12. 2. 2017 | Ladislav Vácha

První třetina byla z naší strany tragická, zlobí se Patrik Přidal

Havlíčkův Brod chtěl zlomit žďárské prokletí a na čtvrtý pokus v této sezoně Plameny konečně porazit. Jeho plány se ale začaly bortit jako chatrný domeček z karet už v první třetině, kterou prohrál vysoko 0:3. Bruslaři potom inkasovali ještě jednou, a i když dokázali prestižní derby Vysočiny po dvou trefách zdramatizovat, víc už nestihli a museli skousnout nepříjemnou prohru 2:4. „Do utkání jsme vstoupili špatně. Proti takovému soupeři, jako je Žďár, nemůžeme hrát jen dvě třetiny,“ láteřil útočník Patrik Přidal, jenž vsítil druhý gól Broďáků.

Máte za sebou derby Vysočiny se Žďárem nad Sázavou, v němž jste prohráli 2:4. Jak zápas hodnotíš?
Do utkání jsme vstoupili špatně. Proti takovému soupeři, jako je Žďár, nemůžeme hrát jen dvě třetiny. První třetina byla z naší strany naprosto tragická, vůbec jsme nehráli to, co jsme chtěli.

V čem byl dnes největší rozdíl mezi vámi a soupeřem?
V první třetině na nás hodně vlétli, to jsme moc nečekali a podcenili jsme to. Soupeř se dostal do vedení 3:0 a potom už je hrozně těžké to otáčet. Myslím si, že od druhé třetiny jsme hráli dobře. Tlačili jsme se do brány, ale bohužel jsme nedali víc gólů. Jak už jsem říkal, proti Žďáru se nedá hrát jen dvě třetiny.

Nakonec se vám povedlo snížit na 2:4 a vytvořili jste si i tlak. Chtěli jste se asi hodně tlačit do zakončení...
Během první přestávky jsme si říkali, že musíme hodně střílet, protože jejich brankář hodně střel vyráží. Střílet, střílet a střílet, to byla naše jediná šance, jak s tím něco udělat. Bohužel, někdy jsme to až moc tahali a nevystřelili jsme. Potom jsme sice měli tlak, ale nějaké větší šance jsme si nevytvořili.

Tobě se povedlo vstřelit váš druhý gól, po němž se strhla velká strkanice. Jak jsi obě situace ze svého pohledu viděl?
S Třéťou jsme plácali do puku a chtěli jsme to tam dotlačit. Jeden z nás to tam trefil a potom jsme se ještě bavili o tom, kdo to tam vůbec dal. Pak jsem viděl, jak Třéťa leží a na něm byli dva protihráči. Přijel jsem tam a jednoho z nich jsem chytil. Na Superstar si to prostě nesmějí dovolit. (usměje se)

Teď vás čeká zápas v Moravským Budějovicích. S jakou hrou chcete na soupeře vyrukovat?
Určitě musíme mít lepší vstup do zápasu než proti Žďáru. Musíme ukázat, že jsme na prvním místě oprávněně.

Sledujete už tabulku západní skupiny kvůli tomu, jakého soupeře byste mohli chytit do play-off?
Určitě to v hlavách trochu máme, ale musíme se teď soustředit hlavně na to, abychom zůstali na prvním místě.

Aktuality

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner