24. 11. 2012 | Ladislav Vácha

Pokazili jsme si to sami, říká po kruté porážce Jan Krajcigr

Hezky rozjetý večer s hodně hořkým závěrem za sebou mají starší dorostenci Havlíčkova Brodu. V oboustranně vyrovnané partii s Pardubicemi, proti nimž se mladí Rebelové prezentovali kvalitním výkonem, sahali po bodovém zisku, který by pro ně v současné situaci měl hodnotu zlata. Radost, jež byla hodně blízko, však 9 sekund před koncem pokazil domácímu souboru Filip Kuťák, který pár okamžiků před závěrečným hvizdem skóroval z dorážky. Při pozápasových ohlasech bylo znát velké zklamání i na Janu Krajcigrovi, šestnáctiletém obránci, který se však k hodnocení zápasu postavil jako profesionál a hovořil velmi objektivně.

Jak bys na začátek zhodnotil zápas?
Pokazili jsme si to sami, když jsme dostali góly ve čtyřicáté a šedesáté minutě. Myslím si, že to bylo klíčové. A také neproměnění šancí. Kdybychom zvýšili na 3:1, bylo by to také jiné, protože by byli pod tlakem a hrálo by se nám jinak.

Měli jste rozsáhlou marodku. Pár hráčů se vám už vrátilo. Jak to vypadá s ostatními kluky, začínáte zase dávat sestavu dohromady?
Někteří hráči se vrátili, ale Dušan Mendl a další spoluhráč mají nalomenou klíční kost. Teď přišel Sali (Daniel Salát – pozn. red.), ten nám také pomohl. Je nás šest obránců a v útoku tři lajny, to se potom hraje docela špatně.

V čem byl dnes největší rozdíl mezi vámi a Pardubicemi?
Pardubice samozřejmě daly více gólů. My jsme hlavně neproměnili šance. Ve druhé a třetí třetině na nás Padubice nastoupily a měly zhruba pět minut tlak, kdy nás skoro nepustily ven. My jsme měli v poslední minutě alespoň vyhodit puk pryč z pásma.

Dá se očekávat, že do příštích zápasů tedy budete potřebovat nejvíce zlepšit koncovku.