12. 2. 2017 | Ladislav Vácha

První třetina byla z naší strany tragická, zlobí se Patrik Přidal

Havlíčkův Brod chtěl zlomit žďárské prokletí a na čtvrtý pokus v této sezoně Plameny konečně porazit. Jeho plány se ale začaly bortit jako chatrný domeček z karet už v první třetině, kterou prohrál vysoko 0:3. Bruslaři potom inkasovali ještě jednou, a i když dokázali prestižní derby Vysočiny po dvou trefách zdramatizovat, víc už nestihli a museli skousnout nepříjemnou prohru 2:4. „Do utkání jsme vstoupili špatně. Proti takovému soupeři, jako je Žďár, nemůžeme hrát jen dvě třetiny,“ láteřil útočník Patrik Přidal, jenž vsítil druhý gól Broďáků.

Máte za sebou derby Vysočiny se Žďárem nad Sázavou, v němž jste prohráli 2:4. Jak zápas hodnotíš?
Do utkání jsme vstoupili špatně. Proti takovému soupeři, jako je Žďár, nemůžeme hrát jen dvě třetiny. První třetina byla z naší strany naprosto tragická, vůbec jsme nehráli to, co jsme chtěli.

V čem byl dnes největší rozdíl mezi vámi a soupeřem?
V první třetině na nás hodně vlétli, to jsme moc nečekali a podcenili jsme to. Soupeř se dostal do vedení 3:0 a potom už je hrozně těžké to otáčet. Myslím si, že od druhé třetiny jsme hráli dobře. Tlačili jsme se do brány, ale bohužel jsme nedali víc gólů. Jak už jsem říkal, proti Žďáru se nedá hrát jen dvě třetiny.

Nakonec se vám povedlo snížit na 2:4 a vytvořili jste si i tlak. Chtěli jste se asi hodně tlačit do zakončení...
Během první přestávky jsme si říkali, že musíme hodně střílet, protože jejich brankář hodně střel vyráží. Střílet, střílet a střílet, to byla naše jediná šance, jak s tím něco udělat. Bohužel, někdy jsme to až moc tahali a nevystřelili jsme. Potom jsme sice měli tlak, ale nějaké větší šance jsme si nevytvořili.

Tobě se povedlo vstřelit váš druhý gól, po němž se strhla velká strkanice. Jak jsi obě situace ze svého pohledu viděl?
S Třéťou jsme plácali do puku a chtěli jsme to tam dotlačit. Jeden z nás to tam trefil a potom jsme se ještě bavili o tom, kdo to tam vůbec dal. Pak jsem viděl, jak Třéťa leží a na něm byli dva protihráči. Přijel jsem tam a jednoho z nich jsem chytil. Na Superstar si to prostě nesmějí dovolit. (usměje se)

Teď vás čeká zápas v Moravským Budějovicích. S jakou hrou chcete na soupeře vyrukovat?
Určitě musíme mít lepší vstup do zápasu než proti Žďáru. Musíme ukázat, že jsme na prvním místě oprávněně.

Sledujete už tabulku západní skupiny kvůli tomu, jakého soupeře byste mohli chytit do play-off?
Určitě to v hlavách trochu máme, ale musíme se teď soustředit hlavně na to, abychom zůstali na prvním místě.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři