15. 11. 2011 | Ladislav Vácha

Průvan u Rebelů: odcházejí Poskočil a Jonáš, Koma vypomůže Mladé Boleslavi

Havlíčkův Brod opouštějí po nepovedeném domácím vystoupení proti Kadani hned dva hráči. Jedná se o obránce Lukáše Poskočila a útočníka Davida Jonáše, kteří u Rebelů hostovali. Jejich mise tak v Kotlině skončila a ještě se neví, kam zamíří jejich další hokejové kroky. Naopak šestadvacetiletý Jaroslav Koma, letní posila a druhý nejproduktivnější bek Rebelů, si řekl skvělými výkony o extraligové angažmá. Střídavými starty vypomůže trápící se Mladé Boleslavi.


Hvězda měsíce září:
Jaroslav Koma
Šestadvacetiletý obránce zatím prožívá ze svého pohledu skvělou sezonu. Po letním přesunu z brněnské Komety odehrál v dresu Rebelů už 22 prvoligových utkání, během nichž si připsal 9 kanadských bodů za 6 vstřelených branek a 3 gólové asistence. Patří mu tak 2. příčka v kanadském bodování brodským obránců, lépe je na tom o jeden bod Marian Morava. Navíc vyniká velmi čistou hrou, v dosavadním průběhu soutěže strávil na trestné lavici jen 14 minut. Nyní si znovu zahraje mezi tuzemskou hokejovou smetánkou, střídavými starty vypomůže Mladé Boleslavi.

Lukáš Poskočil přišel k Rebelům jako letní posila z finančně sužovaného Vrchlabí, které v současné době hraje krajský přebor. V brodském dresu zatím odehrál jen 13 soutěžních zápasů, během nichž si připsal jednu gólovou asistenci. Svou sbírku prvoligových startů už ale v Havlíčkově Brodě nerozšíří. Mladý obránce, který oslaví na Štědrý den své 22. narozeniny, totiž opouští tábor pod vedením trenéra Dvořáka. O jeho novém působišti se zatím nic neví.

Podobný osud potkal také Davida Jonáše, pětadvacetiletého forvarda, kterého zkoušel během letní přípravy ještě nedávno odvolaný kouč Petr Novák. Útočník druholigového Benešova jej nakonec přesvědčil o tom, že si místo v ofenzivních řadách jeho souboru zaslouží. Podívejme se v rychlosti na jeho bilanci v probíhajícím soutěžním ročníku. Naskočil do 20 prvoligových utkání, v nichž zaznamenal 7 kanadských bodů za 6 přesných tref a 1 gólovou asistenci. Stejně jako jeho spoluhráč Poskočil ale i on dává Kotlině „sbohem“ a rovněž u něj není v tuto chvíli známé, kde zakotví teď.

Zcela jiné „starosti“ řeší obránce Jaroslav Koma, kterému se zatím v dresu Rebelů daří náramně. O jeho obrovské kvalitě svědčí i to, že mu čtenáři našich stránek udělili ocenění „hráč měsíce září“. A pozor, usměvavý sympaťák se líbil fanouškům i v říjnu, když v čtenářském hlasování obsadil 2. místo za Vojtěchem Němcem. Jeho stabilně velmi dobrá výkonnost nezůstala bez odezvy, vyhlédla si jej totiž Mladá Boleslav, jíž bude vypomáhat formou střídavých startů.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner