20. 9. 2022 | Ladislav Vácha

Po prvním nájezdu jsem se naštval a zavřel jsem to, směje se brankář juniorky Filip Sigmund

Junioři se v neděli silného Havířova nezalekli a po velmi dobrém výkonu získali důležité dva body za vítězství 2:1 po samostatných nájezdech! Velký podíl na havlíčkobrodském triumfu měl brankář Filip Sigmund, který si připsal 26 úspěšných zákroků a inkasoval jen jednou. Navíc svůj tým hodně podržel při penaltové loterii, když zlikvidoval pět ze šesti havířovských pokusů! „Bylo to docela vyrovnané, ale přišlo mi, že ve třetí třetině a v prodloužení jsme měli navrch. Myslím si, že jsme mohli rozhodnout už ve třetí třetině a urvat všechny tři body,“ odhaluje jedinou kaňku na povedeném utkání sedmnáctiletý gólman. (Foto: Martin Voltr)

Junioři měli před sebou hned v prvním mistrovském zápase velkou výzvu. Do Kotliny přijel Havířov, který v minulé sezoně sestoupil z extraligy. Parta z Kotliny se však nezalekla, počínala si dostatečně sebevědomě a došla si pro dva body za výhru 2:1 po samostatných nájezdech. „Zápas hodnotím kladně, protože jsme vyhráli. Bylo to docela vyrovnané, ale přišlo mi, že ve třetí třetině a v prodloužení jsme měli navrch. Myslím si, že jsme mohli rozhodnout už ve třetí třetině a urvat všechny tři body,“ ohlíží se za povedenou bitvou brankář Filip Sigmund.

Mladí Bruslaři vyhráli úvodní dvacetiminutovku, když se po hezké akci prosadil kapitán Martin Zych. Slezané vyrovnali ve 24. minutě zásluhou přesné trefy Adama Middletona, který skóroval střelou ze strany. A gólmanská jednička Havlíčkova Brodu neměla úplně čisté svědomí. „Určitě se s tím dalo něco dělat. Udělal jsem špatný revers, puk jsem místo tkaničkou trefil bruslí a pak tam je ta mezírka docela velká,“ sype si popel na hlavu.

Napínavou bitvu musely rozseknout až samostatné nájezdy. Penaltovou loterii začal lépe soupeř, který byl po první sérii dlouho o úspěšný pokus napřed. Havíře poslal do vedení Jakub Plevka. „Byl jsem trochu naštvaný, protože při prvním nájezdu jsem úplně odkryl levou stranu brány. Zrovna jel levák, tak jsem čekal, že půjde do bekhendu a bude mě chtít objet nebo vystřelit pod vyrážečku. To se nakonec nestalo. Pak jsem se naštval a zavřel jsem to,“ usmívá se Sigmund.

(Foto: Martin Voltr)

První výhra a cenné dva body do tabulky, to je pro družinu trenéra Václava Adama na startu nového soutěžního ročníku příjemná vzpruha. Bojovnému týmu to dodá do dalších duelů ještě více sebevědomí. „Určitě nám to pomůže. Teď nás doma čekají dva zápasy se Salzburkem, což je těžký soupeř,“ vyhlíží strážce brodské svatyně víkendové zápasy s rakouským sokem, který z pěti odehraných utkání čtyřikrát slavil výhru a jen jednou padl.

Odchovanec Jihlavy je v juniorce Bruslařů novou tváří, v předešlých sezonách chytal za dorost mateřské Dukly. A ptáte se, jak se mu v Kotlině líbí? „Je to tady dobré. Některé kluky jsem znal už z VTMek nebo z dorostu, když jsem tady byl na try-out. Řekl bych, že je tady úplně v pohodě parta,“ pochvaluje si dobrý koletiv, na kterém si trenéři i hráči každoročně hodně zakládají.

Nejstarší mládežnické kategorie Havlíčkova Brodu se těší pravidelné podpoře fanouškovské skupiny Young Patriots, jejíž členové nechybí snad na žádném domácím utkání. Mladí fanoušci vytvářejí skvělou atmosféru a hráčům pravidelně připravují pozápasové děkovačky. „Při hře se na to snažím moc nereagovat, aby mě to nějak nerozhodilo. Je to ale určitě fajn pocit,“ sklání pomyslný klobouk před brodskými příznivci, jimž ve vítězné euforii poděkoval přímo na ledě poctivou rybičkou.