11. 11. 2016 | Ladislav Vácha

Potvrdí skalp Tábora? Favorizovaní Bruslaři míří na led David Servisu

Havlíčkobrodské hokejisty čeká další zápas. Bruslaři se v sobotu 12. září vypraví do Českých Budějovic, kde se od 18:00 střetnou s místním David Servisem. Minulý vzájemný zápas ovládla Totterova družina, když v Kotlině porazila soupeře přesvědčivě 4:0. Jihočechy ale není na místě podceňovat. Dvakrát porazili za plný bodový zisk Kolín a v předešlém kole překvapivě vyloupili horký led Písku. Průběh zápasu můžete sledovat na onlajnech!

HC David Servis České Budějovice x BK Havlíčkův Brod

4-0-0-9 bilance 7-2-1-3
9., 12 bodů umístění 2., 26 bodů
32:56 skóre 55:30
4:1 (Kolín, venku) nejvyšší výhra 8:0 (Tábor, doma)
2:10 (Moravské Budějovice, venku) nejvyšší prohra 2:4 (Žďár nad Sázavou, venku)
Jiří Hanzal – 10 bodů (5+5) nejproduktivnější hráč Lukáš Endál – 26 bodů (11+15)
nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 18 asistencí
Josef Žáček – 5 bodů (1+4) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 16 bodů (5+11)
Hynek Kůdela 3,86 (7 zápasů)
Petr Spáčil 5,20 (5 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,45 (8 zápasů)
Michael Panec 2,29 (7 zápasů)
David Servis - Kolín 3:1
M. Budějovice – David Servis 10:2
Tábor – David Servis 3:1
David Servis – Tábor 2:5
Písek – David Servis 3:5

David Servis České Budějovice je ve druhé lize nováčkem. Tým zpod Černé věže suverénně ovládl Krajskou ligu Jihočeského kraje a s přehledem postoupil do vyšší soutěže. V jeho barvách nastupuje celá řada hráčů, kteří mají bohaté zkušenosti z prvoligového týmu Českých Budějovic. Brankářskou dvojici tvoří Hynek Kůdela a mladý Petr Spáčil, který mimo jiné nastupoval i za Havlíčkův Brod. Nejproduktivnějším obráncem je s pěti kanadskými body Josef Žáček (1+4), bodově se daří s pěti asistencemi i Lukáši Chaloupkovi. V útoku má zkušenosti s brodským dresem Jan Trummer, to samé platí i pro Adama Vylíčila. Za Motor dříve nastupovali Jiří Ferebauer a Jiří Bárta, produktivitě celku z jihočeské metropole zatím vládne Jiří Hanzal (5+5).

Druholigový nováček se bude chtít po postupu do třetí nejvyšší soutěže hlavně zachránit, v tabulce mu patří zatím předposlední místo se ziskem dvanácti bodů. Svěřenci trenérského tandemu Rudolf Suchánek st. - Jiří Fedur čtyřikrát vyhráli, přičemž hned ve třech případech se postarali o překvapení. Dvakrát skolili Kolín (venku 4:1 a doma 3:1), v domácím prostředí přetlačili poslední Jindřichův Hradec 6:4 a v minulém kole šokovali vítězstvím 5:3 v Písku.

Soupiska David Servisu

Mužem číslo jedna je v brankovišti David Servisu bývalý gólman Motoru Hynek Kůdela.
(Foto: slegr71, rajce.idnes.cz)

Hlavně nesmíme bláznit, má jasno Tomáš Ludvík

„Když hráli u nás, tak nepředváděli hru, kterou by nás mohli výrazněji přehrát. Spíš to bude znovu o tom, jestli dáme góly a budeme hrát naši hru. Věřím, že vyhrajeme,“ vyhlíží sobotní bitvu v Českých Budějovicích útočník Petr Kuchta.

„Hlavně nesmíme bláznit. Můžeme třeba začít bez napadání a jenom to odcouvat. Uvidíme, s čím přijdou oni. A když se nám povede nějaký brejk nebo přesilovka, můžeme tam v pohodě vyhrát,“ věří Tomáš Ludvík.

David Servis překvapil a v jihočeském derby vyloupil Písek

Úvodní třetina sice radost ani na jedné straně pomyslné barikády nenabídla, ale první gól padl chvíli po první přestávce. K puku se dostal Patrik Zayml a přesnou ranou k tyčce nedal brankáři Kadlecovi žádnou šanci. Netrvalo to dlouho a bylo vyrovnáno, když se hezkou tečí z předbrankového prostoru trefil Jan Sýbek. Stejný hráč odpověděl ve třetím dějství i na přesný zásah Jiřího Bárty, ale David Servis si vzal za pouhých 39 sekund zpět ztracené vedení, když udeřil bývalý Rebel Adam Vylíčil. Hokejisté od řeky Otavy i potřetí srovnali se svým soupeřem krok, když se ve 49. minutě zapsal do střelecké listiny Jiří Kepka. Potom však zaúřadoval z tábora hostů Ladislav Marek. Nejdříve skóroval po úniku ve vlastním oslabení a v čase 59:44 při soupeřově power-play dokonal překvapení gólem do prázdné písecké brány.

znak týmu 3 - 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 27. Sýbek (Vlček), 46. Sýbek (Vlček), 49. Kepka (Vlček) – 24. Zayml (Sumerauer), 32. Bárta (Zayml, Cikán), 46. Vylíčil (Ferebauer), 50. Marek, 60. Marek. Rozhodčí: Hornáček – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 325. Třetiny: 0:0, 1:2, 2:3. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

IHC Písek: Kadlec (Kříž) – Kozák, Koutenský, Červinský, Hanus, Hřebíček, Suda, Pokorný – Kepka, Drda, Sýbek, Vlček, Koupal, Pašek, Šuhaj, Rod, Slavík, Urbanec

HC David Servis České Budějovice: Kůdela (Spáčil) – Babchuck, Škopek, Matoušek, Benda, Cikán – Fleischman, Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Sumerauer, Suchánek, Marek, Volf, Zayml, Břečka

David Servis se postaral o překvapení, když venku porazil trápící se Písek.
(Foto: ihcpisek.cz)

Bruslaři srazili hřebínek Kohoutům a nadělili jim potupnou osmičku

Stejně jako v prvním vzájemném střetnutí zvládl Havlíčkův Brod proti Táboru fantasticky úvodní dvacetiminutovku a znovu vedl vysoko 4:0. Už v 5. minutě otevřel gólový účet zápasu Tomáš Semrád, jenž se trefil z voleje po skvělé nahrávce Lukáše Endála, a krátce po něm uspěl šikovnou tečí Lacinovy střely David Kozlík. Ve 12. minutě prostřelil gólmana Klestila z mezikruží Tomáš Chlubna a při přesilovce zakončil hezkou souhru zblízka Kryštof Kulhánek. Hosté byli nepříznivým vývojem hodně frustrovaní, což vyústilo v zákeřný zákrok Davida Kellnera, jenž nejdříve mimo hru poslal k ledu Tomáše Semráda a když ležel, ještě ho nakopl bruslí, po čemž putoval do sprch.

Navíc Tábor zbytečně oslabil hned na 7 minut a domácí toho využili, když se v úvodu prostřední části trefil bekhendem Luboš Voříšek. Broďáci si dál se svým otřeseným soupeřem doslova hráli a po nahrávce Lukáše Endála se krásně ze vzduchu prosadil Miroslav Třetina. Tomáše Klestila vystřídal v brankovišti Jihočechů David Novák, jenž sice chytal velmi dobře, ale nakonec dvakrát kapituloval. Ranou z bezprostřední blízkosti ho při hře v početní převaze překonal Jakub Lacina, jehož dělovka zapadla pod víko, a z dorážky zpečetil vysoké havlíčkobrodské vítězství Patrik Přidal.

znak týmu 8 - 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 5. T. Semrád (Endál, Navrátil), 6. Kozlík (Lacina, Beneš), 12. Chlubna (Endál, Ludvík), 16. Kulhánek (Endál, Třetina), 22. Voříšek (Endál, Kuchta), 27. Třetina (Endál), 55. Lacina (Kuchta, Voříšek), 56. Přidal (Endál, Třetina). Rozhodčí: Přemysl Skopal – Martin Klouda, Martin Musil. Vyloučení: 7:10, navíc Kellner (TAB) 5 min. + do konce utkání, Vala (HBR) 5 min. + do konce utkání, Dvořák (TAB) 10 min. OT, Černý (TAB) 10 min. OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 638. Třetiny: 4:0, 2:0, 2:0. Průběh utkání: 8:0.

BK Havlíčkův Brod: Panec (Č. Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Miroslav Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík

HC Tábor: Klestil (27. D. Novák) – Marek Duben, Havran, Hlaveš, Černý, Heršálek "A", Dvořák, Tesař – Kellner "C", Mrkvička "A", Seidl, Severa, Krátoška, Kýhos, Březina, Pechánek, Blažek, Točík, Václav Prchal, Vojtěch Prchal

Havlíčkův Brod potvrdil papírové předpoklady a zdolal David Servis

Bruslaři byli před utkáním jasným favoritem a tuto ošemetnou roli začali naplňovat už ve 12. minutě, kdy při přesilovce 5 na 3 zblízka zametl kotouč do sítě po parádní Třetinově nahrávce Luboš Voříšek. V prostřední části se soubor z Kotliny definitivně uklidnil díky dvěma slepeným brankám, které vstřelil ve 25. a 26. minutě. Nejdříve zaskočil exbrodského gólmana Spáčila svižným vyjetím zpoza brány kapitán Miroslav Třetina a vzápětí dopravil kotouč do sítě soupeře i Lukáš Endál, jenž při přesilovce vyslal ze své hole přesnou dorážku. Jihočeši se mohli v závěru utkání dočkat při hře v početní převaze alespoň čestné branky, ale místo ní uzavřel při oslabení na konečných 4:0 pouhé dvě sekundy před koncem Jakub Lacina, jehož dělovka po pasu Tomáše Chlubny doplachtila až za Spáčilova záda.

znak týmu 4 - 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 12. Voříšek (Třetina, T. Semrád), 25. Třetina (Přidal), 26. Endál (Navrátil, T. Semrád), 60. Lacina (Chlubna, Ludvík). Rozhodčí: Josef Barek – Michal Laczko, David Urubčík. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:30. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0. Průběh utkání: 4:0.

BK Havlíčkův Brod: Panec (Novák) – T. Semrád, Bušek, Duben "A", Vala, Mečiar, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík

HC David Servis České Budějovice: Spáčil (Kůdela) – Benda, Chaloupka "A", Škopek, Zich, Matoušek, Žáček – Fleischman, Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Šesták, Sumerauer, Suchánek "C", Zvoník, Volf