10. 9. 2019 | Štěpán Ondráček

První zápas je tady: Bruslaři přivítají Nový Jičín!

Havlíčkobrodští hokejisté otevírají dveře do páté sezony ve II. lize. Bruslaři začnou sezonu 2019/2020 na ledě Kotliny, když ve středu 11. září od 18:00 přivítají Nový Jičín. V minulém ročníku si oba soci připsali po jedné výhře, a tak bude zajímavé, kdo vstoupí úspěšně do nové sezony. Těšíme se na vaši podporu.

HK Nový Jičín

Založení klubu: 1945
Stadion: Zimní stadion Nový Jičín (kapacita 2 000 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hknj.cz
Umístění v poslední sezóně: 6. místo po ZČ
Trenér: Petr Macháček

Jak si vedl soupeř v přípravě

Nový Jičín by rád vylepšil šestou pozici z minulého ročníku. Tým okolo trenéra Petra Macháčka odehrál před stratem II. ligy deset přípravných zápasů. V nich zaznamenali tři vítězství, jednu remízu a šest porážek. Ďáblové vyzvali zahraniční týmy jako polský Janow nebo slovenský Púchov.

Mladé pušky lační po úspěchu

Jak již bylo zmíněno, Nový Jičín by rád vylepšil šestou pozici. K tomu by měl pomoct omlazený tým. Ďáblové mají věkový průměr rovných 22 let! Na každé pozici najdeme hráče, který by měl svým způsobem zaujmout. V brankovišti najdeme pět gólmanů, přičemž Václav Sonnek byl pevnou součástí loňského týmu. Mezi třemi tyčemi najdeme ještě mladíčka Matěje Loubala, který působil ve Žďáře nad Sázavou.

Defenziva bude stát na Jakubu Hruškovi. Pětadvacetiletý obránce bude jeden z pilířů. Na druhé straně je mladičký bek Jan Holáň. Šestnáctiletý talent odehrál v loňské sezoně tři utkání. Letos by měl dostat větší prostor. Útočné řady budou mít na povel „veteráni“ Jakub Lehečka s Lukášem Králíkem. Oběma borcům je 26 let, ovšem trenér Petr Macháček na ně bude hodně spoléhat. Ďáblové přivedli do svých řad slovinskou posilu Roka Macuha. Nadějný forvard přišel do Nového Jičína z Tábora a rozhodně se v novém působišti neztratí. Právě Macuh rozhodl poslední přípravné utkání, když zapsal hattrick.

Soupiska Nového Jičína

Brankář Václav Sonnek by měl v nadcházející sezoně plnit roli jedničky

Jak si vedli Bruslaři v přípravě

Celek z Kotliny zaznamenal v posledních třech sezonách skvostnou jízdu, když se dvakrát probojoval do kvalifikace o Chance Ligu. V loňském ročníku padl těsně před branami velkého finále. Havlíčkův Brod odehrál před nadcházející sezonou celkem deset utkání. Bruslaři hráli atraktivní hokej, když měli vyrovnanou bilanci pěti vítězství a stejný počet porážek. Za zmínku stojí to, že Havlíčkův Brod odehrál přípravný duel s prvoligovým týmem SK Horácká Slavia Třebíč.

Nové posily a zajímavá spolupráce

Mužstvo pod vedením Richarda Cachnína v letních měsících přivedlo několik zajímavých posil. Dres Havlíčkova Brodu obléknou poslední finalisté z Moravských Budějovic Ladislav Pospíchal, Michal Kliment, Roman Mikeš a Marcel Juráň. Tým doplnil velezkušený Tomáš Plachý, který po letech strávených v Pelhřimově ukáže svoje dovednosti v Kotlině. Kromě Plachého přišel od Ledních Medvědů i nadějný gólman Martin Holík. Mladý brankář ukazoval svůj potenciál v přípravě, kde se mu dařilo na výbornou.

Bruslaři se v novém ročníku mohou spolehnout na zajímavou spolupráci, která vznikla teprve přednedávnem. Havlíčkův Brod bude úzce spolupracovat s jihlavskou Duklou a dalším prvoligovým týmem SK Horáckou Slavií Třebíč. Kromě toho se všechny tři týmy zapojily do nového projektu, který propojí mužstva na Vysočině.

Útočník Tomáš Plachý bude patřit k nejzkušenějším hráčům Bruslařů

Minulé zápasy

Bruslaři rozstříleli žďárské Plameny

Havlíčkobrodští hokejisté v posledním přípravném utkání vyzvali svého regionálního soupeře Žďár nad Sázavou. Aktivní byli domácí Bruslaři, kteří po první třetině vedli o tři branky. Havlíčkův Brod vyhrál zápas rozdílem tří tříd, když nasázel do branky soupeře jedenáct puků. Plameny vstřelily čestný gól necelou minutu před koncem hrací doby.

znak týmu 11 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Vala (Matušík), 6. Třetina (Semrád), 11. Mikeš (Třetina, Přidal), 22. Semrád (Pospíchal, Přidal), 25. Matušík (Voříšek), 25. Ludvík (Třetina), 29. Matušík (Juráň, Voříšek), 48. Matušík (Kulhánek, Kuchta), 49. Přidal (Kulhánek, Třetina), 53. Kliment (Přidal, Třetina), 53. Pospíchal – 60. Pazourek (Kovářů, Gregar). Vyloučení: 7:5. Využití: 3:1. Střely na branku: 42:22 (18:4, 9:7, 15:11). Průběh utkání: 11:0, 11:1.

BK Havlíčkův Brod: Holík (33. Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Vála – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Holenda, Kadlec, Plachý – Kuchta, Ludvík

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (25. Čáp) – Lojek, Kolda, Koželuh (C), Čermák, Pazourek – Sokolík, Bureš (A), Heinrich – Chlubna, Jícha, Knap – Kovářů, Gregar, Kunstmüller (A) – Kadleček

Útočník Jakub Matušík proti Žďáru řádil, když dal tři branky a na jednu nahrál

Ďáblové si poradili s Hronovem

Nový Jičín v rámci BAK Cupu v Trutnově poměřil síly s Hronovem, jenž hraje krajskou ligu. Ďáblové po dramatickém průběhu splnili roli favorita, když vyhráli v prodloužení. Hattrickem se blýskl Rok Macuh.

znak týmu 3 – 4p znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Macuh, 14. Macuh (Tomeček, Lehečka), 24. Králík (TS), 64. Macuh (Kobylík, Lehečka). Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.

HK Nový Jičín: Sonnek – Hruška, Kobylík, Gřesík, Tolokonnikov, Metelka, Rufer, Tomeček – Lehečka, Macuh, Králík, Vaňo, Palička, Plitko, Krupa, Pecha, Irgl, Štefka, Hilšer.

Útočník Rok Macuh byl klíčovou postavou při utkání s Hronovem
(Foto: hc-olomouc.cz)

Bruslaři tahali za kratší konec provazu

Domácí hokejisté šli rychle do vedení, když proměnili přesilovou hru. Po polovině první třetiny Nový Jičín vstřelil druhou branku zásluhou Jakuba Lehečky. Havlíčkův Brod se prosadil za nepříznivého stavu 0:3, když čestnou branku zaznamenal David Michálek. Gólový účet utkání uzavřel Ďábel Dominik Kafka.

znak týmu 4 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Málek (J. Sonnek), 11. Lehečka (Kafka, Poruba), 46. Poruba, 59. Kafka – 51. Michálek (Semrád, Voříšek). Rozhodčí: Šudoma – Pospíšil, Blažek Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. Diváci: 328. Střely na branku: 32:45 (12:16, 11:11, 9:18). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HK Nový Jičín: Hlaváč (V. Sonnek) – Adamík, Már, Hruška (C), Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, Palička, Krupa, Pecha, Málek, Kafka, Lehečka, Chvostek (A), Poruba, Zedník (A), Vaňo, J. Sonnek, Irgl

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Kadeřávek, Kopic, Kulhánek, Semrád, Šmíd, Vala, – Beneš, Chlubna, Kozlík, Kuchta, Ludvík, Michálek, Přidal, Třetina (C), Voříšek (A)

Víte, že...

... Havlíčkův Brod po sestupu z Chance Ligy hrál první kolo vždy na domácím ledě?

... při vzájemných bitvách stačilo vítězi vstřelit čtyři braky?

... oba týmy padly v přípravě na samostatné nájezdy (Bruslaři podlehli Třebíči 5:6sn, Nový Jičín nezvládl loterii s Trutnovem 2:3sn)?

... Havlíčkův Brod i Ďáblové budou spoléhat na mladé brankáře?

Nedílnou součástí havlíčkobrodského hokeje jsou fanoušci, kteří vytváření při domácích utkáních výbornou kulisu