17. 2. 2016 | Ladislav Vácha

Pojeďte na derby! Brod zkusí na konci základní části uhasit Plameny

Velký hokejový svátek je tady! Havlíčkobrodští hokejisté uzavřou základní část stylově nejprestižnější bitvou, v sobotu 20. února je od 17:30 čeká derby Vysočiny na ledě Žďáru nad Sázavou! Oba týmy od sebe v tabulce dělí jediný bodík, přičemž lépe jsou na tom sedmí Bruslaři, kteří minulý vzájemný zápas vyhráli v Kotlině těsně 3:2. Nenechte si velmi atraktivní souboj dvou krajských rivalů ujít a zúčastněte se vlakového výjezdu!

SKLH Žďár nad Sázavou

Založení klubu: 1938
Stadion: Zimní stadion Na Bouchalkách (kapacita 3 500 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hokejzr.cz
Umístění v poslední sezóně: 7. místo po ZČ, čtvrtfinále play-off (porážka s Táborem 0:3 na zápasy)
Trenér: Martin Sobotka

Sestava z posledního utkání: Sláma (Blažíček) – Beneš, Půža, Pleva, Lojek, L. Střecha, Rašner – Kunstrmüller, Kaňka, Štepánek, Krupka, D. Vítek, Kovářů, Bureš, T. Střecha, Březina, Gregar
__________________________________________________________________________________

SKLH Žďár nad Sázavou x BK Havlíčkův Brod

15-3-4-11 bilance 17-2-1-13
8., 55 bodů umístění 7., 56 bodů
147:111 skóre 126:109
12:3 (Děčín, doma) nejvyšší výhra 13:4 (Bílina, venku)
3:9 (Řisuty, doma) nejvyšší prohra 1:11 (Písek, venku)
Petr Štěpánek – 47 bodů (28+19) nejproduktivnější hráč Lukáš Endál – 49 bodů (23+26)
Petr Štěpánek – 28 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál – 23 gólů
Michal Kaňka
Luboš Kunstmüller – 20 asistencí
nejlepší nahrávač Lukáš Endál
Jevgenij Kondratěv – 26 asistencí
Pavel Staněk – 21 bodů (1+20) nejproduktivnější obránce David Vala – 17 bodů (3+14)
Jiří Sláma 3,00 (20 zápasů)
Robin Blažíček 3,51 (17 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,75 (23 zápasů)
Jiří Zvolánek 4,34 (7 zápasů)

Vládcem brankoviště Žďáru nad Sázavou je sedmadvacetiletý brankář Jiří Sláma.
(Foto: René Rámiš, hokejzr.cz)

Plameny mají dobrou formu, válí hlavně v ofenzivě

Žďár nad Sázavou měl poměrně povedený vstup do sezony, když z úvodních pěti kol čtyřikrát bodoval a třikrát vyhrál. Naprázdno vyšel po těsné porážce jen z domácí bitvy s Klatovy, bod si přivezl z Děčína a poradil si s Bílinou, Trutnovem i Nymburkem. Ale potom? Katastrofa! V následujících sedmi utkáních Plameny sice narazily na silné soupeře, ale do tabulky si připsaly jen tři body, když doma rozstříleli Sokolov. Vedení klubu okamžitě zareagovalo a do týmu přivedlo bývalého legendárního obránce a havlíčkobrodského odchovance Jaroslava Benáka, který se stal asistentem trenéra a měl pomoci zlepšit defenzivu. To se povedlo a následovalo prudké zlepšení, v současné době hraje Sobotkova družina ve velké pohodě. Z předcházejících patnácti zápasů nebodovala jen dvakrát a naposledy smetla venku Jindřichův Hradec suverénně 11:3.

V brankovišti je zátěž rovnoměrně rozložena mezi dva kvalitní gólmany. Jedničkou je sedmadvacetiletý Jiří Sláma, který odchytal dvacet duelů. Záda mu kryje o necelý rok starší Robin Blažíček, jenž má na kontě o tři starty méně a zahrál si první derby v Havlíčkově Brodě. Z obránců nejvíce podporují defenzivu zkušení zadáci Pavel Staněk (1+20), Martin Pleva (8+5) a bývalý Rebel Petr Beneš (2+10). Velmi dobře si vedou i Adam Rašner (3+7) a velká posila Martin Lojek (3+4), který si zahrál i NHL. V ofenzivě hraje první housle hned pětice útočníků, Petr Štěpánek (28+19), nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec týmu, Michal Kaňka (18+20), Tomáš Střecha (18+17), Luboš Kunstmüller (13+20) a David Vítek (14+16), jež nasbírali 30 a více bodů.

Skvadra z Vysočiny si naposledy zastřílela u Vajgaru, kterému nasázela 11 branek. „Nepovedl se nám začátek utkání, dělali jsme spoustu chyb a klidně jsme mohli první třetinu 3:1 prohrát. Nevím, jestli si někteří hráči chtěli proti relativně slabšímu soupeři něco dokazovat a dělali tam ty zbytečné kličky navíc, ale díky tomu, že nás podržel gólman Sláma a soupeř selhal v koncovce, tak to dobře dopadlo,“ zlobil se trenér Martin Sobotka. „Od druhé třetiny už to bylo lepší, soupeře jsme přehrávali a vycházela nám produktivita. Uhráli jsme povinné vítězství a za to jsem rád. Jinak ale na Havlíčkův Brod by dnešní výkon nestačil, tam se budeme muset zlepšit ve všech činnostech, pokud chceme uspět,“ má jasno lodivod Plamenů.

Soupiska Žďáru nad Sázavou

Nejproduktivnějším obráncem Plamenů je třiatřicetiletý Pavel Staněk.

Plameny nedopustily překvapení a vypálily poslední Vajgar

Hosté zahájili utkání znamenitě a šli do vedení, když se hezkou švihovkou prosadil David Březina. Jindřichův Hradec se s tím nehodlal smířit a vyrovnal zásluhou Jiřího Severy, v poslední době svého nejlepšího hráče. Plameny ale překlopily pomyslné misky vah zpět na svou stranu, když se díky aktivnímu forčekinku prosadil znovu David Březina a ve 20. minutě upravil ve vlastním oslabení na 1:3 David Vítek. Žďár nad Sázavou ještě více uklidnil při přesilovce Martin Lojek, ale jiskřičku naděje vykřesal opět Jiří Severa.

Hosté ale definitivně rozhodli o svém triumfu, když se postupně zapsali do střelecké listiny Luboš Kunstmüller, Petr Štěpánek a David Březina, jenž završil hattrick. Jiří Severa sice opět zaúřadoval a na začátku třetí periody připravil branku pro Martina Brabce, jenže Petr Štěpánek, dvěma trefami Tomáš Střecha a David Vítek uzavřeli na konečných 3:11.

znak týmu 3 – 11 znak týmu

Branky a nahrávky: 14. Severa (Voříšek), 33. Severa (Voříšek, Brabec), 45. Brabec (Severa, Voříšek) – 8. Březina (Rašner), 17. Březina (D. Vítek, Kovářů), 20. D. Vítek (Gregar, L. Střecha), 22. Lojek (Březina, D. Vítek), 34. Kunstmüller (L. Střecha), 35. Štěpánek (Kaňka, Kunstmüller), 36. Březina, 50. Štěpánek (Kunstmüller, Březina), 51. T. Střecha (Gregar), 58. T. Střecha (Gregar), 58. Vítek (Kaňka, Štěpánek). Rozhodčí: Vokřál – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na bránu: 32:30. Diváci: 268. Třetiny: 1:3, 1:4, 1:4. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:7, 3:7, 3:11.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš (od 35. Marek) – Pípal, Straka, Kadlec, Břečka, Matula, Matoušek, Port – Brabec, Voříšek, Košťál, Severa, Heřmánek, Marcilis, Nestrašil, D. Kohút, Šesták

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Blažíček) – Beneš, Půža, Pleva, Lojek, L. Střecha, Rašner – Kunstrmüller, Kaňka, Štepánek, Krupka, D. Vítek, Kovářů, Bureš, T. Střecha, Březina, Gregar

Minulé zápasy Plamenů

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Klášterec nad Ohří 7:4
HC Lední Medvědi Pelhřimov – SKLH Žďár nad Sázavou 4:3
HC Kobra Praha – SKLH Žďár nad Sázavou 4:2
SKLH Žďár nad Sázavou – IHC Písek 2:1
KLH Vajgar Jindřichův Hradec – SKLH Žďár nad Sázavou 3:11

Kanadskému bodování Plamenů kraluje exbrodský útočník Petr Štěpánek.

Brod začne play-off doma, vyzve Písek nebo Nymburk

Karty jsou před posledním zápasem základní části rozdány jasně. Havlíčkův Brod už neskončí hůř než na osmém místě, z čehož vyplývá, že předkolo play-off začne v domácím prostředí. Jde už jen o to, na jakého soupeře narazí. Ve hře jsou už jen dvě varianty, Nymburk a Písek. Vypadá to, že Středočeši s největší pravděpodobností devátou pozici udrží. Doma totiž přivítají Děčín a k jistotě jim stačí jakýkoliv bodový zisk. Soubor od řeky Otavy to má o poznání těžší, protože musí za všechny tři body vyloupit první Kolín a doufat, že Děčín si odveze všechny tři body z Nymburku. Pokud tak Bruslaři skončí sedmí, zřejmě na ně připadne Písek, když osmí, tak Nymburk. Předkolo play-off se hraje na dva vítězné zápasy.

„Myslím si, že proti Vrchlabí to bylo hlavně o nás. I když jsme vedli po první třetině 2:0, tak jsme nebyli vůbec v zápasu, hlavně emocemi. Ještě nás mohla nastartovat přesilovka pět na tři, kdybychom dali gól na 3:0, tak věřím, že bychom vyhráli. Už po první třetině jsme si to ale nezasloužili, cítili jsme, že zápas ztrácíme,“ zlobil se po minulé domácí porážce brodský hlavní kouč Aleš Totter. „Pozitivem je to, že díky ostatním výsledkům budeme začínat předkolo play-off doma a nenarazíme v něm na Žďár nad Sázavou. Budeme hrát buď s Pískem, nebo s Nymburkem,“ dodal důležitou informaci.

Gólman Čeněk Novák v minulém derby podal skvělý výkon. Zazáří i Na Bouchalkách?

Broďáci neudrželi dvoubrankový náskok a doma podlehli Vrchlabí

Domácím se první dvacetiminutovka povedla, když se ujali dvoubrankového vedení. V 8. minutě David Kozlík adresoval chirurgicky přesný pas na pravé křídlo Petru Kuchtovi, který si najel do prostoru kruhu a svižnou ranou propálil gólmana Jelínka. Netrvalo dlouho a v havlíčkobrodském táboře bylo ještě veseleji. Miroslav Duben našel při přesilovce na okraji kruhů Lukáše Endála, jehož dělovka se zastavila až v síti za Jelínkovými zády.

Vrchlabí po přestávce zlepšilo svou produktivitu a protrhlo při přesilovce své střelecké trápení, když skrytou ranou z prostoru kruhů skóroval Patrik Maďar. Radost v početném kotli fanoušků Stadionu ani ještě nestihla utichnout a bylo vyrovnáno, když zblízka propasíroval hrací předmět do sítě mladík Tadeáš Hejda. O vítězství hostů nakonec rozhodla úvodní minuta třetí periody, v níž se po nahrávce Martina Filipa trefil bekhendem Patrik Maďar. Domácím nepomohla ani dlouhá přesilovka po likvidačním faulu Martina Klementa na Tomáše Ludvíka, led tak opouštěli s prázdnou.

znak týmu 2 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Kuchta (Kozlík, F. Beneš), 14. Endál (Duben, Kondratěv) – 34. Maďar (Klement, Filip), 36. Hejda (Urban, Šimoníček), 41. Maďar (Filip). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný - Ondřej Polák, Lukáš Rampír. Vyloučení: 4:7, navíc Vala 10 min. OT [ZHK] - Klement TH [ZHK]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 620. Třetiny: 2:0, 0:2, 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Zvolánek) – T. Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Vala, Duben "A", Kořínek, Lacina – Ludvík, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Vlasov, Kondratěv – Hlídek, Cejpek, Pejchal

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Klement, Lenoch, Jebavý, Kadavý, Jandejsek, Hejda, Chleborád – Maďar "A", Filip "C", Šťastný – Matějka, Urban, Šimoníček – Oppelt, Jirků, Bláha "A" – Srnský, Vacek

Lukáš Endál: Doufám, že fanoušci přijedou v hojném počtu

„Musíme teď dobře přistoupit k derby a zvládnout ho. Musíme do něj jít s čistou hlavou a hrát trochu jinak než proti Vrchlabí. Hlavně víc agresivněji, abychom byli dobře připravení na play-off. Co se týče soupeře pro předkolo play-off, vždy se ti proti někomu hraje líp a proti někomu hůř, ale takhle nad tím nesmíme přemýšlet. Věřím, že se vrátíme k naší hře, která nás zdobila při dlouhé vítězné sérii. Doufám, že naši fanoušci přijedou v hojném počtu i na derby a na play-off jich přijde ještě o něco víc,“ přeje si zkušený útočník Lukáš Endál.

Pojeďte na derby i vy, pořádá se vlakový výjezd!

Fanoušci Havlíčkova Brodu pořádají do Žďáru nad Sázavou výjezd vlakem, kterého se můžete zúčastnit i vy! Sraz je v sobotu 20. února v 15:30 na nádraží v Havlíčkově Brodě, po příjezdu do Žďáru nad Sázavou bude následovat pochod městem až na zimní stadion.

UŽ SE TO BLÍŽÍ! 3:) Tuto sobotu nás čeká poslední zápas základní části, ve kterém se bude rozhodovat o soupeři do...

Zveřejnil(a) Rebel Hearts dne 15. únor 2016

Plameny dvakrát vyrovnaly, ale na Přidalovu trefu už neodpověděly

Začátek prestižního derby Vysočiny se odvíjel jednoznačně podle žďárského scénáře a nebýt fantasticky chytajícího brankáře Nováka, hosté by v zaplněné Kotlině vedli. Takhle se muselo čekat na úvodní branku až do začátku třetí periody, kdy Plameny vyrobily obrovskou chybu v rozehrávce a pohotový Lukáš Endál ji nelítostně potrestal. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Hosté sehráli nádhernou akci na jeden dotek a Luboš Kunstmüller, jenž dříve působil právě v Havlíčkově Brodě, se zblízka nemýlil. Přetlačovaná pokračovala dál a znovu v tom měl prsty Lukáš Endál, po jehož excelentní nahrávce zametl puk z bezprostřední blízkosti do sítě Miroslav Třetina.

Netrvalo dlouho a v Kotlině znovu platil nerozhodný stav, když se hostům nabídla hra v početní převaze, kterou dokázali využít. Petr Beneš si vybruslil do prostoru levého kruhu a narýsoval lahůdkový pas před brankoviště na Michala Kaňku, jemuž stačilo jen dobře nastavit hůl a poslat tak puk za záda bezmocného gólmana Nováka. Když už to vypadalo na prodloužení, tak od modré čáry vypálil Josef Kolda, brankář Blažíček vyrazil puk před sebe a vítězný gól Bruslařů obstaral z bleskové dorážky Patrik Přidal.

znak týmu 3 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 41. Endál (Třetina, Vala), 51. Třetina (Endál, Přidal), 57. Přidal (Kolda, Endál) – 43. Kunstmüller (P. Beneš, Kaňka), 56. Kaňka (P. Beneš). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Michal Laczko, Michal Tasch. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1053. Třetiny: 0:0, 0:0, 3:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Dusík) – Lacina, Duben "A", Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Pecen, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Jelínek, Ludvík – Hlídek, Cejpek, Abbrent

SKLH Žďár nad Sázavou: Blažíček (Sláma) – Beneš, P. Staněk "A", Pleva "A", L. Střecha, Smejkal "C", Rašner, M. Vítek – Kunstmüller, Kaňka, Krupka, Březina, P. Štěpánek, Kovářů, D. Vítek, Bureš, T. Střecha, Hron, Gregar

Postavení v tabulce

Žďár nad Sázavou má ještě o co hrát, protože stále nemá jisté, že bude začínat předkolo play-off na svém ledě. Pokud by Bruslařům podlehl v základní hrací době a devátý Nymburk vyhrál za plný bodový zisk, tak by spadl na 9. místo. Ke stoprocentní jistotě umístění na nejhůře osmé příčce Plameny musí získat proti Havlíčkovu Brodu alespoň bod, potom už se na výsledek Nymburku nemusí vůbec ohlížet. Na druhou stranu, pokud svého krajského rivala zdolají, a to i v prodloužení nebo samostatných nájezdech, vyhoupnou se před něj na 7. pozici.

Havlíčkův Brod dosud získal o jediný bodík víc než Žďár nad Sázavou, ale právě díky němu má začátek předkola play-off na svém ledě už zajištěný. Karty jsou tak rozdány jasně. Pokud Totterova parta získá alespoň bod, sedmé místo tabulky už jí díky lepšímu vzájemnému zápasu Plameny nevezmou.