15. 11. 2011 | Ladislav Vácha

Průvan u Rebelů: odcházejí Poskočil a Jonáš, Koma vypomůže Mladé Boleslavi

Havlíčkův Brod opouštějí po nepovedeném domácím vystoupení proti Kadani hned dva hráči. Jedná se o obránce Lukáše Poskočila a útočníka Davida Jonáše, kteří u Rebelů hostovali. Jejich mise tak v Kotlině skončila a ještě se neví, kam zamíří jejich další hokejové kroky. Naopak šestadvacetiletý Jaroslav Koma, letní posila a druhý nejproduktivnější bek Rebelů, si řekl skvělými výkony o extraligové angažmá. Střídavými starty vypomůže trápící se Mladé Boleslavi.


Hvězda měsíce září:
Jaroslav Koma
Šestadvacetiletý obránce zatím prožívá ze svého pohledu skvělou sezonu. Po letním přesunu z brněnské Komety odehrál v dresu Rebelů už 22 prvoligových utkání, během nichž si připsal 9 kanadských bodů za 6 vstřelených branek a 3 gólové asistence. Patří mu tak 2. příčka v kanadském bodování brodským obránců, lépe je na tom o jeden bod Marian Morava. Navíc vyniká velmi čistou hrou, v dosavadním průběhu soutěže strávil na trestné lavici jen 14 minut. Nyní si znovu zahraje mezi tuzemskou hokejovou smetánkou, střídavými starty vypomůže Mladé Boleslavi.

Lukáš Poskočil přišel k Rebelům jako letní posila z finančně sužovaného Vrchlabí, které v současné době hraje krajský přebor. V brodském dresu zatím odehrál jen 13 soutěžních zápasů, během nichž si připsal jednu gólovou asistenci. Svou sbírku prvoligových startů už ale v Havlíčkově Brodě nerozšíří. Mladý obránce, který oslaví na Štědrý den své 22. narozeniny, totiž opouští tábor pod vedením trenéra Dvořáka. O jeho novém působišti se zatím nic neví.

Podobný osud potkal také Davida Jonáše, pětadvacetiletého forvarda, kterého zkoušel během letní přípravy ještě nedávno odvolaný kouč Petr Novák. Útočník druholigového Benešova jej nakonec přesvědčil o tom, že si místo v ofenzivních řadách jeho souboru zaslouží. Podívejme se v rychlosti na jeho bilanci v probíhajícím soutěžním ročníku. Naskočil do 20 prvoligových utkání, v nichž zaznamenal 7 kanadských bodů za 6 přesných tref a 1 gólovou asistenci. Stejně jako jeho spoluhráč Poskočil ale i on dává Kotlině „sbohem“ a rovněž u něj není v tuto chvíli známé, kde zakotví teď.

Zcela jiné „starosti“ řeší obránce Jaroslav Koma, kterému se zatím v dresu Rebelů daří náramně. O jeho obrovské kvalitě svědčí i to, že mu čtenáři našich stránek udělili ocenění „hráč měsíce září“. A pozor, usměvavý sympaťák se líbil fanouškům i v říjnu, když v čtenářském hlasování obsadil 2. místo za Vojtěchem Němcem. Jeho stabilně velmi dobrá výkonnost nezůstala bez odezvy, vyhlédla si jej totiž Mladá Boleslav, jíž bude vypomáhat formou střídavých startů.

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu