27. 2. 2020 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

První gól? Stačilo jen dobře nastavit hokejku, směje se Jaroslav Musil

Neskutečně válí v elitním útoku juniorky a sedm startů už má na kontě i v A-týmu Bruslařů. A v tom posledním na ledě Hodonína se dočkal premiérové trefy a pomohl k zisku důležitého bodu! Devatenáctiletý útočník Jaroslav Musil přišel do Havlíčkova Brodu z jihlavské Dukly a v Kotlině se hodně rychle zabydlel. Za prostor v A-mužstvu je hodně vděčný. „Pro mě je bezvadné, že dostávám šance v áčku. Je to super, jsem za to moc rád. Nabírám spoustu nových zkušeností,“ pochvaluje si talentovaný útočník s velmi tvrdou a přesnou střelou.

Jak sis užil zápas v Hodoníně?
Určitě jsem si ho užil, bylo to plné emocí. Pro mě je bezvadné, že dostávám šance v áčku. Je to super, jsem za to moc rád. Nabírám spoustu nových zkušeností.

Kromě zkušeností začínáš už sbírat i body, v A-týmu jsi vstřelil svůj premiérový gól. Jak jsi celou situaci viděl? Byla to záměrná teč, nebo to bylo i dílem náhody?
Byla to záměrná teč. Zůstal jsem sám před bránou a Klímič vystřelil od modré čáry. Mně už jen stačilo nastavit dobře hokejku a byl tam.

Jak zápas ze svého pohledu celkově hodnotíš?
Určitě jsme měli vyhrát, ale rozhodčí nás bohužel zařízl. (směje se) Hodně se vylučovalo, takže jsme hráli často v oslabení.

I vzhledem k průběhu zápasu, je bod zisk, nebo jsme dva body ztratili?
Určitě je to zisk. Snažili jsme se do konce zápasu. Alespoň bod jsme uhráli a jsme za něj rádi.

Jaroslav Musil patří k největším oporám havlíčkobrodské juniorky

Patříš k nejproduktivnějším hráčům juniorky. Dodává ti to potřebné sebevědomí i do zápasů áčka, nebo to moc neřešíš?
Spíš to neřeším. Snažím se soustředit na každý zápas tak, jako kdyby to byl můj první. Určitě nějaké vyšší ego z juniorky nemám.

Když jsi přicházel do Havlíčkova Brodu, čekal jsi vůbec, že bys mohl dostávat tolik prostoru i v A-mužstvu?
Určitě ne. Spíš jsem čekal, že budu hrát jen za juniorku. Jsem rád, že dostávám i šance v áčku.

V Hodoníně jsi hrál ve třetím útoku, ale zahrál sis už i v elitní formaci po boku kapitána Míry Třetiny. S kým se ti hraje nejlépe?
Každý je jiný. Řekl bych, že se mi hraje skvěle se všemi spoluhráči. Kluci jsou super a pomáhají mi. Jsem za to rád.

V sobotu nás čeká domácí zápas s Opavou. Bude hodně důležitý z toho pohledu, abychom se udrželi v tabulce na druhém místě. S čím bychom podle tebe měli do něj jít, abychom byli úspěšní?
Určitě do toho musíme dát úplně všechno a musíme být hodně produktivní. Hlavně si musíme zápas co nejvíc užít.

Elitní útok juniorky Radim Pejchal – Richard Cachnín – Jaroslav Musil

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři