29. 4. 2014 | Eva Streichsbierová

Příprava havlíčkobrodských hokejistů začala, na úvod se hlavně běhalo

HAVLÍČKŮV BROD – Běh parkem, posilovna, tělocvična... Takový program čeká v nejbližších týdnech na havlíčkobrodské hokejisty, kteří se v pondělí začali připravovat na novou prvoligovou sezonu. Zatím polykají první tréninkové dávky pod vedením dvojice Richard Cachnín, Stanislav Neruda.

„Celkem se budeme připravovat devět týdnů, přičemž na konci května nám vedení vyšlo vstříc a pojedeme na pět dnů na soustředění do Heroltic. Jsou tam parádní podmínky pro podobné akce,“ prozrazuje Cachnín.

Hned úvodní den přípravy si Rebelové užili především běhu. „Kluci se potřebovali protáhnout, aby si jejich plíce zvykly na větší objem,“ usmíval se asistent trenéra. „Jinak ale chystáme zařadit pochopitelně i nejrůznější hry a posilovnu,“ ujišťoval.

Jedním z hráčů loňského kádru, který se s týmem připravuje na nový ročník, je útočník Roman Maliník. „Končila mi v březnu smlouva, ale pan Barus (sportovní manažer HC Rebel) se mi ozval a domluvili jsme se na pokračování,“ svěřil se čtyřiadvacetiletý forvard extraligových Vítkovic.

Setrvání v Kotlině si pochvaluje už kvůli bydlení. „Pátým rokem žiju v Jihlavě, což je kousek, takže pro mě i po téhle stránce jenom dobře. Jsem rád, že zůstávám,“ ujišťoval. Nikterak se ale netají ani svým snem, zahrát si extraligu. „To pořád platí. Je mi čtyřiadvacet, takže to nejlepší mám snad ještě před sebou,“ přidal přání.

Co se týká jeho dalšího působení v Havlíčkově Brodě, přiznal, že jednu chvíli byl hodně skeptický. „Podle toho, co se psalo, jsem vůbec nevěděl, co s klubem bude. Ale všichni víme, jaká jsou média. Když mi pak vedení zavolalo, byl jsem moc rád,“ nechal se slyšet Maliník.

V nové sezoně by s Rebely rád navázal na výsledky z letošního ročníku. „Laťku jsme nastavili dost vysoko,“ připomněl čtvrté místo po základní části. „Tým se asi bude zase formovat hlavně v srpnu, každopádně se budeme rozhodně snažit hrát co nejlépe,“ slíbil.

P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 37 177:77 96
2. HRO Hronov 37 150:98 74
3. MIL Milevsko 37 148:106 70
4. HBR Havlíčkův Brod 37 143:104 70
5. KOB Kobra Praha 37 128:120 62
6. CHB Cheb 37 121:114 62
7. KRA Kralupy n/V 37 129:117 56
8. BEN Benátky n/J 37 134:149 53
9. DEC Děčín 37 121:145 51
10. VRC Vrchlabí 37 119:123 49
11. MOL Most 37 126:134 47
12. PIS Písek 37 98:126 40
13. KAB Kadaň 37 95:167 26
14. UNL Ústí nad Labem 37 75:184 21

Aktuality

Zápas dorostu je odložen

Utkání dorostu v Šumperku, které se mělo odehrát v pátek 30. ledna ve 14:15, je odloženo! Odehraje se v náhradním termínu, o kterém se bude jednat.

Náhradní termín 32. kola

Úterý 27. ledna | Utkání 32. kola v Písku, které se mělo původně odehrát 31. ledna, bylo z důvodu marodky Králů odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Pískem utkají venku v pondělí 16. února od 18:00.

Charitativní aukce

Sobota 3. ledna | Vydražte si na serveru sportovniaukce.cz dres svého oblíbeného hráče a přispějte na pomoc předčasně narozeným dětem. Charitativní aukce speciálních dresů končí v neděli 11. ledna ve 20:00.

Náhradní termín 15. kola

Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.

Utkání zrušeno

Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.

Změna místa utkání dorostu

Havlíčkobrodští dorostenci měli odehrát první dvě utkání čtvrtfinálové série ve čtvrtek a v pátek 13. a 14. března na domácím hřišti. Kvůli technické závadě na Zimním stadionu Kotlina, na jejíž odstranění usilovně pracují Technické služby Havlíčkův Brod a dodavatelské firmy, se ovšem s Pískem utkají v Humpolci. Oba zápasy začínají ve 12:30.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu