27. 2. 2020 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

První gól? Stačilo jen dobře nastavit hokejku, směje se Jaroslav Musil

Neskutečně válí v elitním útoku juniorky a sedm startů už má na kontě i v A-týmu Bruslařů. A v tom posledním na ledě Hodonína se dočkal premiérové trefy a pomohl k zisku důležitého bodu! Devatenáctiletý útočník Jaroslav Musil přišel do Havlíčkova Brodu z jihlavské Dukly a v Kotlině se hodně rychle zabydlel. Za prostor v A-mužstvu je hodně vděčný. „Pro mě je bezvadné, že dostávám šance v áčku. Je to super, jsem za to moc rád. Nabírám spoustu nových zkušeností,“ pochvaluje si talentovaný útočník s velmi tvrdou a přesnou střelou.

Jak sis užil zápas v Hodoníně?
Určitě jsem si ho užil, bylo to plné emocí. Pro mě je bezvadné, že dostávám šance v áčku. Je to super, jsem za to moc rád. Nabírám spoustu nových zkušeností.

Kromě zkušeností začínáš už sbírat i body, v A-týmu jsi vstřelil svůj premiérový gól. Jak jsi celou situaci viděl? Byla to záměrná teč, nebo to bylo i dílem náhody?
Byla to záměrná teč. Zůstal jsem sám před bránou a Klímič vystřelil od modré čáry. Mně už jen stačilo nastavit dobře hokejku a byl tam.

Jak zápas ze svého pohledu celkově hodnotíš?
Určitě jsme měli vyhrát, ale rozhodčí nás bohužel zařízl. (směje se) Hodně se vylučovalo, takže jsme hráli často v oslabení.

I vzhledem k průběhu zápasu, je bod zisk, nebo jsme dva body ztratili?
Určitě je to zisk. Snažili jsme se do konce zápasu. Alespoň bod jsme uhráli a jsme za něj rádi.

Jaroslav Musil patří k největším oporám havlíčkobrodské juniorky

Patříš k nejproduktivnějším hráčům juniorky. Dodává ti to potřebné sebevědomí i do zápasů áčka, nebo to moc neřešíš?
Spíš to neřeším. Snažím se soustředit na každý zápas tak, jako kdyby to byl můj první. Určitě nějaké vyšší ego z juniorky nemám.

Když jsi přicházel do Havlíčkova Brodu, čekal jsi vůbec, že bys mohl dostávat tolik prostoru i v A-mužstvu?
Určitě ne. Spíš jsem čekal, že budu hrát jen za juniorku. Jsem rád, že dostávám i šance v áčku.

V Hodoníně jsi hrál ve třetím útoku, ale zahrál sis už i v elitní formaci po boku kapitána Míry Třetiny. S kým se ti hraje nejlépe?
Každý je jiný. Řekl bych, že se mi hraje skvěle se všemi spoluhráči. Kluci jsou super a pomáhají mi. Jsem za to rád.

V sobotu nás čeká domácí zápas s Opavou. Bude hodně důležitý z toho pohledu, abychom se udrželi v tabulce na druhém místě. S čím bychom podle tebe měli do něj jít, abychom byli úspěšní?
Určitě do toho musíme dát úplně všechno a musíme být hodně produktivní. Hlavně si musíme zápas co nejvíc užít.

Elitní útok juniorky Radim Pejchal – Richard Cachnín – Jaroslav Musil

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner