28. 12. 2010 | Zdeněk Kamínek ml.

První třetina byla pro nás studenou sprchou, míní Meidl

Ústí nad Labem – Produktivita prvního havlíčkobrodského útoku je druhá nejlepší. Trojice Třetina – Němec – Meidl (PK – SÚ - LK) se v součtu kanadských bodů chlubí číslem 97, což je o jeden bod méně než nastřádalo elitní jihlavské trio Hodek – Bakus – Čachotský. V Ústí nad Labem se ale druhý nejproduktivnější hráč první ligy Miroslav Třetina (15+20) nepředstavil a jeho úlohu na pravém křídle plnil Miroslav Holec, který ho dobře zastoupil, vypracoval například první branku hostů. Tým z Vysočiny má ale první desítku obsazenou celkem třemi hráči, kromě již zmiňovaného Třetiny zde naleznete i Vojtěcha Němce (12+22), jakožto čtvrtého nejproduktivnějšího hráče první ligy a hráče, který má průměrně přesně bod na utkání. Zde je řeč o Václavu Meidlovi (14+14), jenž je u Rebelů na hostování z Komety Brno a v kanadském bodování mu náleží devátá pozice. Oproti dukelské trojici ale nikdo z výše jmenovaných havlíčkobrodských forvardů nenastoupil ke všem zápasům! Uvnitř tohoto článku hodnotí Václav Meidl utkání proti Ústeckým Lvům, popisuje hlavní rozdíly mezi extraligou a první ligou a naznačil i ambice Rebelů.

Jak byste zhodnotil dnešní utkání?
„Jako tým jsme špatně nehráli, zlomová ale pro nás byla první třetina, kdy jsme inkasovali tři góly. Potom jsme zabrali a myslím, že jsme byli ve třetí třetině lepší. Kdybychom dali i nějakou branku, mohlo to dopadnout úplně jinak. Rozhodlo úvodních dvacet minut a naše neproměněné šance."



S čím jste přijeli do Ústí nad Labem?
„Přijeli jsme s taktikou hrát zezadu, neudělat chybu. Bohužel nám to tam napadalo a tým, který dá rychlé tři góly, tomu se hraje úplně jinak, spadne z něho nějaká nervozita. My jsme se ale potom vrátili do zápasu. Ještě jednou bych chtěl vyzdvihnout naší třetí třetinu, ta byla, co se našeho výkonu týče hodně pozitivní, udělali jsme z toho ještě drama. Dostali jsme gól do prázdné, hra v power-play, to je vabank.“

V tomto ročníku jste odehrál i pět zápasů na Kometě. Jak se Vám líbila utkání v extralize?
„Samozřejmě to je pro mě něco jiného, je to extraliga. Působení tam hodnotím kladně, je to takové zpestření sezony. Extraliga je oproti první lize trochu tvrdší a defenzivnější, první liga je dle mého názoru ofenzivnější.“

Dnes jste byl i u první branky Rebelů. Jak jste viděl celou akci jako střelec prvního gólu Havlíčkova Brodu?
„Míra Holec vybojoval výborně puk u mantinelu, jeli jsme 2 na 1. Poté mi nádherně přihrál a já střílel do prázdné brány. Byla to víceméně jeho akce.“

Jak jste spokojen se svými statistikami jako devátý nejproduktivnější hráč (28 zápasů – 14+14) a jaké jsou ambice týmu?
„To potěší, ale mě více zajímá úspěch týmu, protože teď je v Havlíčkově Brodě nové vedení a je na nás vyvinut určitý tlak. První čtvrtinu letošního ročníku jsme měli nakročeno i do první čtyřky, ale zabrzdila nás určitá zranění, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Nyní chceme makat, bojovat a dosáhnout co nejvyššího možného počtu bodů, připravit se na play-off. Náš cíl spočívá v tom, že budeme hrát od zápasu k zápasu.“

P Tým Tým Z S B
1. PRI Příbram 22 105:42 59
2. HBR Havlíčkův Brod 23 100:70 46
3. HRO Hronov 22 83:60 43
4. KOB Kobra Praha 23 77:70 41
5. MIL Milevsko 22 90:62 40
6. CHB Cheb 22 84:66 40
7. BEN Benátky n/J 22 90:89 37
8. DEC Děčín 23 69:74 37
9. MOL Most 23 83:81 32
10. KRA Kralupy n/V 23 76:76 31
11. VRC Vrchlabí 22 67:69 29
12. PIS Písek 23 53:80 19
13. KAB Kadaň 23 64:104 14
14. UNL Ústí nad Labem 23 36:134 6

Aktuality

Náhradní termín 15. kola

Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.

Utkání zrušeno

Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.

Změna místa utkání dorostu

Havlíčkobrodští dorostenci měli odehrát první dvě utkání čtvrtfinálové série ve čtvrtek a v pátek 13. a 14. března na domácím hřišti. Kvůli technické závadě na Zimním stadionu Kotlina, na jejíž odstranění usilovně pracují Technické služby Havlíčkův Brod a dodavatelské firmy, se ovšem s Pískem utkají v Humpolci. Oba zápasy začínají ve 12:30.

Napsali o nás

Neděle 3. listopadu | Nová Kotlina: Znamená to pro nás moc, těší Třetinu. Na co si musí hráči zvyknout?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Pátek 25. října | Hřiště jako v NHL. Brodskou Kotlinu pokřtí derby, píše se na serveru sport.cz. Přečtěte si celý článek.

Proti Opavě ve Světlé

Středa 16. října | Čekání na návrat do naší milované Kotliny se blíží ke konci. A-tým Bruslařů se naposledy představí v azylu, v sobotu 19. října přivítá Opavu od 17:00 ve Světlé nad Sázavou. Přečtěte si více informací.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu