem ještě v play off nikdy nebyl. Video s ním máme celou sezonu a určitě si budeme ukazovat, jak hraje Kopřivnice přesilovky a tak podobně.

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři