17. 9. 2019 | Štěpán Ondráček

První derby je tady! Bruslaři vyjedou na led Žihadel

Bruslaři mají za sebou dva zápasy, ve kterých vybojovali pět bodů. Havlíčkobrodští fanoušci si můžou ve svém kalendáři odškrtnout důležité datum. Ve středu 18. září je na programu první derby o Vysočinu. Duel dvou regionálních soupeřů je naplánován na 18:30. Neváhejte a přijeďte svůj tým podpořit do Moravských Budějovic podpořit! (Foto: Libor Duchoň)

Hockey Club Moravské Budějovice 2019

Počátky hokeje: 2019
Stadion: Zimní stadion Moravské Budějovice (kapacita 1 350 míst)

1:10 (Valašské Meziříčí, venku) nejvyšší porážka x
David Horký – 3 body (2+1) nejproduktivnější hráč Patrik Přidal – 5 bodů (2+3)
David Horký – 2 góly nejlepší střelec Patrik Přidal, Miroslav Třetina, Richard Cachnín – 2 góly
David Horký, Matyáš Šána, Petr Krutiš, Michal Kruckovyč – 1 asistence nejlepší nahrávač Patrik Přidal – 3 asistence
Michal Kruckovyč, Matyáš Šána – 1 bod (0+1) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 3 body (1+2)
David Vacek 7 (2 zápasy) průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Holík 1,49 (2 zápasy)
M. Budějovice – Tábor 5:8
Hodonín – M. Budějovice 3:0
M. Budějovice – Vídeň 5:6
Val. Meziříčí – Mor. Budějovice 10:1
Šumperk – Mor. Budějovice 4:3

Jak si vedl soupeř v přípravě

Žihadla absolvovala osm přípravných utkání před novou sezonou. Na začátku si Moravské Budějovice připsaly dvě vítězství, když přehrály Hodonín a japonský výběr do 20 let. Potom však přišla šestizápasová šňůra porážek. Velkým plusem žlutočerného týmu byl vysoký počet vstřelených branek.

Znovuzrození Moravských Budějovic a tým mladých pušek

Moravské Budějovice zapsaly v minulé sezoně historický úspěch, když se dostaly do samotného finále o Chance ligu. V něm sice prohrály se Sokolovem 0:4 na zápasy, ale nic to nemění na velkém úspěchu. Bohužel, po krásné pohádce přišla velká rána. U Žihadel skončil mecenáš Zdenek Stojánek a hokej v Moravských Budějovicích zanikl. Licence se prodala do Znojma. Orli nakonec zůstali v EBEL lize a domluvili se s Miroslavem Vybíralem na znovuzrození hokeje v Moravských Budějovicích.

Trenér Žihadel Miroslav Vybíral složil mladý tým
(Foto: Libor Duchoň)

Trenér Žihadel Miroslav Vybíral měl před začátkem sezony velmi těžký úkol. Poskládat tým, který bude hrát II. ligu. Z úspěšného kádru Moravských Budějovic nezůstalo takřka nic. Výjimkami jsou útočníci Petr Krutiš s Davidem Horkým. Žihadla mají k dispozici mladé hráče ze Znojma, kteří sbírají první zkušenosti s dospělým hokejem. Kromě dravého mladí je v týmu velezkušený Milan Procházka, který plní roli mentora.

Kompletní soupiska Moravských Budějovic

Bitva proti svým...

Havlíčkův Brod v létě posílil své řady o několik hráčů. Právě z Moravských Budějovic přišlo kvarteto hokejistů, kteří se postaví proti svým. Pravda, tým soupeře je úplně odlišný, ale na hecování to nic nemění. Ladislav Pospíchal, Michal Kliment, Marcel Juráň a Roman Mikeš se postaví proti Davidu Horkému a Petru Krutišovi.

Útočník Marcel Juráň vyzve v zajímavé bitvě své bývalé spoluhráče

Bruslaři vyhráli dramatické utkání

Havlíčkobrodští hokejisté po výborném úvodu přijeli do Valašského Meziříčí. Čekala se vyrovnaná bitva, která nabídla pohledný hokej. Bobři šli do vedení, ale s rychlou odpovědí přispěchal Richard Cachnín. Ve třetí třetině přiblížil hosty k vítězství Jakub Kadlec, který otočil vývoj zápasu. Valašské Meziříčí ale dokonce utkání dokázalo vyrovnat. Dramatický duel rozhodlo prodloužení. V něm se hned v první minutě trefil obránce Tomáš Semrád.

znak týmu 2 – 3p znak týmu

Branky a nahrávky: 26. Andris (Romančík), 55. Holiš (Romančík, Andris) – 27. Cachnín (Plachý, Mareš), 46. Kadlec (Kuchta), 61. Semrád (Kulhánek, Matušík). Rozhodčí: Goňa – Novotný, Pippal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:33 (5:6, 13:10, 12:16 – 0:1). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3p.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (Málek) – Ďurkáč, Holiš, Kamas, Weintritt, Báchor, Žák, Ondračka – Martiník (A), Pořický, Dalajka, Vávra, Smrčka, Seidler, Romančík, Dvořák (C), Andris, Daněk (A), Vaněk, Paťava

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Mareš – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Kadlec, Cachnín, Plachý – Kuchta, Holenda

Tomáš Semrád se raduje z vítězné branky

Milfait sestřelil Žihadla hattrickem

Moravské Budějovice dorazily do Šumperku, kde je nečekalo nic jednoduchého. Kdo čekal hladké vítězství Draků, tak byl na omylu. Žihadla předvedla výbornou hru podpořenou skvělými zákroky brankáře Vacka. Šumperk nakonec splnil roli favorita, když tři minuty před koncem utkání rozhodl Jan Milfait.

znak týmu 4 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 26. Milfait (Sedlák), 33. Milfait (Vachutka, Jaroš), 37. Jaroš (Drtil), 57. Milfait (Vachutka, Drtil) – 12. Horký (Kruckovyč), 38. Sigmund, 43. Piš (Horký). Rozhodčí: Maťašovský – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 770. Střely na branku: 43:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3

Draci Šumperk: Wanecki (O. Haloda) – Sedlák (A), Drtil, Gewiese (C), Kabelka, M. Haloda, Řezáč – Vachutka, Milfait, Jaroš – Pokorný, Spratek, Krejčiřík – Hroch, Antonov, Scheuter – Šíp, Müller, Urban

Hockey Club Moravské Budějovice 2019 : Vacek (Radosta) – Šána, Bazala, Konečný, Pelikán, Kruckovyč, Brabec, Chlubna, Trnka – Alexa, Krutiš, Molnár, Horký, Procházka, Kratochvíl, Sorger, Sigmund, Piš

(Zdroj: LifeTv)

Voříšek řídil výhru nad Žihadly!

Havlíčkův Brod opanoval první desetiminutovku, když si zajistil dvougólové vedení po trefách Patrika Přidala a Luboše Voříška. V úvodní části se skóre pohnulo na každé straně jednou – 1:3. Hosté měli k dispozici lukrativní náskok o čtyři branky, když vedli 6:2. Moravské Budějovice nakonec dokázaly zdramatizovat utkání, když přidaly další dva góly, ale na vyrovnání už nezbyl čas.

znak týmu 4 – 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 15. Šána (Horký), 37. Horký (Krutiš), 53. Procházka (Bulín, Alexa), 55. Horký (Dudáček) – 4. Přidal (Mikeš, Třetina), 7. Voříšek (Cachnín), 15. Voříšek (Krejčí), 36. Voříšek (Cachnín, Juráň), 39. Cachnín (Voříšek, Juráň), 53. Juráň. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 146. Střely na branku: 35:40 (8:23, 14:9, 13:8). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6, 4:6. Samostatné nájezdy: 1:0.

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Radosta (Kocák) – Peroutka (C), Šána, Pelikán, Pípa, Trnka, Konečný, Chlubna, Dudáček – Horký (A), Krutiš (A), Svoboda, Molnár, Bazala, Procházka, Bulín, Alexa, Račický, Hačecký, Sorger, J. Ludvík

BK Havlíčkův Brod: Holík (32. Chaloupek) – Pospíchal, Krejčí, Kerber, Vala, Kliment, Čermák (A) – Mikeš (C), Třetina, Přidal, Kuchta, Voříšek (A), Juráň, Holenda, Cachnín, Kadlec, Košťál

Podívejte se na sestřih přípravného utkání s Moravskými Budějovicemi
(Zdroj: znsport.cz)

…mladíček Richard Cachnín zaznamenal ve dvou utkáních po jedné brance?

…oba soupeři prohráli v přípravě s Táborem (Havlíčkův Brod padl po výsledcích 2:3 a 1:7, Moravské Budějovice prohrály s Jihočechy 1:6 a 5:8)?

…obránce Tomáš Semrád zaznamenal proti Bobrům první branku v sezoně? Stal se v této sezoně prvním obráncem Bruslařů, který rozvlnil síť...

…Moravské Budějovice jsou druhým nejhorším týmem celé druhé ligy v počtu inkasovaných gólů (14)? Horším týmem je nováček China Golden Dragon (17)...