10. 8. 2015 | Milan Sochor

První přípravné utkání je tu! BK prověří tým s Lukášem Havlem

HAVLÍČKŮV BROD - Družstvo pod vedením hlavního trenéra Aleše Tottera je již přes týden na ledě a nyní ho čeká první generálka před novou sezonou. V úterý 11. 8. se od 18:00 na zimním stadionu v Třebíči proti sobě postaví BK Havlíčkův Brod a HC Moravské Budějovice 2005. Pro oba soupeře to bude první přípravný zápas. Havlíčkobrodský trenér bude především sledovat výkony jednotlivých hráčů, aby po sobotní přípravě s Pískem mohl zúžit kádr. Zajímavostí je, že se v soupeřově celku nachází dvojice bývalých Broďáků, a to Ladislav Rytnauer s Lukášem Havlem. (Foto: www.facebook.com/HCMB2005)

HC Moravské Budějovice 2005

HC Moravské Budějovice 2005 založeny: 2005
Stadion: Stadion Moravské Budějovice (kapacita 1350 míst na stání)
Klubové barvy: žlutá, černá
Maskot: Vosák Jenda
Webové stránky klubu: www.hcmb.cz
Umístění v poslední sezóně: 13. místo po ZČ ve skupině Západ, konec v prvním kole play-off s Kolínem (0:3 na zápasy)
Trenér: Jiří Rech
__________________________________________________________________________________

Přesun do východní skupiny a zvučné posily

Moravské Budějovice v předchozím ročníku hrály II. ligu ve skupině Západ, kde se jim příliš nedařilo a obsadily až 13. příčku. Od posledního 17. místa je dělilo pouhých pět bodů. Do play-off ve skupině Západ však postupovalo 16 celků. Žihadla v něm narazila na Kolín, jemuž nedokázala vzdorovat, a po třech porážkách (4:6, 0:5 a 3:4) jim sezona skončila.

Nadcházející sezona přináší pár změn. Několik klubů v čele se Žďárem nad Sázavou usilovalo o rozdělení ligy na tři skupiny, k tomu ale nakonec nedošlo. V příště sezoně zůstane model dvou skupin, liga se ovšem rozšířila o 2 účastníky, když původně sestoupivší Klatovy a Karviná budou i nadále působit ve II. lize. Z tohoto důvodu byly Moravské Budějovice přesunuty do skupiny Východ, aby tato skupina čítala 12 týmů a západní 18.

Žlutočerní chtějí vylepšit loňské umístění a nalákat fanoušky na stadion. Učinili pro to několik kroků. Moravské Budějovice představily zbrusu nové logo a nové dresy. Nejen přísun fanoušků, ale také přísun gólů v soupeřových klecích by měly obstarat dvě nejzvučnější posily. Pro havlíčkobrodského fanouška je to o to pikantnější, že obě prošly týmem z Kotliny. První posilou je havlíčkobrodský odchovanec a dlouholetý hráč Dukly Jihlava Ladislav Rytnauer.

Hlavní útočná tvář Žihadel pro sezónu 2015/2016 - Lukáš Havel
(Foto: www.facebook.com/HCMB2005).

Druhou útočnou posilou je Lukáš Havel, který ještě minulou sezonu válel v první lize v dresu Třebíče a mohl se pochlubit průměrem téměř jednoho bodu na zápas. Ve 33 zápasech, do kterých nastoupil, nasbíral 31 bodů za 17 gólů a 14 asistencí. Podobný kousek se mu povedl ještě o rok dříve v Havlíčkově Brodě, kde ve 37 zápasech nastřílel 21 branek a přidal 14 asistencí. Z města Karla Havlíčka Borovského pak přes Havířov zamířil právě do Třebíče.

Hokejisté bojují o místo v Bruslařském Klubu

Hlavní trenér Aleš Totter v tuto chvíli vede 29 hráčů, z nichž někteří ale budou nuceni mužstvo opustit. „Přípravný kemp bude vrcholit úterním zápasem v Třebíči proti Moravským Budějovicím a v sobotu zápasem doma s Pískem. Poté by mělo dojít k zúžení kádru,“ uvedl předseda BK David Kozlík. Ani tato sestava nejspíše nebude konečná, klub by rád ještě posílil o zkušeného obránce a útočníka.

Současná sestava hráčů bojujících o místo

Miroslav Třetina, Miroslav Duben, David Kozlík, Petr Kuchta, Tomáš Chlubna, Pavel Blažek, David Vala, Tomáš Mečiar, Simon Beran, Jakub Kořínek, Jakub Doležal, Marek Havel, Martin Kříž, Vít Křesťan, Lukáš Brebera, Tomáš Ludvík, Jan Lobo, Václav Pecen, Martin Hynek, Vojtěch Varga, Vladimír Szilva, Ondřej Hlídek, Dušan Mendl, Patrik Přidal, Kondratev, Vlasov a trio brankářů Jiří Zvolánek, Lukáš Dusík a Michal Panec.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři