18. 10. 2022 | Štěpán Ondráček

Poprvé proti sobě! Bruslaři míří na led Velkého Meziříčí

Tři vítězství za sebou měli na kontě havlíčkobrodští hokejisté, kterým přerušil úspěšnou sérii prohraný zápas s Havířovem. Bruslaři musí začít od začátku, a to utkáním na ledě HHK Velké Meziříčí. Horácký hokejový klub se krčí na posledním místě skupiny Východ, ale na zúženém kluzišti soupeře zdatně trápí. Utkání startuje ve středu 19. října od 18:00. Přijeďte nás v důležité bitvě o body podpořit!

HHK Velké Meziříčí

Založení klubu: 1906
Stadion: Zimní stadion Velké Meziříčí (kapacita 1 200)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hokejvm.cz
Trenér: Jozef Zavadil

Horácký hokejový klub nezažívá příjemný start do sezony. Velké Meziříčí po šesti odehraných zápasech má na svém kontě tři body a krčí se na samém dně skupiny Východ. Svěřenci trenéra Jozefa Zavadila nemají velkou ztrátu na týmy před sebou, když na osmý Nový Jičín ztrácí jen dva body. Ačkoliv je tým na posledním místě tabulky, tak sehrál důležité a vyrovnané zápasy, které skončily rozdílem dvou nebo jen jedné branky. Výjimkou bylo druhé kolo, ve kterém excelovali hráči Vyškova, kteří uštědřili svému sokovi lekci z produktivity a slavili jednoznačnou výhru 9:0.

Horácký hokejový klub bodoval proti nováčkovi soutěže, Hodonínu, který porazil 3:1, čímž si připsal první bodový zisk. Právě kluziště hraje důležitou roli pro Velké Meziříčí. V domácím prostředí sice ještě nebodovalo, ovšem na užších rozměrech se trápily Havířov, Valašské Meziříčí, i lídr skupiny ze Znojma. Orli dokázali splnit roli favorita, když uhájili těsné vedení 3:2. Klíčové pro tři body jihomoravského celku byla úvodní třetina, ve které vyhrál v poměru 2:0. Právě první třetina nabízí impotenci Velkého Meziříčí, které v šesti případech nedalo gól v prvních dvaceti minutách zápasu.

Znojmo slavilo těsné vítězství nad Velkým Meziříčím
(Foto: Tomáš Žák ml., hcorli.cz)

Co se týká produktivity, tak ji vede velezkušený útočník David Křenek. Stálice Horáků nasbírala za čtyři utkání tři body (2+1). Dalších šest hráčů má na kontě dva kanadské body. Celkově druhý v týmové produktivitě je Vojtěch Maštera, který se dvakrát trefil do sítě soupeřů. Třetí pozice patří Vladimíru Oščádalovi, který má vizitku 1+1, navíc je nejtrestanějším hráčem týmu - 29 trestných minut.

HHK Velké Meziříčí – BK Havlíčkův Brod (středa 19.10.2022, 18:00) online přenos

Hokejový klub v probíhajícím ročníku protočil tři gólmany. Nejvíce prostoru mezi tyčemi dostal Zdeněk Slavíček - 180 minut. Gólmanská jednička má brankový průměr 2,0. Druhý v pořadí je Jaroslav Juda, jenž má vytížení v brance na 115 minutách. Brankář, který prošel mládežnickými kategoriemi Dukly Jihlava, by si rád vylepšil průměr obdržených branek na zápas - 4,7. Třetí do party je další akvizice Dukly - Filip Krejčí. Mladý gólman odchytal 66 minut s průměrem 4,55.

Brankáři Velkého Meziříčí jsou v sezoně v permanenci
(Foto: Nella Dittrichová, hcdukla.cz)

Z kabiny Bruslařů

Havlíčkobrodští hokejisté se zřejmě na delší dobu budou muset obejít bez služeb 24letého obránce Jiřího Benáka. Elitního beka vyřadilo ze hry zranění v horní části těla, které si přivodil v utkání s Havířovem. O něco lepší zprávou je návrat Filipa Šimka do tréninkového procesu. 20letý forvard se vrací do řad Bruslařů po zranění, které utrpěl v letní přípravě. Uvidíme, zda mladý útočník stihne už středeční bitvu.

Sestavy z minulého kola

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (30. Chaloupek) – Čermák, Benák, Krejčí, Vašíček (A), Grauer, Kliment, Kerber – Kuchta (C), Voříšek (A), Valášek – Dušek, Moučka, Kopic – Petržílka, Cachnín, Tecl – Holenda, D. Košťál, Vacík.

HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Juda) – Vlašín (A), Sedláček, Švejda, Ambrož (C), Buchal, Slabý, Trnka – Strnad, Juráň, Škrvně, Doležal, Vedral, Oščádal, Mastěra, Burian, Juda, Dupljaku, Křenek (A), Střecha.

Koho sledovat

Třebíčský odchovanec David Křenek hraje už desátou sezonou ve Velkém Meziříčí. 32letému útočníkovi se nejvíce povedl ročník 19/20, když za základní část nasbíral 49 bodů (22+27). Dalších sedm přidal v play off. Křenek táhne produktivitu i letos, když za čtyři zápasy stihl bodovat třikrát (2+1). Uvidíme, kam jeho výkony dovedou tým i samotného hráče.

David Křenek si užívá oslavu po výhře
(Foto: Jiří Mráz, hokejvm.cz)

Jaroslav Moučka je nová posila Havlíčkova Brodu a své kvality ukazuje hned od začátku soutěže. Třicetiletý útočník nasbíral 11 bodů (4+7) a co víc, bodoval v každém zápase. Ofenzivního útočníka může těšit i to, že za sedm utkání nemá ani jeden dvouminutový trest.

Jaroslav Moučka je po příchodu do Kotliny velice produktivní

Poprvé o body

Středeční bitva mezi Velkým Meziříčím a Havlíčkovým Brodem nabídne vůbec první zápas o tři body. Bruslaři se utkali s Horáky šestkrát, ovšem pokaždé se jednalo o přípravné utkání. V nich mají lepší výchozí pozici hráči z Vysočiny. Celek z Kotliny má kladnou bilanci 5:1. Uvidíme, co přinese první mistrovské utkání mezi těmito týmy.