25. 8. 2012 | Redakce

První diplom za mládežníka měsíce byl předán! Radost dělá Janu Kubátovi

Do nového roku vstoupila naše redakce s několika novinkami. Mj. jsme se rozhodli každý měsíc oceňovat diplomem nejlepšího mládežníka měsíce. Tento titul mají šanci získat hráči tří nejvyšších mládežnických kategorií (mladší a starší dorostenci, junioři), jež v předchozím uplynulém měsíci předváděli vynikající výkony. Prvními šťastlivci se stali Zohorna z mladšího dorostu (leden) a Jan Kubát, jenž je oporou juniorky. Ten své ocenění získal v únoru, ale vzhledem k časové tísni jsme nestihli vytisknout diplomy do konce sezony, a tak jsme s jejich předáním počkali až na začátek nové sezony. Jako prvního jsme potěšili právě Kubáta.

Mládežník měsíce


Jan Kubát

Narozen: 1.4.1992
Výška/váha:-/73 kg
Číslo dresu: 25
Pozice: útočník
Hůl: levá
Minulá působiště:
Třebíč, Světlá nad Sázavou

Loňské statistiky:
Odehrané zápasy: 14
Kanadské body: 20 (11+9)
Trestné minuty: 26

Opakování je matka moudrosti, a tak neuškodí malé zopakování toho, co je mládežník měsíce a jak probíhají volby nejlepšího mladíka. Každý měsíc vyberou tři členové naší redakce, kteří se starají o mládež (Ladislav Vácha, Richard Wagner a Luboš Vácha – pozn. aut.), dva kandidáty z každé kategorie. Samozřejmě, ve hře je jmen více a je vždy těžká práce dát dohromady konečnou šestici. Následně každý z redaktorů vytvoří vlastní pořadí a oboduje hráče, přičemž nesmí dvěma hráčům přiřknout stejný počet bodů. Následně se vše dá dohromady, sečte a vypadne konečné pořadí. V případě rovnosti bodů na jedné pozici dojde k rozstřelu, kdy každý redaktor vybere jednoho z dvojice a ten, který má více hlasů, získává vyšší postavení v konečném pořadí. V této nové tradici budeme pokračovat i v tomto roce.

Mládežník měsíce února 2012 – Jan Kubát

V únoru vyhrál Kubát ocenění za nejlepšího hráče uplynulého měsíce s maximálním počtem bodů a jeho kolega Dolejš skončil druhý se ztrátou čtyř bodů. Dvě opory juniorky na prvních místech byly důkazem toho, v jaké pohodě naše nejstarší kategorie hrála. Dovést Rebely do NOEN extraligy se jim nakonec nepovedlo, když jim postup těsně utekl a Havlíčkobrodští skončili druzí za Ústeckými Lvy. Kubát nemohl v baráži nastoupit kvůli chybějícímu počtu zápasů. O to víc jej mrzelo to, že se nakonec nejvyšší soutěž nevybojovala.

Kubis, jak se mu v kabině přezdívá, stihl nastoupit jen k jedenácti zápasům, ale zaznamenal rovných dvacet bodů. Hned v prvním zápase, do nějž naskočil, ukázal svou sílu a brankou a asistencí pomohl udolat Kolín těsně 4:3. Kubát také rozhodl tuhý boj o postup do baráže, když v zápase se druhým Hradcem Králové nejprve srovnale ve druhé třetině na 1:1 a v poslední periodě precizně provedeným nájezdem dostal Rebely do důležitého náskoku, který pak dokázali Rebelové díky skvělému Dolejšovi za zády udržet. Bodově nejpovedenější utkání však zažil o kolo později, kdy se třemi asistencemi podílel na vysoké výhře 8:3 nad Jindřichovým Hradcem.

Rozhovor

Slavnostní ceremonie
Gratulujeme. Co na ocenění říkáš?
Je to super, že jsem něco takového vloni mohl dokázat. Je to díky klukům, že mě přijali a trenéru Václavu Adamovi, který mě vzal do týmu.

Ty jsi začal sezonu ve Světlé, co tě přimělo k tomu se vrátit zpět do Brodu?
Po tom roce, co jsem si dal pauzu od hokeje, mi to chybělo, začalo mě to znovu bavit, ale umožnilo se mi to, bohužel, až po Vánocích.

Nebyla to trošičku škoda, že jsi nezačal dříve?
Byla, ale kvůli určitým datumům se to nestihlo. Měl jsem udělané hostování do Světlé, takže se to dřív nestihlo no.

V letošní sezoně jsi se rozhodl pokračovat s hokejem tady v juniorce. Kam bys chtěl jít po skončení této sezony? Máš již něco vyhlídnuté?
Těžko říct (zamyslí se), uvidíme, jestli teď zazářím, ukážu se a někomu se zalíbím, kdo by měl oslovil. Ale myslím si, že to nebude zase tak horké.

Chtěl bys podobné ocenění získat znovu?
Podobné ocenění bych chtěl samozřejmě získat, ale budu muset ještě něco udělat se svými výkony a když mi pomůže tým… Ale to je pak zásluha celého týmu.

Jak vidíš juniorku v přípravě a co očekáváš od nové sezony?
Ambice nejvyšší, vyhrát první místo, znovu se dostat do baráže a porvat se o extraligu. Již vloni jsme všem ukázali, že na to máme a že tady umíme dobře hrát hokej.

Díky, ať se daří!

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner