29. 4. 2014 | Eva Streichsbierová

Příprava havlíčkobrodských hokejistů začala, na úvod se hlavně běhalo

HAVLÍČKŮV BROD – Běh parkem, posilovna, tělocvična... Takový program čeká v nejbližších týdnech na havlíčkobrodské hokejisty, kteří se v pondělí začali připravovat na novou prvoligovou sezonu. Zatím polykají první tréninkové dávky pod vedením dvojice Richard Cachnín, Stanislav Neruda.

„Celkem se budeme připravovat devět týdnů, přičemž na konci května nám vedení vyšlo vstříc a pojedeme na pět dnů na soustředění do Heroltic. Jsou tam parádní podmínky pro podobné akce,“ prozrazuje Cachnín.

Hned úvodní den přípravy si Rebelové užili především běhu. „Kluci se potřebovali protáhnout, aby si jejich plíce zvykly na větší objem,“ usmíval se asistent trenéra. „Jinak ale chystáme zařadit pochopitelně i nejrůznější hry a posilovnu,“ ujišťoval.

Jedním z hráčů loňského kádru, který se s týmem připravuje na nový ročník, je útočník Roman Maliník. „Končila mi v březnu smlouva, ale pan Barus (sportovní manažer HC Rebel) se mi ozval a domluvili jsme se na pokračování,“ svěřil se čtyřiadvacetiletý forvard extraligových Vítkovic.

Setrvání v Kotlině si pochvaluje už kvůli bydlení. „Pátým rokem žiju v Jihlavě, což je kousek, takže pro mě i po téhle stránce jenom dobře. Jsem rád, že zůstávám,“ ujišťoval. Nikterak se ale netají ani svým snem, zahrát si extraligu. „To pořád platí. Je mi čtyřiadvacet, takže to nejlepší mám snad ještě před sebou,“ přidal přání.

Co se týká jeho dalšího působení v Havlíčkově Brodě, přiznal, že jednu chvíli byl hodně skeptický. „Podle toho, co se psalo, jsem vůbec nevěděl, co s klubem bude. Ale všichni víme, jaká jsou média. Když mi pak vedení zavolalo, byl jsem moc rád,“ nechal se slyšet Maliník.

V nové sezoně by s Rebely rád navázal na výsledky z letošního ročníku. „Laťku jsme nastavili dost vysoko,“ připomněl čtvrté místo po základní části. „Tým se asi bude zase formovat hlavně v srpnu, každopádně se budeme rozhodně snažit hrát co nejlépe,“ slíbil.

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři