26. 3. 2012 | Richard Wagner

Představení soupeřů pro baráž o extraligu juniorů #3: Orli Znojmo

První soupeř, který se Rebelům postaví v Kotlině, nese jméno Orli Znojmo. Nejhorší celek letošní NOEN extraligy juniorů, který již od začátku soutěže podával špatné výkony. Je až s podivem, co dokáže udělat přechod věkové kategorie. Loňský mistr a nejlepší juniorský tým v republice předvedl něco, co se jen tak nevidí. Znojemští skončili po triumfu beznadějně poslední a o lepším umístění si mohli na jihu Moravy nechat jen zdát. Orli totiž nasbírali pouze devět bodů, což je žalostně málo. Zápas na havlíčkobrodském ledě začne ve čtvrtek 29.3. v 17:30.

Orli Znojmo

Brankářská jednička - Petr Helešic
Zkusili jste si někdy skočit volným pádem z alespoň dvou set metrů do vody? Tak něco podobného zažili znojemští junioři v letošní sezoně. Do stále ještě probíhajícího ročníku nastoupili v pozici mistra soutěže, ale během něj Orli získali pouhých devět bodů a zaostali za předposledním Libercem o celých čtyřicet (!) bodů. Znojmo zažilo těžko uvěřitelný půst, během nějž prohrálo 34 zápasů v řadě a získalo pouhé 2 body. Jediná tříbodová výhra Jihomoravanů přišla v šestém kole, kdy doma porazili Vítkovice 5:3. Mladí Orli vstřelili v této mizerné sezoně pouhých jedenadevadesát gólů.

Brankářskou jedničkou Znojma je v letošní sezoně Petr Helešic, který jako jediný strávil mezi třemi červenými tyčemi přes 1000 minut. Jako první brankář však do sezony nastupoval Michal Kuchař, jehož vyřadilo ze hry zranění. Kvůli jeho zdravotním potížím sáhli Orli do Brna a příležitost dostal Tomáš Vrba, který odchytal i celých šedesát minut při největším debaklu sezony na Slavii, kde inkasoval 16 gólů. Třetím brankářem, který se posléze stal i dvojkou, byl Petr Pivrnec, který přišel na slunnou Pálavu z Lomnice nad Popelkou.

Druhý nejproduktivnější útočník - Michal Telesz
Jednoznačná opora, nejen zadních řad, znojemských Orlů nosí na svých zádech číslo 15. Tento bek nese jméno Tomáš Latner, který jako jediný zadák nasbíral více jak deset kanadských bodů. Dokonce si jich do svých statistik zapsal osmnáct. Latner je se šesti brankami nejlepším střelcem, a s dvanácti asistencemi i nejlepším obráncem, v zadních řadách Orlů. Pouhých sedm bodů získal druhý nejproduktivnější obránce Znojma Jiří Tichý, který vstřelil jednu branku a na dalších šest nahrál. Stejný počet asistencí má i Patrik Kovář, který však nevstřelil žádnou branku. Čtyřikrát se trefil do černého Martin Rada, který ke svým čtyřem zásahům přidal i dvě asistence. Nejtrestanější obránce je s osmdesáti trestnými minutami Ondřej Liška.

Statistikám útočníků vládne dvojice Jakub Zika - Michal Telesz. První jmenovaný je se sedmnácti brankami nejlepším střelcem Orlů. Zika ke svým sedmnácti trefán do černého přidal ještě pět asistencí. To jeho kolega je zase se dvanácti asistencemi nejlepším nahrávačem v útočných formacích. O osm bodů pod ním je dvojice útočníků se dvanácti body. První z nich je Milan Kastner, jenž zmiňovaných dvanácti bodů dosáhl díky sedmi brankám a pěti asistencím. Vyrovnaný počet branek a asistencí má nejtrestanější forvard Jihomoravanů Marek Špaček. Ten kromě dvanácti bodů nasbíral i šedesát šest trestných minut.

Statistický souhrn

Týmová statistika

Počet odehraných zápasů: 44
Bilance (V-VP-PP-P): (1-2-2-39)
Získané body: 9
Skóre: 91:265 (-174)

Nejproduktivnější obránce: Tomáš Latner - 18 bodů (6+12)
Nejproduktivnější útočník: Jakub Zika - 22 bodů (17+5)
Nejlepší hráč v +/-: Vojtěch Kún (Ú), Dominik Piskoř (Ú), Martin Bukáček (O) -1
Nejhorší hráč v +/-: Jiří Tichý -50
Nejtrestanější hráč: Ondřej Liška 80 TM
Nejlepší střelec: Jakub Zika 17 gólů
Nejlepší nahrávač: Tomáš Latner, Michal Telesz 12 asistencí
Nejvíce odchytaných minut: Petr Helešic 1010 min.

Vysvětlení:
Brankář - P - pořadí, OZ - odchytané zápasy, Min - počet odchytaných minut, Stř - počet střel vyslaných na brankáře, Ink - počet inkasovaných gólů, Prům - průměr gólů na zápas, Úsp% - úspěšnost zásahů, SO - vychytané nuly, A - asistence, T - trestné minuty.
Hráč - P - pořadí, Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil, G - vstřelené góly, A - gólové asistence, B - počet kanadských bodů, +/- - účast na ledě, TM - počet trestných minut.

Rebelové vs. Orli

Vloni se tito soupeři setkávali v rámci extraligové soutěže. Letos je to čeká také, ale na zcela jiné frontě. Neboudou bojovat o tři body do ligové tabulky, ale do tabulky extraligové baráže. Rebelové mají oproti svému soupeři velkou výhodu. Na rozdíl od Znojemských totiž sbírali výhry, což by mohlo mít velký vliv na jejich psychiku. Červenobílá družina Rebelů bude mít také výhodu domácího publika a místní fanoušci slibují, že přijdou mladé Rebely podpořit. Odveta je naplánována na středu 4. dubna a začátek je stanoven na šestou hodinu podvečerní.